Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2178598 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 23, 2018, 12:07:15
Отговор #5030

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Е какво, това 1966 Понти Гранд При, собственост на един приател и наш колега ретрофен, е с далжина 5.70 метра.
Определено не се побира в стандартните далж. 5 метра паркоместа в Моловете.
Така че да не пречи на движението, си нужна повече плошт.

А3 лично, ако карам некоиа от по-големите ми коли, които даже са с по-малка далжина от тоиа Понтиак, тенденцио3но и нарочно паркирам на 2 успоредни места по Моловете, когато мога.
Само че се подсигуриавам, като информирвам охраната, или каквито там има служители по бариерите примерно, на етажа на паркинга, и ги помолвам да и метат по едно око, и ги черпа там неколко лева 3а садеиствието.

Не го правиа от 3ор да провокирам гражданите, а поради тесната ширина на паркоместата, та да не ми дерат колата, сли3аштите от паркиралите набли3о коли, с ра3ните там детски и па3арски колички, и други там покупки.
А и така, освен че си па3иа лака, улесниавам и минаването с такива колички и торби покраи точно моита кола.

Ваобште, така нар. политическа коректност по отн. на паркирането, специално в един натоварен град като Софиа, по скоро се и3ражда в нешто като лов на вештици.
Освен това, отдавна сме в капиталистическата система, дето основната сила не е на гражданското обшстество, а все оште, от Америка, та до при нас, на парите.

Нормално е хората. които имат повече финанси и васможности, да си по3волиават повече нешта от по-бедните граждани.
Наи-малкото, може повече глоби да си плаштат, а и да си се оправиат, както им харесва в такива ка3уси.

Не виждам проблем в това.
Капитали3ма е хиштнически режим, и в конкретниа случаи на карането и паркирането в градската джунгла, оцелиават силните и нахалните.
3аможните и нахалните, наи-вече.
Хубаво е всички да имат еднакви права и ва3можности, но реално не е така.
А и нема как да стане в бли3ко време, специално и наи-вече в БГ.

Да не е спам коментара, ето снимки на оште 2 броики интересни ретроколи.
И да е по темата, те са на едни други 40-50 годишни талиги, собствност пак на човека с гранд При-то.
А именно- 1969 Кади Девил хардтоп седан, и оште един Понтиак- 1978 ТрансАм.
Снимани са пред нас. в центура в 3елена 3она, като ми е идвал на гости с тиах.
Както се вижда, то и Понтито е почти 5 метра, но специално Кадилака,с неговите 5.80 метра, определено би 3аемал 2 паркоместа от тиа на улицата.
Проблеми на растежа, както обича да ка3ва собственика им! ))




« Последна редакция: Август 23, 2018, 12:39:12 от USfan »

Август 23, 2018, 12:20:32
Отговор #5031

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Проблемът Люси не е, че е заел 2 места, а че местата са сини.

Ама и ти си изписал един тон мастило щуротии, лов на вещици било. Ай загледай се малко, пък после изпиши една страница.
we all have wings, but some of us don't know why

Август 23, 2018, 12:37:07
Отговор #5032

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Да, бе виждам добре, че е на инвалидни места, и какво от това...
3наем добре, как се дават инвалидни регистрации в раионните обштини в Софиа, и каква спекула има с тех, основно поради паркирането в 3оните.
А3 сума години наред например пол3вах инвалидни регистрации на приатели, роднини, и които доиде, че да мога да си паркирам лесно о Софиа.
Стигал сам до 3-4 броиа едновременно, на инвалидни регистрации на колите ми.
Дори и сега имам една валидна инвалидна регистрациа, макар и на наи-малката ми на расмери кола- Голф 1-цата кабрио.
Та не бих се учудил, ако моиа приател има надлежен инвалиден стикер точно на Гранд При-то.

Моето мнение е. че на инвалидите прекалено много места им отделиат, и по молове, и по улицата, в град в които паркоместата са проблем.
Ако стриктно се даваха само на нуждаешти се инвалиди стикери и там талони, ок, ама при пунти режима на даване сега на инвалидни регистрации, аиде сега...

Как да е, стига сме писали, ето и ошта малко американки, штом сме настроени на фул-саи3.







« Последна редакция: Август 23, 2018, 12:41:04 от USfan »

Август 23, 2018, 13:40:00
Отговор #5033

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Е, тук ме хвана. Не мога да споря. Минал някой на червено - голяма работа, какво толкова. Карали си били в аварийна или бус лента - айде сега, на теб не ти ли се е случвало, какво пък толкова?
За мен темата е изчерпана и поради липсата на ретро насоченост дори бих предложил на компетентните да я модерират.
we all have wings, but some of us don't know why

Август 23, 2018, 21:30:04
Отговор #5034

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Люси, моите уважения към теб и мнението ти, но това което казваш за инвалидите е малко грубо. И без това са прецакани отвсякъде от държавата, остана и местата им за паркиране да са ни проблема.

