Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2178272 пъти)

0 Потребители и 116 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 22, 2014, 09:26:46
Отговор #3280

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Един Фиат 124 Берлина в центъра на Варна, който преди време беше показван, но реших тези дни да го намеря и наснимам лично и по-обстойно. Бях му вдигнал мерника да го пазаря за себе си, защото именно такава кола си търся, но съвсем случайно от общи коментари във фейсбук на страницата на известна автокъща от София разбрах, че от въпросната автокъща вече са го спазарили :(

















В задницата където е номера си личат дупките за квадратния тип регистрационни табели, типични за Италия през '60-те години :) А настоящите ни номера леко застъпват металния надпис на марка/модел отзад вдясно от номера.
Прави впечатление, че купето изглежда доста по-масивно от към ламарини спрямо руската производна на този модел, както и в антикорозионно отношение :)
« Последна редакция: Септември 22, 2014, 09:37:23 от dan4oteto »

Септември 22, 2014, 11:12:38
Отговор #3281

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
В интерес на истината, при руската версия купето дори е усилвано на доста места, така че няма как фиата да е с по-здрава ламарина. А ако говорим за антикорозиона защита, и ако си спомним колко непозната бе тя на италианските автопроизводители чак до средата на 90-те, то няма как този фиат точно защитата да го е спасила.По скоро това е гаражен екземпляр, който съм убеден, че сняг не е виждал /то не че във Варна много има къде/ и като цяло си е бил обгрижвана и малко карана кола. Явно последните не повече от 5 години, колата е зарязана навън, може би собственика, треперил върху нея е починал, а на наследниците му не им пука за колата.

Септември 22, 2014, 14:50:45
Отговор #3282

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Ами Алфите от '60-те наистина си гниеха почти колкото Ладите още в завода, но при Фиатите мисля, че нещата в някои етапи не са били съвсем същите. Още повече, че аз от доста време съм по следите на именно такъв Фиат 124 в България и предния, който изпуснах с малък малшанс в едно старозагорско село също е стоял с хиляди години некаран и нямаше грам ръждица.
А тази конкретно със сигурност не е гаражна и думата "пазена" е доста преувеличена :) Личат си следите от отъркване при паркиране от всичките страни на колата, буквално на центъра на Варна се намира и влагата от соленото море, което е доста близо до центъра не е за подценяване ... една Жигула за това време на това място щеше да е мъртва вече. Виж предните мигачи под фара и на калника, че са вече почти бели, а в детайлните снимки на фугите м/у отделните панели няма и наченки на ръждица, а колата със сигурност е в оригиналния си цвят и не е кърпена и бутана от както е купена.
В първите 2-3 години от производството на Жигула също са правени много качествено по италианските стандарти на Фиат с електролитна обработка на ламарините, но след това естествено руснака зарязва това и дори болтовете им започват да гният още в металните си сандъци :)
А подсилката, която правят руснаците е най-вече в окачването, не в ламарините ;)
« Последна редакция: Септември 22, 2014, 15:03:04 от dan4oteto »

Септември 22, 2014, 16:49:10
Отговор #3283

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 546
А подсилката, която правят руснаците е най-вече в окачването, не в ламарините ;)
Тук си напълно прав.
За това частите по окачването на Лада са и евтини, просто защото не се чупят. До сега не съм видял Лада или Жигула с тропаща предница, така както в останалите коли се среща. Просто Руснаците си имат и имали същите пътища като нас и са предвидливи били.
0890192949 / 0887192949

Септември 22, 2014, 17:31:21
Отговор #3284

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
А спомняте ли си как тези Лади късаха долните носачи в основата при захвата на шарнирните болтове?
retrobs.com

Септември 22, 2014, 18:25:36
Отговор #3285

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Въпросният сив FIAT 124 от поне 15 години тази кола стои на едно и също място във Варна, но се кара много, много рядко. Много пъти съм се чудил дали случайно не е от българските сглобки, но така и не съм срещал собственика й, въпреки че 4-5 години живях на 100 метра от колата и всеки ден съм минавал покрай нея... Дано някой я стегне, заслужава си!

Септември 22, 2014, 20:09:32
Отговор #3286

Неактивен peter67

  • Публикации: 762

Септември 22, 2014, 21:19:49
Отговор #3287

Неактивен Котков

  • Публикации: 660
Бас държим, че от Марио М5 са спазарили колата. Скоро ще я видим в мобилето.
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Септември 22, 2014, 22:17:47
Отговор #3288

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 365
За съжаление немога да намеря снимките правени от мене през  май 2012 на този Фиат, за да покажа че тогава е бил кукличка всръвнение със сега. Тогава седеше от другата страна на платното до тротоара покрай сградите, но едва ли това има такова значение за корозията.

Септември 22, 2014, 22:21:19
Отговор #3289

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Бас държим, че от Марио М5 са спазарили колата. Скоро ще я видим в мобилето.

мхм