Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2178433 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 25, 2013, 11:54:35
Отговор #2120

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Е да, ама го има и другото - какви са реалните цени, при които става сделката. То и в нашето Мобиле има известно количество ретро автомобили, но цените на повечето предизвикват искрен и неподправен смях  ;)

Февруари 25, 2013, 12:17:08
Отговор #2121

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
rsk, в мобиле.де са просто офертни цени. Има коли които си висят там с години, не се шегувам  O0
Моята ежедневна "въшка" започва от 1400Е там, аз я купих под 800 иначе. Какво да кажа...

Февруари 25, 2013, 12:19:27
Отговор #2122

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
То е ясно, че има оферти, които са с нереално високи цени, но когато има повече от пет предложения над определена цена, става ясно, какъв е реалната ситуация...

Февруари 25, 2013, 12:27:51
Отговор #2123

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
На живо съм виждал БМВ-то в сервиза, където го правеха. довечера повече инфо, сега не мога.

Февруари 25, 2013, 12:32:10
Отговор #2124

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
То е ясно, че има оферти, които са с нереално високи цени, но когато има повече от пет предложения над определена цена, става ясно, какъв е реалната ситуация...

Продавал съм кола там - беше с най-ниската цена, общо оферти за модела под 10бр (рядка за Германия).
Познай - нито едно обаждане. Нула. Нищо. Освен редовния спам от Африка естествено :)

Февруари 25, 2013, 12:40:41
Отговор #2125

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Да, естествено колегата Росен е прав. :)
Какво ще сравняваме разни боклуци по Мобилето, дето някой ги бил продавал, или не му се обаждали, със средното ниво на цените на редките баварци?  ;)
Това въобще няма кво да се обсъжда.
То и не е само Мобиле сайта по Нета, адекатни цени на баварци може да се видят и по Класикдрайвър.ком.

Иначе да, особено в посл. 3-4 години има силна експлозия на баварковите цени, дори и не само при такъв отн. масов спортист както серията М3 е30.
То дори и при тях, Джони Чекото и Ево версиите почват и да минават и 30000 евро, с което почват да подминават ниваата им на цени акто чисто нови.
И специално М3 е30, както и всякакви 2002 версии, не бих казал, че особено много се задържат на продажба, доколкто следя лично нивата на предлагане и продаване по Мобилето на тия конкретни модели.

Преди кърпенето е струвало 1500Е сигурно.
След него - към 4000Е.
15000Е струват много малко модели на стари БМВ - а това е доста масов в случая.

Не бих казал, че това е въобще така за подобни предположени малки цени като 1000 до 4000 евро, за конкретния седан.  :)
А за цената от 15000 евро, да, конкретната кола не би я минала.
Но и да се обобщава за почти цялата гама на класическите баварци, особено при такава богата тяхна моделна палитра, вкл. и следвоенна, че това би било горна граница, дори и за по-масовите им тогавашни модели, пак бих казал че е отн. далеч от истината.
По скоро, ако пак на ангро дискутираме, което според мен е по принцип неправилно, бих казал, че в добро състояние, доста много от моделите и версиите дори само в следвоенното производство на БМВ, минават лесно границата от 15000 Евро на продажба.  ;D

Всъщност този модел тук конкретния въобще не е чак от най-масовите им производства.
Това е топ-седана им от първата половина на 70-те години, предшественик на 1-та 7-ма серия.
Тази линия хваща моделите 2500-2800, и след 1970 година: 3.0s-3.0si-3,3л седаните.
От тази гама разбира се, някои версии определено може да минат 15000 евро реална цена, ако са абс. оригинални и на малък пробег, и не кърпени.
Специално инжекциите 3.0-си, ако са с ръчни и 3,3-Ли дългата база, в брилянтно състояние може да минат и 20000 евро на продаване.

А за това конкретното, ако е с добра боя направено и не му личи ремонта по ламарините, аз лично считам /гледайки нивата им по сайтовете в Германия и въобще Европа/, че определено ще може да се продаде за доста над 4000 евро.

Иначе, за наше съжаление,  :))  , както споменах, доста от следвоенните производства на баварците минават лесно границата от 15000-20000 Евро на продаване.
И това не са сега само тогавашните им Хай енд модели, като седаните 501-502, или купето 3200 на Бертоне.
Разбира се, много модели минават и границата от 30000 Евро примерно, ако са в доста добро
състояние.
Такива като 1800тиСА, 2002 турбо, 3.0цсл олекотените купета, или пък М635, както и първите М5.

Е, то има и модели над 100-200000 евро на старо, като М1, 503 купе и кабрио, за 507 да не говорим.
 
Но дори и да не се визират колите, правени в по няколкостотин бройки, реално примерно дори и много хубави ИЗЕТИ, ако са с двигател 300ксм и версията с гюруците, СЪЩО МОЖЕ ДА СЕ ПРоДАДАТ НАД 15000 АКО СА МНоГО БРИЛЯНТНИ.

Всъщност даже вече първите 7-ми серии, ако са ранни 733и с ръчни, или късни 745и, ако са много хубави, пак би имало мераклии да ги вземат над 15000 Евро цена.
Въобще да се обобщават твърдо цени и максимални горни граници, при такава богата палитра както писах, като на моделната гама на баварците в последните десетилетия, би било безпредметно, и крайно необективно.