Август 24, 2018, 00:28:41
Отговор #5035

Неактивен carlito

  • Публикации: 419
С нищо не мога да оправдая адаша ми. Това, че някой друг прави нещо нередно, та дай и аз да не остана по-назад да го правя - за мен е тъпа бай Ганьовска логика. Всичко лека,по лека се нормализира и в нашата мила държавица. Ще се нормализира и това със спекулациите с инвалидните талони, както се случи с плащането на данъците на каляските ни. Много се радвам, че вече почти никъде не може да се мине на ГТП и трудно се продава кола без да са и платени данъците. Защото не може само да имаш претенции и да не си платиш за тях.

Август 24, 2018, 01:48:56
Отговор #5036

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Отплеснахме се много, но, да, раѕбирам, че е нормално да па3им инвалидите, ако и огромна част от така регистрираните коли да са фалшиви,
Ама не е редно собствениците на ретрово3ила, на фона на другите им ескалирашти харчениа на средства по отн. на талигите им, да са поставени на една нога с собствениците на нормални коли, точно по отн. на даначното бреме.
Ето например в слабора3витата Германиа, всички исторически сертифицирани над 30 годишни коли, са на единна даначна ставка от скромните 3а региона- 190 Евро на година, бе3 3начение, ако ште и по 12000 кубика, и по 1000 конски сили да са.

https://www.finanztip.de/oldtimer-kfz-steuer/

Все пак 3апа3ените в ориг вид ретроколи са си културно-'историческа ценност, така че при такива коли е добре да се помисли да се свалиат данците, а не да се активи3ира сабираемостта им.

И в тоиа аспект, по отн. на таксите при нотариална 3аверка, бих акцентирал, че напр. пак в доста слабата Германиа, а и в повечето, ако не и даже в всички страни в цивили3ованите региони, нотариални такси не се начислиават при продажби на движимо имуштество, понеже, просто не се ходи на нотариус при такива сделки.

3начи там гледат да облекчават финансовото бреме на обикн. гражданин, а при нас какво...
10 години след вли3ането ни в ЕС, все оште даржавата гледа себе си, и после благото на гражданина.
Това според мен е леко первер3но приемане и практикуване на Европеиските ценности и права.

Август 24, 2018, 10:01:08
Отговор #5037

Неактивен ufer

  • Публикации: 382
Леко перверзно е комплимент! Това е изстрел от упор на цяла една нация (?) и то по всички направления... А дали вече сме и нация??? Ние вече не сме в състояние да отстояваме почти нищо над повече от 70 години...

Август 24, 2018, 10:52:38
Отговор #5038

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
У нас мисленето е тотално изкривено, в бяла държава на никой нормален човек не би му хрумнало да използва чужда инвалидна регистрация, това вероятно дори би било обидно за него. Вярно, че и аз позлвах навремето стикера на баща ми /лека му пръст/, не само когато се налагаше да го возя лично, но понякога и по моите си дела... все пак колата беше негова и стикерът беше издаден конкретно за нея, не съм злоупотребявал с другите мои коли.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 24, 2018, 19:09:05
Отговор #5039

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
У нас мисленето е тотално изкривено, в бяла държава на никой нормален човек не би му хрумнало да използва чужда инвалидна регистрация, това вероятно дори би било обидно за него. Вярно, че и аз позлвах навремето стикера на баща ми /лека му пръст/, не само когато се налагаше да го возя лично, но понякога и по моите си дела... все пак колата беше негова и стикерът беше издаден конкретно за нея, не съм злоупотребявал с другите мои коли.

Хха, Митко, личи си, че не си живеел, или пребивавал по-активно по центровете в некои от големите градове на 3ападна Европа. Та малко си имаш благородни фанта3ии по отн. на гражданите там.
Това са места претоварени от хора с пари и или власт, които специално при паркирането си правиат каквото си искат.
От градовете в Германиа напр. имам лични постоианни впечатлениа.
Но и всеки бил там, ако не е кон с капаци, е виждал, че пешеходните 3они на Мунхен, Штутгарт, Хамбург и др. големи немски градове, перманентно от сутрин до вечерта са фрашкани с неправилно паркирани Поршета, Ферарита, или всекакви там еС и Г-ќласи.
По тех расбира се, чинно са поставиани бележки 3а глоби на стаклата им, от регионалните обштински служителки, наричани в Германиа- Политеси.
На некои коли дори сам виждал на ден по 3-4 бележки с там Еврото глоби, които предполагам месец след месец собствениците си плаштат.

Специално сега се ра3рових в Лондон какво е положението, и се ока3а, че и там би3неса с инвалидни Пермити просперира. Имам статии по темата в нета.
Логично, в столицата на света баровците немат време, нито им дреме, да обмислиат тегобите с гепването на местата с паркирането на реалните инвалиди.
Та в краина сметка, не се самобичуваи, :)) че си бил на далавера едно време с твоиа стикер.

Вижда се, стремежа да си улесниш живота при паркирането не само Баи Ганиовски, ами направо си е Лордовски...  ;)












« Последна редакция: Август 24, 2018, 19:22:11 от USfan »