Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2178114 пъти)

0 Потребители и 35 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 17, 2014, 16:07:36
Отговор #3160

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Опс, взимам си бележка, пардон!  :)
Ето тогава нещо по темата.
Може някой да го е пускал вече, ама много ми харесва тая удължена Изета, и затова я поствам тая над 15 годишна снимка пак.
За който не знае, Изетата Пулмановата тази е на бившия председател на Ретро клуба Маргарит, който и го виждате да я кара, тук още по-младичък.  :))



А днеска видях пред сервиза на Манджуков една много хубава 1973-75, или сходни години, нещо такова, Алфа 200 ГТВ, от Бертоне боди-то, светлосин металик.
Сигурно е негова на Манджуков.

Интересно че и там седеше сребристата 1.6 Спидер гумиспойлер на моя съсед от ул. Доспат, сигурно има и да и правят разни неща.
Нямах камера та не можах да ги снимам.  :)

Юли 18, 2014, 16:21:37
Отговор #3161

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Светлосиньото GT 1750 Veloce е на Вальо и е сред най-скъпите модификации от 105 серия.
Може би само Дуето Спайдер и Джуниор Загато държат по-високи цени.

"Гумиспойлерът" е за леко отстраняване на ръждички. :)

Аз пък засякох ей това ритуално Бентли :

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 18, 2014, 22:12:25
Отговор #3162

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Светлосиньото GT 1750 Veloce е на Вальо и е сред най-скъпите модификации от 105 серия.
Може би само Дуето Спайдер и Джуниор Загато държат по-високи цени.

"Гумиспойлерът" е за леко отстраняване на ръждички. :)

Мм, браво на Валйо за Алфа отдадеността. :)

Но в интерес на истината бих посочил, че според мен има релативно много на брой разновидности, ако не на бройки де, модификации на 105 база, които са по-скъпи от стандартно 1750, и без да са Дуето Спидери или редките Загато купета.

Като например всичките там фабрични ГТС кабриолети, и всякаквите хомологирани със и без Алумин каросерии рейсингови ГТА, ГТаМ, и други такива.
А реално, дори и от алуминиевите има все пак прилични бройки направени за по принцип коли бегачки.
Та бих се размечтал, аз ако имах неограничен бюджет,  :))  бих си взел със сигурност за колекцията една такава Алумин Джулийка,  :-* и по възможност да е с ориг. Спика инжекция.

Юли 19, 2014, 23:37:05
Отговор #3163

Неактивен gogo

  • Публикации: 254
Ето една Шкодичка.Явно е започната да се реставрира.Изненадах се когато я видях.Не знам от колко време стои така тихичко на местенцето си.

Юли 20, 2014, 18:27:04
Отговор #3164

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Като се присетих за Ретропарада във Варна покрай една съседна тема, и си изрових още снимки оттогава от 2004 година, та вижте какво намерих в архива ми.
Основно тия снимки са хванали в кадър сина ми, позиращ гордо на кормилата, тогава 3 годишен /сега вече като по-голям особен интерес към ретроталиги и въобще към коли няма де  :-\ /, но автомобилите за фон са прилично интересни, както виждате.

Най-горе вляво на скановете се вижда синия Форд 1965 модел на колегата Боби, през 2004 май му беше дебютната година по парадите.
Бяло-жълтия Буик 1955 модел е на един колега Миро, който има и друг ретро ГМ продукт- хубав 1966 модел Комодоре.

От Мустангите на снимките, черния 1968 хардтоп с гадните джипови джанти, и още по-гадния спойлер, O:-)  беше на един приятел, кйто впоследствие го продаде/трампи за една каравана, на известния ни Сашо Истината, сега тази кола е още в него.

Синия пък фастбек 1971, макар с базов 302 осмак мотор, но ориг Мач 1 модел, беше дълги години собственост на друг мой познат по соц време, един Тир-аджия.  :))
Който тогава през 70-те и 80-те си го караше в ориг. му тъмнозелен металик цвят.
След като той го продаде, някъде през 1995 година, Мач Мустанга се пребоядиса в това турскосинйо от новия си собственик.

А след 2000 година, след като колата беше преседяла в тоя си вид и пообрана на лайстни пред един блок в Слатина, колата се продаде, но не знам къде е в момента.
Мисля че наскоро се продаваше по Мобилето, тотално разкостена и уж подготвена за реставрация.

И макар и да е не много по ретротемата тук /ама общо съм сканирал снимките отдавна, та няма как да ги разделя по теми/, но е интересна кола, бих уточнил, че виждащото се жълтото Порше 968 е от рядката версия ЦС, и единствената такава бройка в БГ, и собственост е от дълги години на един друг мой познат, който има сервиз за диагностика на Бош инжекционни системи.

А на едни други морски снимки тук, от 2008 година на един парад на Марина Диневи, се виждат един черен хубав Труимф 2000 роадстер, както и един синйо-черен Остин седан, и двете бяха Бургаски коли.
Триумфа още ходи по паради, ама Остина напоследък нещо не го виждам.

На една друга снимка синята Карман Джия кабрио беше Софийска кола дълго време, а мисля от 1-2 години е във Варна вече продадена.
Синия пък Мустанг хардтоп със белите ваденки отстрани, пък мисля е любимата кола от детинство на нашия колега Пешо Панов.
дълги години е била собственост на един директор по соц. време в Града на Липите, и на най-хубавите жени.  O:-)
Та, това е първата американска кола, за която доколкото помня, Пешо чувах много да говори, още като се запознахме с него едно време.

А след продажбата и от собственика, тоя Станг от някъде след 2000 година, вече е собственост на братя Диневи.
И освен че им е общо взето една от редките им бройки ретроколи сред иначе импресивната им колекция от по-модерни спортни коли и суперкари /например като влезналия в кадрите тук бял Астон ДБ9/, то мисля тоя Станг им е най-интересната и хубава на състояние от тия ретролколи, които имат сега.

А пък виждащите се на една друга снимка на един американска глава Бенц 280се с 4,5 осмак, и до него мечето 220 еС с гюрук, бяха внос преди 15 години заедно с много други ретро Мерцедеси от САЩ.
Внесе ги сегашния представител на боите Р и М за България - Влади /който тогава внасяше Лоринсер комплекти спойлери за продаване ну нас/, и доколкото знам, при него в склада му сега има още 2-3 броя такива  280 конски глави с ориг осмаци мотори за продаване, внесени тогава и непродадени още.
Те са обаче в недобри състояния и некомплектни.
А ако някой се интересува, един друг хубав иначе такъв конска глава осмак, сега се продава по Мобилето за някъде към 15 бона първа цена.

Как да е, приятно гледане на архива.  :)





« Последна редакция: Юли 20, 2014, 18:45:08 от USfan »

Юли 20, 2014, 21:40:30
Отговор #3165

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
нещо НЕавторско от района на Камчия




Юли 21, 2014, 00:03:07
Отговор #3166

Неактивен matchbox

  • Публикации: 95

Юли 22, 2014, 23:00:19
Отговор #3167

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639

Юли 23, 2014, 04:54:24
Отговор #3168

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Škoda 1101 VO/P - в началото на 50-те са използвани за учебни към ДОСО.
Тази е с волан и два уреда от Octavia, няма много останало от оригиналния интериор, явно е имало и удар отзад, вляво, но въпреки това си я бива. То ако човек си търси подобна, няма право на претенции, трябва да взима всичко, което му попадне.
Какъв е статутът на колата?

Юли 23, 2014, 11:04:25
Отговор #3169

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Горе долу колкото е стояла до сега толкова още да стои :)