Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2177948 пъти)

0 Потребители и 35 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 24, 2023, 15:24:36
Отговор #6110

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
Леле, аз чак сега изгледах репортажа... ама каквато водещата, такъв и репортера... и може ли да пратят човек (меко казано) с неговия профил да репортерства по тази тема?
Идеята иначе на университета не е лоша, щом имат достъп до такива автомобили, нека ги сканират. Но не мога да не отбележа, че насред цялата тази гордост дето струи от американската, съвецката и немската автоиндустрия, на симулатора се управлява някакво безинтересно интеграле  O:-)

Той и този "симулатор" е една съвсем обикновена игра която и аз играя вкъщи на компютъра с моят волан. Ако беше от тези симулатори (https://www.youtube.com/watch?v=VbwGuZznCB4), които чрез накланянето на стола симулират реалните усещания от управление на автомобила, щеше да е интересно, но буквално имам същото изживяване вкъщи.  >:D

Ноември 24, 2023, 23:14:18
Отговор #6111

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Той и този "симулатор" е една съвсем обикновена игра която и аз играя вкъщи на компютъра с моят волан. Ако беше от тези симулатори (https://www.youtube.com/watch?v=VbwGuZznCB4), които чрез накланянето на стола симулират реалните усещания от управление на автомобила, щеше да е интересно, но буквално имам същото изживяване вкъщи.  >:D

Ти говориш за хардуера, който всеки според възможностите си, а те правят mod-ове, които да си теглиш и вграждаш в конкретният симулаторен софтуер, който би ти го позволил. Но си прав, на видеото се вижда някакво абсолютно левашко изпълнение, където дори не е от кокпита на автомобила ...  :D
Аз например от години цъкам на Assetto Corsa и преди време си теглих разни mod-ове на по-различни автомобили (дори и писти) кои сполучливи, кои не толкова, а някои си бяха направо архаични  ::)
На Assetto Corsa например много пилоти тренират, един от тях е младата ни звезда в GT4 сериите Павел Лефтеров. Дори точно неговият Лотус, с който преди години караше го има вътре.
Хардуерно съм на средно ниво ... геймърски Recaro стол, голям плосък екран и конфигурация от регулираща се стойка Logitech, на която са монтирани алуминиеви педали и волан с шифтове и скоростен лост съответно отново на Logitech ... те всъщност са комплект.
Но има и хора от Търново, един доста известен сервизен механик, който едно време подготвяше колата (Punto Abarth S1600) на Мирослав Ангелов (светла му памет) си е разработил уникален истински геймърски стол, като този, който показваш, прожекционна мултимедия, а за педалите използваше истинска спирачна течност ... просто уникален. Той също преди цъкаше на Assetto Corsa :)


с. Геша (Дряновско)


Ноември 29, 2023, 23:34:34
Отговор #6112

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Габрово


Декември 01, 2023, 00:25:26
Отговор #6113

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Разград


Декември 03, 2023, 22:31:39
Отговор #6114

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Този Дофин (ако, разбира се е същият) си има тема тук. Интересно как се е озовал в тая част от страната.

Декември 04, 2023, 01:18:47
Отговор #6115

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Този Дофин (ако, разбира се е същият) си има тема тук. Интересно как се е озовал в тая част от страната.

Имам няколко поста от последната година точно от тук с няколко Capri-та Mk I и едно Пежо 202, което беше на същият репатрак. Самият репатрак пък е участвал в разни ретро събори или по-точно колите на съборите са придвижвани с него, а самият човек, който мисля живее там на тази улица се занимава с някакъв вид реставриране и ремонти.

Декември 09, 2023, 01:16:34
Отговор #6116

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Габрово


Декември 12, 2023, 11:05:36
Отговор #6117

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Някои интересни коли, снимани по БГ през посл. месеци.

Алфата Спидер 4-та Ген. бе на ретропарад в гр. Сандански. сивия Голф 1 кабрио е варненски, а Рено 16-как седи така в село Желява.

Жълтия окепазен БулгарАлпин А110 не знам къде е в БГ, а черният Дофин пък е на един колега от Форума. А преди него, от почти нова кола, значи от доста над 50 години, бе собственост на съсед на семейството ми. Този му първи и дългогодишен собственик отдавна почина, и чак 10 години след смъртта му ,роднините шитнаха французойката, задно с гаража в който седеше.  :)) Бе по принцип не много каран, винаги гаражен, и сега както се вижда, си е в доста хубаво състояние.

Маздата 626 хечбек седи в София, а синйото БМВ Е3, мисля това беше 3.0 еС версия, от години се кара в Търговище, след като там седя без номера и прашно, на един паркинг по пътя за Варна, близо 10 години.































« Последна редакция: Декември 12, 2023, 11:15:27 от USfan »

Декември 12, 2023, 11:46:42
Отговор #6118

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Люси,здравей!
За пореден път апелирам, че няма нужда от бързане. Ти поне знаеш, че пари за бързо качване на снимки и пускане на постове не даваме. :D
Разгледай, огледай се, не бързай...
- Черният дофин си има тема. Снимката вече е постната отдавна там;
- Милиционерският Бенц също е дискусионно дали изобщо трябва да го пускаме, но да речем, че съм по себе си автомобилът си заслужава;
- Синьото Рено не откривам сила, която да ме убеди, че с този регистрационен номер, така паркирано, очевидно не карано, е за тази тема. Отвсякъде е за "очакващи смърт или спасение"

Поздрави!

Декември 12, 2023, 13:20:06
Отговор #6119

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Да, вярно че си има тема, ама не бях видял там точно тази снимка на Дофина там в темата, пардон, недоглеждане.
А и си мисля, че е добре отвреме на време да пускаме снимки от темите с отделните коли и тук, поне при теми, при което собственика не пише отдавна, а и да се прави препратка, че за дадени екземпляри има и отделни тема.

Полицейския р129 СЛ съм го сложил тук, понеже съдейки по лифта на задницата, е от първата версия до 1993 год. правена, следователно е над 30 годишен.

Реното 16, макар и на черни табели ,ми се видя прекалено хубаво на вид така дори паркирано, че да го сложа в темата със Скрапа.

Ето пък 2 снимки тук от Джага на Стенли, синия ХЖ6 Серия 3. Потегляме тук към Капитолия, нещо да му оправят там по климатика ,че оттам купи колата, а пък аз да водя преговори за цената за един свито изглеждащ Бокстер /всъщност от доста рядката и ценна версия Спидер/.

Та, понеже не е амер. кола, и май не е добре да го слагам при темата с американките тоя ХЖ6.
А пък отделна тема за него нека той да си направи ако иска. Както и ако иска, да вземе да си поддържа сам темата за американките му. Не че те сега повечето са му в движение де, така че новости при тях няма, а и сега са хвърлени повечето му американки, на условно казано съхранение в един двор на селски сервиз, където е голяма кал и мизерия, и скоро май няма да се изкарат оттам, а още по-малко ,да се подкарат редовно.

Но ако критерия трябва да е коли на 30 години в хубаво състояние тук в тази тема, ето например този Сааб 900 турбо ,който е от най-стандартната и не-Саабова на вид каросерия с 4 врати, мисля на кондиция е добре за тази тема.
Снимките са от последната Сааб среща, на която съм отишъл, на която да имаше още класически Сааби, от Май 2021 год.
На последващите техни срещи, дето съм попадал, само някакви пост-1993 Опел-базирани Сааби идваха.