Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2177996 пъти)

0 Потребители и 26 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 05, 2013, 21:50:10
Отговор #2660

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Страхотна реставраторска работилница :) Къде е това?

Хах, точно така, да, това е в Драгалевци, в бояджийския и въобще реставрационен сервиз, на нашия колега и отдавнашен ретрофен, перфекционист в работата си- Сашо Каменов, по прякор- Брадата.  :D
Ние със Сашо сме съседи по стара махала, и се познаваме, от вече над 30 години.

Още като бях хлапе, ходих да гледам какви коли прави и струва Сашо, през 70-те и 80-те години.
Та, и тогава, а и сега, вероятно в София нямаше по-прецизен и по-добър автобояджия от него.
Освен това, за онова време той и тогава караше и правеше крайно редки и интересни модели коли.
Така че общо взето, в детските и тийн годините, мирогледа ми и вкуса по отн. на ретроколите, до голяма степен беше и повлиян от това, което виждах пред гаража му и пред дома.

Та например една от причините да си купя за първа кола в края на 80-те, отн. редкия и за тогава, но леко бабешки модел  :)) Триумф Хералд беше, че Сашо през 70-те в нашата махала караше един такъв хубав на състояние Триумф, и направо ми изтичаха очите по това кабрио.  O:-)

Иначе, нали цяло лято ме нямаше много по София, и тия дни направих няколко ударни обиколки, по всичките мои по-добри познати и приятели ретроколекционери и реставратори, да видим имат ли разни нови фенски талиги придобити, или за продаване докарани такива, и как върви правенето/поддържането на старите, така че, очаквайте и още доста и интересни снимки.

Ето например един лек тийзър,  :)) утре като напускам един албум пък от сегашната наличност на колите при нашия колега Любо Хаджикостов, какви интересни возила има там.  ;D









Септември 05, 2013, 21:52:55
Отговор #2661

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 351
  • Два Scenic-a и служебно Kango
А някои хора твърдят, че нямало Рай :o :shy: >:D
Andreev Motorsport TEAM

Септември 05, 2013, 22:03:25
Отговор #2662

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Люси, а каква марка е червеното красиво купе със французка регистрация? :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 05, 2013, 22:28:15
Отговор #2663

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ех, да,  :)  в България на няколко места има наистина такива райски кътчета, жалко че не сме с постоянен абонамент да си пребиваваме и живеем там.  ;D

Амии, червената принцеска е НСУ модел Спорт Принц купе.
Мисля оригинално е с 2 или 3 цил двигател.
Има и мегарядка версия- Спорт Спидер на това чудо, която е и първата правена кола със сериен Ванклелов мотор.
Това обаче си е с конвенционален мотор купе, при това в доста добър ник.
Ето и още малко снимки от обителта на Свети Петър.  O:-)




Септември 05, 2013, 22:38:21
Отговор #2664

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
ммммммммм къде са правени тия снимки Люси?
Човека има доста яки Американски возила и то в уникално добро състояние :) Форда е истинска находка както и Краислера. А пикапа от доста време се чудих на кого е :)  и другата красота е Буика които е в перфектно състояние като за БГ, каква им е историята Люси на по интересните поне?
Classic Cars

Септември 06, 2013, 00:10:05
Отговор #2665

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев

Септември 06, 2013, 11:08:16
Отговор #2666

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
ммммммммм къде са правени тия снимки Люси?
Човека има доста яки Американски возила и то в уникално добро състояние :) Форда е истинска находка както и Краислера. А пикапа от доста време се чудих на кого е :)  и другата красота е Буика които е в перфектно състояние като за БГ, каква им е историята Люси на по интересните поне?

E, аз писах, колите са на нашия колега ретрофен и виден колекционер- Любо Хаджикостов.
С него пък се познавам отпреди повече от 20 години, още като се опита през пролетта на 1993-та, да спазари от мен първия ми Мерцедес, купе с две врати 250це, да го купи от мен негов приятел, за принцовата сума от 3-4000 марки, хахаха.  O:-)
При условие, че тогава хубаво купе с114 вървеше по 10-15000 марки, а сега по толкова в евро.  ;)
Но, не мога да му се сърдя, всеки маниак фен гледа да направи добри сделки, особено на купуване, с ретроколи.
Естествено, отрязах го тогава за Мерцедеса де,  :)) и години по-късно колата я продадох във Варна за реалната и стойност.
Та, отдавна се знаем с Любо, и съм му уважавал и наблюдавал в течение на годините, селекцията на коли, която прави и реставрира. :)

За колите, Буика е много интересен, с редови осмак мотор, модел 1937 е.
Нов внос е от Германия преди няколко години, и е в изумително добро каросерийно състояние, мотора осмак също работи.
Е по назад тук в темата, преди 2-3 месеца, съм му пускал детайлни снимки.

https://www.facebook.com/ludmil.markov.5/media_set?set=a.10200869565134580.1073741847.1628090318&type=3&uploaded=170

Плумута пикап също е екстремно рядка кола и за Америка също модел 1937 е, Любо го реставрира буквално от половин квадратен метър останала ламарина, до този вид.
А за Форд Т-пикапа не съм го питал Любо за детайлни неща, понеже аз лично чак по такива бабешки ветерани много не си падам, ахаха.  :))
Иначе отзад каросерията товарната, му я прави Любо изцяло от дърво.

Ето по детайлни снимки на колите, тук в този албум.

Септември 06, 2013, 13:12:40
Отговор #2667

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
Страхотна колекция.Много ми хареса Татра-та 613 "Хромовка".Случайно дали се продава?

Септември 06, 2013, 17:36:26
Отговор #2668

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Страхотна колекция.Много ми хареса Татра-та 613 "Хромовка".Случайно дали се продава?

Хах, да яки сбирки, но реално тук в този албум има коли не само на Хаджикостов и Сашо Брадата.  :)
Ами Татрата всъщност е собственост на един друг мой приятел, дето има сервиз за ремонт на автоматици на Драгалевско шосе.
Той има и жълтото НСУ Ро-80.
Ами не знам, предполагам би я продал, ама е много гнила, иначе е малко карана,  той моя приятел я е купил направо от УБО на търг през 1992 година.
Преди 2-3 годиния палихме мотора, и работеше добре.
 Но си е е за курпене, тапициране и цялостна въобще реставрация.
Ето и по-подробни снимки.




Септември 06, 2013, 18:24:02
Отговор #2669

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
От този тип 613 тази е най-готината.През годините хрома се заменя със плстмаса,фаровете и стоповете се променят за да е в крак със времето.Мотора е страшен 3.5 V8 ,въздушно охлаждане.163 коня мисля, със два карбуратора.