Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2177816 пъти)

0 Потребители и 41 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 11, 2017, 15:23:14
Отговор #4550

Неактивен photo

  • Публикации: 207
E, нищо де :)
Аз за Мазерати Инди не съм чувал, но има два броя Гибли.
За съжаление, в почти неспасяемо състояние.

Някой някакви снимки на Мезератитата?

Януари 11, 2017, 16:23:01
Отговор #4551

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Да, но както апелира и колегата Speeder - заслужава си малко повече търсене и прелистване из форума.
http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,628.msg94834.html#msg94834

Януари 11, 2017, 16:49:54
Отговор #4552

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Да, но както апелира и колегата Speeder - заслужава си малко повече търсене и прелистване из форума.
http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,628.msg94834.html#msg94834

Тука ме хвана! Този път дори и не потърсих, нямам оправдание тоя път... Мерси все пак, друг път ще търся преди да питам. :D
Така да кажа за колегите, които са се заинтересовали (ако има такива) и да не се налага да разлиствате и вие. До колкото разбрах наистина става въпрос за 2 Мазератита едното е Гибли другото Инди. Като Индито до колкото разбирам, по това което са писали колегите и в разни новинарски сайтове, има връзка с някакъв зам. министър (или нещо подобно), който е притежавал Ферари 356 ГТБ 4 (Дайтона). По-късно разменя Дайтоната (след реставрация) за Коунтач и т.н. След това Индито се препродава няколко пъти и го изпращат в Германия, а Гиблито също се препродава и остава в някакъв двор като паметник. Надявам се, че не давам някаква грешна информация! :) Също съм чувал от едно приятелче, че по късно Коунтача се чупи до колкото знам част от ходовата част се откъсва от колата и от тогава май се губят следите от колата. Малко отместих темата, но открих няколко снимки на Коунтача, които мисля, че не съм виждал във форума:

При проверка на рег. номера изкарва, че все още има застраховка, което ме навежда на мисълта, че все още е живо някъде Ламбото. Ако някой има някакво допълнително инфо или поправка на информацията, която съм дал (няма как да съм сигурен, че е 100% вярно) нека да каже. Особено ще съм радостен ако дадете информация къде се намира колата в момента и какво се е случило с нея след повредата.
« Последна редакция: Януари 11, 2017, 17:40:07 от photo »

Януари 11, 2017, 19:27:41
Отговор #4553

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Доколкото съм запознат Ферари-то което заменя за Ламбото преди това е откраднато и заровено.

Януари 11, 2017, 19:53:03
Отговор #4554

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Доколкото съм запознат Ферари-то което заменя за Ламбото преди това е откраднато и заровено.

Да, сега се сещам било откраднато и заровено под някакво поле ако не се лъжа. Затварят границите за да не могат да избягат с него и започват да го търсят. Намират го ударено и заровено, но все пак подготвено за износ. Връщат го на човека, той отново го оправя, но решава че не може да го опази тук и го заменя за Коунтача. Това също са само легенди и слухове, които се носят. Все пак отново подканям хората, които знаят какво се случва в момента с колата нека кажат, дали е все още в България и т.н. :)

Януари 11, 2017, 21:15:27
Отговор #4555

Неактивен Trabi71-90

  • Публикации: 71
  • 21xTrabant 601, Balkan 50, Lada 1200s, Lada 1200
В Монтана до строящата се църква. Като гледам е от по-старите Жигули.




Януари 11, 2017, 21:30:40
Отговор #4556

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Ламборгинито е на Стуци, който катастрофира с него и затова е с откъснато задно ляво колело.
Той е полковник.
Имам изрезка от вестник, статия на тая тема, може да я изровя някога.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Януари 11, 2017, 22:04:14
Отговор #4557

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Да, сега се сещам било откраднато и заровено под някакво поле ако не се лъжа. Затварят границите за да не могат да избягат с него и започват да го търсят. Намират го ударено и заровено, но все пак подготвено за износ. Връщат го на човека, той отново го оправя, но решава че не може да го опази тук и го заменя за Коунтача. Това също са само легенди и слухове, които се носят. Все пак отново подканям хората, които знаят какво се случва в момента с колата нека кажат, дали е все още в България и т.н. :)

Да, историята със заравянето и откриването на Дайтоната е вярна.
Това се случи някъде в края на 80-те.
Не беше заровено ударено, то военния /не е бил зам. министър, а шеф на един отдел, после дирекция- Културна дейност и военни клубове, в Мин. на отбраната/ с име Ст. Стоянов го бе купил така или иначе със щети отпред от старо джаскане.
То и колата си бе, освен със спукано предно стъкло, и без предни брони и мигачи стояща още от 80-те, и така и си я караха старите и двама собственици в София преди Стоянчо.
Та, някъде в края на 1989 са го откраднали от още тогава майора Стоянов /после стана подп. и полк/, а откриването и отриването стана случайно някъде през пролетта на 1990 година.