Февруари 25, 2013, 15:56:27
Отговор #2126

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ето и малко конкретни данни, касаещи постнатия тук горен среден клас седан: модела 3.0-3.0си.
Долната извадка с цени, е от актуалния за февруари 2013 година брой на най-реномираното немско издание за олдтаймери- Мотор Класик, за което, както съм казвал, имам абонаменти, както и за почти всичките немски издания за ретроколи.  :))
Така че ако някой иска статии или данни да получи от някое от тях, да гледа чат-пат какви корици поствам понякога, и да ми пише, мога да сканирам нещата от интерес за вас, и да ги постна тук.

Та, таблиците в Мотор Класик се ъпдейтват месечно, и са доста обективни.
Разбира се, за сравнение, мога да постна и актуалните таблици от други издания, като Олдтаймер -Маркт, или от Янгтаймер списанията, ама това няма да промени много нещата като примерни цени.
Тоест специализираните за ретроколи издания, тендират по-скоро да дават занижение до нормални ценови нива за конкретни модели, а не надутите горни граници на по-амбициозните продавачи.  :))

Причината подобни ценови таблици, на такова сериозни издания, както Мотор Класик, да се добра основа за поглед върху ретросцената сега в Германия, е това, че усреднените данни, които се публикуват, се смятат не на база искани цени примерно по Мобиле и други сайтове,  ;) а на база реално извършени продажби по Е-бей, сериозни търгови къщи, както и на данни за реализирани продажби, дадени от специализирани дилъри на Олдтаймери и ретроколи.
Разбира се, и тук има приближения и девияции, но може тоя гид, да се счита за прилично достоверен.

В случая на седаните версия 3.0с-3.0си, цените тук дадени варират от над 4 до над 20000 евро.
Като долната граница, така нареченото тук състояние- Месиг /приравнено на състояние 3 до 4 по други таблици/, е буквално преведено- средна хубост,  :)), освен други предполагаеми дефекти и амортизации, определено включва наличие на ръжди, както и не особено добра боя.
По принцип по-общоприетите в Европа, както и в Германия, нива на състояния, се смятат от 1 до 5. Като 5 е най-лошото, а за 1 се има отлично до конкурсно състояние.

В по-общ контекст, ако се разгледат ценовите нива и на другите даже по-масово правени модели баварци, произвеждани преди 30-40-50 години, ще се види, че цени от порядъка на 1-2000 Евро за средно състояние, до 4-5000 Евро за отлично състояние, наистина рядко се срещат, за наше на феновете съжаление.  :D

За моя изненада голям бум почват да бележат ценово и модели от 80-те, и то не само иконичното е30 М3, въпреки че при него ценовия скок в последната петилетка е направо колосален.
Но дори и по-масово правените по-интересни е30, стига да са хубави, като 325и кабрио и Туринги, вече въобще ги няма без пари, или за малко пари.  :)











« Последна редакция: Февруари 25, 2013, 16:01:31 от USfan »

Февруари 25, 2013, 23:35:16
Отговор #2127

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 365
На живо съм виждал БМВ-то в сервиза, където го правеха. довечера повече инфо, сега не мога.
Какво стана с инфото колега? Давай че ми е интересно и едвали само на мене :)

Февруари 26, 2013, 00:34:40
Отговор #2128

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Съвсем забравих, извинявам се. Историята е следната - това не е първото бмв, правено тук, колите се карат тук от Германия, някой са цели автомобили, други без мотори и кутии, според както дойде.Чарковете се доставят с колите от немско и тук се кърпят и боядисват, подменят се елементи и по окачването.Тази не знаех че е заминала, но е логично, защото я видях готова току що боядисана преди около месец.Качеството на работата и изпълнението на ремонта, а и на боядисването са на ниво 5 от 10 /ама и аз съм голям махнаджия :)/, колите дори не се боядисват в камера, а в хале с вентилатор за аспирация.Видях част от старите ламарини на тази кола и си е била сериозно корозирала.В момента за ремонт чака същото такова бмв, само дето е тъмно синьо, а отскоро до него се появи и едно C или CS /Е 9/, което е още по-рядък модел. Колите се вкарвали от германец със съпруга българка, която движи тук нещата и после се връщат във фашистко.
« Последна редакция: Февруари 26, 2013, 00:41:20 от michev »

Февруари 27, 2013, 20:58:56
Отговор #2129

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Хм, щом значи тоя Е3 не е е прецедент, движи се добре бизнеса с тях след реимпортирането им в Германия.  ;D

Същия Е9 седан, ама по-ранния 2800 модел, както и един купе 3.0 ЦС/А /А е за автоматик/, седят от няколко години за реставрация в едно село до Благоевград.  :)
Ама са забатачен внос от СН, нагнили са, мисля нямат платени мита и ДДС, а на седана 2800 му няма и интериора.
Напролет ако ходя да ги разгледам по-детайлно, ше им постна снимки от тях тук.
Те рано ли късно, ще излязат за продаване вероятно най-накрая на по-умерени цени, ако някой БМВ фен се интересува.
Засега собственика още се чуди какво да прави.  :))