Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2180238 пъти)

0 Потребители и 164 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 02, 2013, 12:26:41
Отговор #2270

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Eee Боби, сега ме подсети да ви разкажа как вървят цените за реставрация на руски автомобили в Москва. Та разни колеги ходиха покрай Московското изложение и Димо разказа как ги оферирали с цена 100 000 USD за ГАЗ 21 и 200 - 250 000 USD за ГАЗ 13 - всичко ново на ниво музеен експонат  O0

Това цена на експонат, или толкова струва реставрацията на кола която ти закараш.

Април 02, 2013, 12:30:48
Отговор #2271

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Толкова струва реставрацията, като всички интериорни елементи, хром, светлини и т.н. се заменят с нови ...че май и стъклата.
А тези дни си говорих с един познат реставратор в UK, които отдавна ми дава разни съвети, та го питах за тази вана (тук някъде беше качено клипче) за химическа обработка и галванизиране на цялото купе и каза че там я ползват изключително рядко за скъпи коли, защото цената на удоволствието била 4 - 7 000 GBP :/
« Последна редакция: Април 02, 2013, 12:35:03 от koruderliev »

Април 02, 2013, 13:03:12
Отговор #2272

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Макър и да Съм голям фен на Москвич и да имам в гаража Си три броя. То трябва да съм луд на отчет и с документ в психодиспансера да дам повече от 1000лв за това комби.И то 1000лв при положение че успея да Го кача на платформата на собствен ход без да изхвърли водата или съединителя.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Април 02, 2013, 16:02:07
Отговор #2273

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Наистина са произведени около 1000 бройки ( няма съвсем точна информация ) ако е с индекс "Е", ако е 424 Ю ще е още по-ценна. 10 000лева е нормална цена, само че трябва да се закара в и около Москва, там и носталгията, и интереса, и най-вече възможностите са други.


Април 02, 2013, 17:50:53
Отговор #2275

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Наистина са произведени около 1000 бройки ( няма съвсем точна информация ) ако е с индекс "Е", ако е 424 Ю ще е още по-ценна. 10 000лева е нормална цена, само че трябва да се закара в и около Москва, там и носталгията, и интереса, и най-вече възможностите са други.

Точно за този екземпляр 10 000лв е ненормална цена дори и за в центъра на Москва та ако ще и в Кремъл да го внесът на ръце.Ако собственика е достатъчно умен и няма намерение да Го реставрира самия Той то тогава би приел всяка оферта над 1000лв.В противен случай след някоя друга година под дъжда виждам още един тон метал за зъбите на шредера.Ако пък има достатъчно ЛУД да брои тия пари................ :o :o :o
« Последна редакция: Април 02, 2013, 17:54:54 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Април 02, 2013, 18:26:43
Отговор #2276

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Точно за този екземпляр 10 000лв е ненормална цена дори и за в центъра на Москва та ако ще и в Кремъл да го внесът на ръце.Ако собственика е достатъчно умен и няма намерение да Го реставрира самия Той то тогава би приел всяка оферта над 1000лв.В противен случай след някоя друга година под дъжда виждам още един тон метал за зъбите на шредера.Ако пък има достатъчно ЛУД да брои тия пари................ :o :o :o


Колега, очевидно нямате никаква престава от цените в Русия - една решетка  за Волга 21 първа серия е 3200лв, хрома около прозорците е 2300лв., броня 1700лв и т.н. Просто стандарта е друг, а ние в България живееме в паралелна вселена :) Познавам московчани, които са си дали апартамента под наем и с 5-6 наема си купиха апартаменти по нашето черноморие. Но дори у нас, един запазен 408 е около 2000лв, а 424 е по-стар и много по-рядък. Може цена от 10 хиляди и да изглежда космическа, но проблема не е в продавача, а в скъсаните ни джобове. В по-предни постове Ники Корудерлиев е написал колко са нивата за реставрация, естествено ние сме на светлинни години и тука всичко е на супер ентусиазъм.

Април 02, 2013, 20:03:46
Отговор #2277

Неактивен победовод

  • Публикации: 838
Стефан точно описа как стоят нещата в Москва и цената на една броня от 1700 лв за ГАЗ 21 първа серия не трябва да учудва никого,при положение че средната месечна заплата в Москва е 2700 лв.Все пак обаче,този Москвич на тези пари е непродаваем дори и в Москва.Там той не може да се регистрира,и никой няма да даде тези пари за ретро кола която после не може да ползва за удоволствие.
Варианта някой живеещ в московски особняк да я купи по сантиментални подбуди и да си я сложи в двора да си я гледа не е за изключване,но е изключително малко вероятно,дори клонящо към нула.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Април 02, 2013, 20:26:00
Отговор #2278

Неактивен moskvich3v1

  • Публикации: 160
  • Четырехфарник
Old but gold.. :)
408-68г.408И-70г.412-74г.2140Д-82г.2140Д-84г.

Наличие турбонадува: есть

Април 02, 2013, 20:34:57
Отговор #2279

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850

Колега, очевидно нямате никаква престава от цените в Русия - една решетка  за Волга 21 първа серия е 3200лв, хрома около прозорците е 2300лв., броня 1700лв и т.н. Просто стандарта е друг, а ние в България живееме в паралелна вселена :) Познавам московчани, които са си дали апартамента под наем и с 5-6 наема си купиха апартаменти по нашето черноморие. Но дори у нас, един запазен 408 е около 2000лв, а 424 е по-стар и много по-рядък. Може цена от 10 хиляди и да изглежда космическа, но проблема не е в продавача, а в скъсаните ни джобове. В по-предни постове Ники Корудерлиев е написал колко са нивата за реставрация, естествено ние сме на светлинни години и тука всичко е на супер ентусиазъм.

Е, аз бих казал, че между надутите цени там за резервни части и оферти за реставрации, от една страна, и купе за реставрация, от друга, има определена разлика в нивата.
Аз лично съм сигурен че тая талига в тоя и вид, най-вероятно няма да и се вземат над 1000 долара посмъртно там, ако ще вярно и пред Кремъл да я изтипосат с обяви по джамовете.  :))

Разбира се, ако Стефан се рови по руски сайтове, ще е интересно да ни препрати линк, да видим как вървят нивата там на цените на ретроколите.
Иначе така да предполагаме, съпоставяйки различни неща е безсмислено.

А по отн. за баровците и апартаментите в Москва,  ;D аз бих казал,че това е град и страна на много по голямо социално и финансово разделение дори и от нас.
Тоест, предполагам че баровците с много пари, нямат интерес към Москвичи и Запопорожци.  :)) Което е и логично.
Предполагам,че тяхната граница на носталгия, за по-заможните имам предвид, би се въртяла преко сили до Волги да кажем, но не и към по-малки каросерийни и кубикови класове коли.

Иначе, аз лично в Москва съм ходил само веднъж, и то преди повече от 10 години, някъде около милениума /беше още преди времето Иля Сорокин да популяризира доста Олдтаймер Галерията си/.
И да, направи ми впечатление, че там Волгите са скъпи /имаше яка търговия с Волги по онова време, и ги реимпортираха от Украйна и Грузия/, пък за Чайки и Зилове да не говорим за цени.  O:-)
Ама дали това се отнася за Москвичи и Лади, силно се съмнявам.  ;)

Как да,е ако някой се рови по руски сайтове, би било интересно да ни прати линкове, да видим как са цените най общо на разните коли за продаване там.  :D
« Последна редакция: Април 02, 2013, 20:36:50 от USfan »