365 ГТБ-то беше заровено в една оранжерия с мицел в село Чешнигирово, Пловдивско, ако добре помня.
Тогава бях втора год. в казармата, в поделение в едно село Катуница /селото на цар Киро/, което бе наблизо до гроба на Ферарито. Служих тогава като старшина-школник в медицинския склад на 2-ра армия в това село, и наши войници ги бяха викали да го отриват.
Ако знаех за какво става дума, щях и аз да се замъкна там,  :)) все пак бях началник на Автом. служба на това складче.
Ама мислех, че това ще е поредната задача-чанч за войниците, да се гърбят за частпрома на някой военен офицер.
А нашите войници тогава ги тормозеха яко да правят мицел за гъби, и да садят домати в частните имоти на офицерите военни в района, и мислех, че пак за това става въпрос.

Но колата преди това заравяне, след като Стоенчо я купи мисля през 1987 или 88 год, от дългогодишния и собственик през 80-те /един Софийски майстор жицаджия, мой добър познат, Роко му викаха/, той я бе изреставрирал общо-взето само козметично и то, разбираемо, джаста-праста.
Та не е била реално щетата голяма от стоенето под земята.
Разбира се, съответно наново е трябвало да се пребоядисва и тапицира де.
А някъде през есента на 1991 год, ако пак добре помня, Стоенчо я изнесе и трампи за /по неговите думи/- Каунтача 5000 еС, един тесна лайстна 250 Д в124, и цели 50000 долара в брой.

Иначе по въпроса, Индита в София поне имаше не 1, а цели 2 броя през 80-те.
Гибли-то си е отделно, на него му има доста снимки по Нета в сегашния му изкорубен вид.
И двете Индита ги познавам добре, а на едното даже ме е возил собственика му тогава през 80-те.
Не помня обаче какви мотори бяха , дали 4,2 или 4,7 литрови, поне нямаха надписи за куб. им по тях.

Това на което съм се возил, някъде през 1985-86 е било, беше сребристо с бяла кожа, и в много добро външно състояние, но с вече чукащ леко мотор.
Беше Масера на един пълняч на запалки в София /да не ви учудва професията, по соц. време тия частници правеха сума пари на ден  ;D/, който бе познат на баща ми.

Той поне пълняча ми казваше, ако добре помня и ако е било така, че някъде през 1983 или 84 год го купува /пак от майор Стоенчо/ за принцовата сума от 23 или 24000 тогавашни лева.
Преди още да го купи първо Стоенчо в началото на 80-те /той тогава помня имаше един готин син седан БМВ 3.0с или 3.0сИ/, някъде още от средата на 70-те-те Маси-то е било конфискувано на Митницата в Русе, като почти ново.
Тогава през 70-те известно време е било там лична кола на някакъв милиционерски началник.
Такъв произход на колата обясняваше пълняча, както и други хора познаващи колата тогава.

А другото Софийско Инди, едно кафеникаво-лайнян мет. с кафяв салон, беше мисля на вратаря на Славия Г. Гугалов в през 1987-88 година /преди това той караше бяло Камаро 1 Ген. СС купе/.
Това лайняния металик бе по-бито на вид, но си вървеше добре и се караше, седеше на 5-те кюшета на улицата, където по едно време живееше Гугалов.
Това пък сребристото седеше на подземен гараж в х-л Родина, и много рядко се вадеше, осн. заради проблемите с мотора.

