Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2178112 пъти)

0 Потребители и 35 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 02, 2013, 20:41:44
Отговор #2280

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Какво общо има цената на хрома с цената на този москвич. Да не би хрома му да се продаде за 3000 долара. Нали не говорим колко ще струва колата реставрирана, а за това колко иска настящия собственик в сегашното и състояние.

Април 02, 2013, 21:07:04
Отговор #2281

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Една пловдивска чайка, някои колеги май днес са я посетили  ;D


Април 02, 2013, 21:36:26
Отговор #2282

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Какво общо има цената на хрома с цената на този москвич. Да не би хрома му да се продаде за 3000 долара. Нали не говорим колко ще струва колата реставрирана, а за това колко иска настящия собственик в сегашното и състояние.

Цените на хрома на Волгата показват само, че няма как колата да струва 1000лв, и демонстрират разликата в стандарта.


Тоест, предполагам че баровците с много пари, нямат интерес към Москвичи и Запопорожци.  :)) Което е и логично.
Предполагам,че тяхната граница на носталгия, за по-заможните имам предвид, би се въртяла преко сили до Волги да кажем, но не и към по-малки каросерийни и кубикови класове коли.


Люси, опитваш се да търсиш логика в нашето хоби, което е чисто емоционално. Ние как си стягаме ладички, шкодички и т.н. ( за един западняк сигурно изглежда неуместно ), разликата с руснаците е само, че те са много по заможни. Наскоро някой беше качил снимки на синия Заз на Пепи от Студена - когато ходих у тях да го гледам, лично той ми каза, че е хвърлил по колата 130 000евро -аз го гледах като ненормален и така и не можах да повярвам как е възможно и защо. Бялата Волга 21 с  лика на Сталин на капака ( на базата на Кайен ) като проект е надхвърлил над 1млн. долара - и двата примера показват, че луд умора няма, и че кеф цена няма. А руснаците си обичат всичко руско и за толкова рядка кола могат да дадат тази или близка цена.



Април 02, 2013, 21:38:05
Отговор #2283

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Стефан точно описа как стоят нещата в Москва и цената на една броня от 1700 лв за ГАЗ 21 първа серия не трябва да учудва никого,при положение че средната месечна заплата в Москва е 2700 лв.Все пак обаче,този Москвич на тези пари е непродаваем дори и в Москва.Там той не може да се регистрира,и никой няма да даде тези пари за ретро кола която после не може да ползва за удоволствие.
Варианта някой живеещ в московски особняк да я купи по сантиментални подбуди и да си я сложи в двора да си я гледа не е за изключване,но е изключително малко вероятно,дори клонящо към нула.
Жоро, а защо не може да се регистрира в Русия?

Април 02, 2013, 21:57:18
Отговор #2284

Неактивен 30e

  • Публикации: 476
    • http://opelclub.bg/
....че е хвърлил по колата 130 000евро...

Тия и в приказките ги няма !!!
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Април 02, 2013, 22:04:21
Отговор #2285

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
И мен доста нереална ми се струва тази сума, ако и нов да са му го произвели заз-а. Не виждам за какво може да се похарчат такива пари в конкретния автомобил.Ама пък в крайна сметка не е луд този, дето яде баницата :D.

Април 02, 2013, 22:10:14
Отговор #2286

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Плевен, някаква американка с маска от Москвич 408 и елементи от мерцедес 123/124  O0

Това е Галъкси с изцяло неоригинална предница ... отзад ми изглеждаше оригинално преди 2г когато го снимах на паркинга за служители пред един завод на Гривишко шосе.
Миналия месец го видях именно там където си го хванал ... в някоя от Дружбите на Плевен.

Април 02, 2013, 22:12:08
Отговор #2287

Неактивен победовод

  • Публикации: 838
Жоро, а защо не може да се регистрира в Русия?

Ами Стефчо,там кола под ЕВРО 3 внос не се регистрира, а под ЕВРО 4 не се произвежда.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Април 02, 2013, 22:25:16
Отговор #2288

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Това е Галъкси с изцяло неоригинална предница ... отзад ми изглеждаше оригинално преди 2г когато го снимах на паркинга за служители пред един завод на Гривишко шосе.
Миналия месец го видях именно там където си го хванал ... в някоя от Дружбите на Плевен.
Това е една скулптора от кит,и тук там поцинкована ламарина хваната с нитачката.Всичкото това нещо е с окачване от Уаз,а за капак мотора му доколкото си спомням е дизел от ИФА Мултикар.Пропуснах да кажа,че е боядисана/и периодично се освежава/ с "бадънарката",естествено с блажна боя от кварталната железария...

Април 02, 2013, 22:27:37
Отговор #2289

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Тия и в приказките ги няма !!!

И мен доста нереална ми се струва тази сума, ако и нов да са му го произвели заз-а. Не виждам за какво може да се похарчат такива пари в конкретния автомобил.Ама пък в крайна сметка не е луд този, дето яде баницата :D.

Да, бе, и аз това го питах, как успя? В общи линии е хвърлял пари като че са чужди - например всичкия хром го беше пращал в Канада за прехромиране, в специални куфари, при някакъв Джон, дето се чака ред по шест месеца и цената на тая авантюра беше някаква сума над 20 000долара и т.н. Най го беше яд, че въпреки десетките хиляди долари, които е платил, онзи Джон му беше взел и 280 долара са една шепа винтчета :)