Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2178731 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 29, 2014, 13:12:35
Отговор #3240

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Ето и от мен няколко находки. Кемпера бе преди месец на плажната ивица до устието на река "Камчия"







А тази Skoda  е засякох оня ден на кръстовището до спирка"Явор" във Варна.








Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Август 29, 2014, 13:23:38
Отговор #3241

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Тези снимки са от преди няколко години

Това BMW стоше в младост до нова деница

 


Този Fiat  Беше в Дружба до Бл. 110


 


Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Август 29, 2014, 17:56:17
Отговор #3242

Неактивен blowfish

  • Публикации: 24
В Русе видях този страхотен Мерцедес, според мен е 380 SL или 450 SL от около 1983, явно американска версия, съдейки по дългите брони.



Август 29, 2014, 22:57:37
Отговор #3243

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850


Синия Т2 и аз го видях лятото тна Камчия.
Поговорих си с хората, готино немско семейство,  :) и тук в тая тема, пратих линк по назад, някъде през юли, към саита им, в който те описват обиколката на Европа с него.
А кемпера е оригинална Вестфалия, видях производствните табелки, и с тоя толкова висок неотварящ се покрив, за разлика от другия модел със странично разпъваща се палатка, е бил най-скъпия и сложен модел на Вестфалия в началото на 70-те.

Големи находки има там и голям майсторлък на тези купета на Алпинът :)
Интересно ми е да разбера как правят самата кола, защото купето как да е ... по оригинални скици го отливат и след това отива един тон шкурка  :D Ами останалата част от колата ... интериор (табло, седлаки тапицерия, лостчета и ръкохватки, кори), окачване и ходова част, ДВГ ??
Те малко като Кросерия Туринг Superleggera, където правят Disco Volante-то на Алфа Ромео, където буквално тотализират една 8С Алфа, дарена от поръчителя и му правят на 3-на цена Diso Volanteto ... ако искаш!
Ама тук всеки път ли загива поне едно Булгаррено 8 или 10?!
Иначе откровено казано силен интерес предизвиква този Ритмо 130 ТС Абарт  8))

А, да всеки път загива едно 8 или 10,  :-\ понеже и да искат, толкоз накуп оригинални части по окачването, или няма да ги има, или ще излезнат много скъпи да ги поръчват отделно от Франция.
Иначе уредите по таблото- Жаегер или Веглиа, са трудни за имитация, и аз се чудя тях как ги правят.

Август 29, 2014, 23:05:09
Отговор #3244

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
В Русе видях този страхотен Мерцедес, според мен е 380 SL или 450 SL от около 1983, явно американска версия, съдейки по дългите брони.

Съдейки по джантите тип канал декел 15-ки, и по равните подглавници, както и по по-новия заоблен тип преден спойлер-престилка под предната броня, това е или 560 СЛ, правен за САЩ през 1986-89 година, или е 380 СЛ, с присадени 15-ки по-късни джанти, правен пак за там през 1980-1985 година.
А 450 СЛ не е, понеже той, освен че е правен само до 1980 година, и се характеризира с други подглавници с остри ръбчета, друга предна маска, и разбира се, ако е с оригиналните си джанти, той ще е с радиалните спици Фухс 14 цола лети джанти.  :)

Септември 02, 2014, 21:05:09
Отговор #3245

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ето едни днешни снимки от някои от колите на Валери, първо на някои италианки.
На две от тях малко по-детайлно съм хванал отстрани Ритмото 130ТС, за което прояви интерес колегата.  :)
А златистото купе е от посл. версии на Фиат 124 купе модела, вече с 4-те фара предницата.

Ланчата Бета купе червената е пък с отн. редкия за модела компресор Волумекс, поставен заводски на двулитровия и карбураторен мотор.


« Последна редакция: Септември 02, 2014, 21:15:02 от USfan »

Септември 02, 2014, 21:12:18
Отговор #3246

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
А пък за техник феновете нещо още по-интересно.  ;D
На някои от снимките макар и с лоша резолюция, се вижда голото шаси-под , в комплект с механиката от Рено 8/10, подготвено за слагане в някой Алпин.
А на другите снимки пък се виждат два голи пластик корпуса на А110, вероятно изоставени поради някакви дефекти при отливането.
Иначе се виждат се как са отляти в най-първоначалната им форма без мех. обработка още, без изрези за задните стопове например.



Септември 02, 2014, 22:23:37
Отговор #3247

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Люси, уникални шпионски фотоси показваш  :D
В какви "уникални" условия се правят реплики на една легендарна кола и платформата на Рено 8/10 стояща там на открито до някакви скрападжийски тръби ... абе луда работа :D

А за Ритмото убеден ли си, че е Абарт?? Защото от тези снимки единствено само джантите са Абартаджийски, нищо друго.

Септември 02, 2014, 23:26:07
Отговор #3248

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Хах, ами не съм го няблюдавал отблизо, ама според мен ако не беше Абарт Ритмото, Валери нямаше да го вземе.  ;D
Иначе днеска си говорихме с него основно за разни други по-стари италианки, и той ми показа и много хубав негов А112 Абарт, дето току що го е реставрирал, един черен, ама забравих него да го снимам.
Иначе е вижте по-хубави снимки на някои от неговите янг и олдтаймери, както и други по-интересни ретроколи, е тук на Фейсбук страницата на автоклуба на Валери, казващ се- Агресия.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.631800646905208.1073741842.607286186023321&type=3

Септември 03, 2014, 01:07:09
Отговор #3249

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Хах, ами не съм го няблюдавал отблизо, ама според мен ако не беше Абарт Ритмото, Валери нямаше да го вземе.  ;D

Според мен е по-рядка тривратка замислена за реплика на Абарт :)
Може и да греша, но купето в този вид не е Абарт. Липсват черните лайстни по веждите на калниците (в случая на задните калници), които се сливат с широка черна лайстна (цокъл) преминаващ странично по профила на цялата кола, както и характерния черен сполер на 3-тата врата под стъклото.



Но си запазвам правото да съм в грешка и колата да е оригинален Абарт и въпросните лайстни и вежди да са смъкнати :)