Това на Гугалов го изнесоха едни джамбази още през 1990 в Австрия, като мисля му размениха за него едно Рено 18 дизел.  O:-)
А къде отиде сребристото, не знам. От пълняча на запалки го беше купил един гъзар в 1989 год, дето ходеше при чейнчаджиите на Магура с него, вече горе-долу с оправен мотор.
След 1990 год. предполагам и то е изнесено.
« Последна редакция: Януари 11, 2017, 23:02:36 от USfan »

Януари 11, 2017, 22:17:51
Отговор #4558

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Да, историята със заравянето и откриването на Дайтоната е вярна.
Това се случи някъде края на 80-те.
В края на 1989 са го откраднали от още майора Стоянов /после стана подп и полк/, а откриването и отриването стана случайно някъде през пролетта на 1990 година.
365 ГТБ-то беше заровено в една оранжерия с мицел в село Чешнигирово, Пловдивско, ако добре помня.
Тогава бях втова год в казармата, в поделение в едно село Катуница, което бе наблизо до гроба на Ферарито. Служих тогава като старшина-школник в медицинския склад на 2-ра армия в това село, и наши войници ги бяха викали да го отриват. Ако знаех за какво става дума, щях и аз да се замъкна там, все пак бях началник на Авт служба на това складче.
Ама мислех че това ще е поредната задача чанч за частпрома на някой военен офицер.
А нашите войници тогава ги тормозеха да правят мицел за гъби и да садят домати в частните имоти на офицерите военни в района, и мислех че пак за това става въпрос.  :))

Но колата преди това заравяне, след като я купи мисля през 1987 или 88 от дългогодишния и собственик през 80-те /един Софийски майстор жицаджия, мой добър познат, Роко му викаха/, Стоенчо майора я бе изреставрирал само козметично и то, разбираемо, джаста-праста.
Та не е била реално щетата голяма от стоенето под земята. разбира се, съответно наново е трябвло да се пребоядисва и тапицира де.
А някъде през есента на 1991 год, ако пак добре помня, Стоенчо я изнесе и трампи за / по неговите думи/- Каунтача 5000 еС, един тесна лайстна 250 Д в124, и цели 50000 долара в брой.

Иначе по въпроса, Индита в Софиа поне имаше не 1, а цели 2.
И двете ги познавам добре, а на едното даже ме е возил собственика му тогаз.
Това на което съм се возил , някъде през 1985-86 е било, беше сребристо с бяла кожа, и в много добро външно състояние, но с вече чукащ леко мотор.
Беше Масера на един пълняч на запалки в София, познат на баща ми.
Той поне ми казваше, ако добре помня и ако е било така, че някъде през 1983 или 84 го купува пак от майор Стоенчо за принцовата сума от 23 или 24000 тогавашни лева.

А едно друго кафеникав мет. Инди с кафяв салон беше на вратя
ло до Ловдив, /Ченигирово

A днес какво се случва с Коунтача знаеш ли? И някой въобще знае ли ?

Януари 11, 2017, 23:22:31
Отговор #4559

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Е то е ясно, седи при него. И ще си седи, докато някой не му даде Европейска цена.
А за съжаление в последните 2-3 години Каунтачите буквално експлодираха на цени, дори и ненадлежно поддържаните и без сервизна история като неговия.
Иначе неговия има и плюс, въпреки удара и гнусните неоригинални сега джанти /сменил ги е някога с тия 17-ки предполагам основно заради невъзможните цени на задните ориг. размер 345-50-15 гуми/, и това е, че не е бил каран много. Е, то не че има Каунтач каран много де. :))

Аз съм имал/имам 2 коли, дето доколкото знам, са минали пряко или косвено през него.
И специално за едната, дето ми е бивша, той е обрулил при продажбата собственика преди мен за яки за тогава суми.
Та, аз поне знам, че през 1987-88 той е имал бившия ми Триумф Спитфайър Мк 3, още докато е бил шеф на Културния армейски Дим в Шумен /значи почти успоредно с Дайтоната/.
Тоя Триумф той го беше продал през 1988 на един барман в Японския хотел, от който аз пък го купих /от жена му всъщност/ през 1993-94 год.
След 2000 год. пък купих един Мустанг кабрио ГТ 5.0 Фокси боди /който още имам/, от тогавашния управител или арендатор /не помня добре какъв беше там точно/ на бар Блек Лейбъл, който му беше мисля роднина на военния.
А тоя бар, както и Червило дискотеката до него, тогава а и сега, си бяха собственост на военните /помещаваха се във Военния клуб, и арендите за тях взимаше Културния отдел на МО, чиито шеф бе Стоенчо.
« Последна редакция: Януари 11, 2017, 23:39:49 от USfan »