Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2179637 пъти)

0 Потребители и 38 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 06, 2015, 22:14:11
Отговор #3440

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Това кой МОЛ е? Ако не е тайна разбира  се ! :D
Съвсем нищо не знам, снимките са на приятел който ми ги снима.  ;D

Януари 10, 2015, 09:28:33
Отговор #3441

Неактивен stanchev

  • Публикации: 103
С това Лондонско такси до него, ми се струва,че е на Пейчинов. /вече покойник/

Януари 11, 2015, 22:03:54
Отговор #3442

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
С това Лондонско такси до него, ми се струва,че е на Пейчинов. /вече покойник/

Хм, за който е интересно, може да се уточнят някои подробности за тия следвоенни Ролс-Бентли модели, които така да се каже, в кръга на шегата, но не само, отличават зърното от плявата.
Е доколкото примерно базово следвоенно Бентли като това на снимката горе, можем да го приемем за плява де.  :))

Пейчинов нямаше такова точно Бентли, а подобния му, ама в доста по малко бройки правен /защото е по-дълъг на база и с три реда седалки/, ранен върхов следвоенен Ролс модел- Врейт.
Тоя Пейчиновия Врейт е съответно и като нов, а и сега, значимо по-скъп /в смисъл, като нов тогава е бил 2-3 пъти по скъп, а сега няколко пъти по-висок на цена/, и значимо по-рядък модел от тия, да го кажем пак по закачливо, относителни масовки Бентли Р-тип и Мк 6, от които у нас има поне няколко броя.

Та интересно, къде ли отиде тоя Ролс?
След смъртта му, поне няколко години, някъде до 2006-2007 година, седя на открито до една автомивка в ж.к. Подуене, докато не го прибраха някъде.

Та, конкретния негов Врейт е бил нещо като заводския топмодел на Ролс тогава / е, с изклчение на правения само в няколко броя през 50-те, ултрарядък модел Фантом 4/, и представлява не с амо поради размерите, доста по-различна кола от стандартния по-масов и вече донякъде конвейерно правен /доколкото това може да се каже за тогавашните Ролс/Бетлита/ ранен следвоенен Ролс модел- Силвър Даун /на която база са правени и тукашните намиращи се в БГ Бентлита Р-тип и Мк 6/ .

Та Пейчиновия модел е още правен основно на ръка, което го прави по-интересен от колекционерска гледна точка, макар дизайнерски и технически реално да представлява просто по-луксозна и уголемена версия на тогавашния им базов модел- Силвър Даун.
Иначе като мотор Пейчиновия е сходен с базовите Ролс /Бентли тогава.
Почти всичките тия модели са с разни версии на довоенния 6 цил. Ролс двигател снадени, вариращ от 4,25 през 4,5 до 4,9 литра ходов обем.
« Последна редакция: Януари 11, 2015, 22:07:38 от USfan »

Януари 11, 2015, 22:11:19
Отговор #3443

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев

Януари 12, 2015, 12:57:05
Отговор #3444

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
докарана е от франция ....ще се прави  :)

Януари 12, 2015, 21:24:13
Отговор #3445

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Дано се направи :) Вече са много редки. Трябва да се сменят някои основни "консумативи", за да стане надежден автомобил - шаси, брони,подове. Проблемът е, че ламарините са много тънки и не носят кит, особено правите врати. След наклепване стават доста по-тежки и т.н....

Януари 12, 2015, 21:32:54
Отговор #3446

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3694
Дано се направи :) Вече са много редки. Трябва да се сменят някои основни "консумативи", за да стане надежден автомобил - шаси, брони,подове. Проблемът е, че ламарините са много тънки и не носят кит, особено правите врати. След наклепване стават доста по-тежки и т.н....
От доста години (40-50) външните панели (калници,врати,страници) се произвеждат от метал не по-тънък от 0.8 мм. ;)
retrobs.com

Януари 13, 2015, 15:41:26
Отговор #3447

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Има подобна фургонета, но на базата на Диана в един двор на ул. Бунтовник - от как живея в този квартал вече над 10 г. си гние там, та ако има мераклии за спасението й...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 13, 2015, 15:59:04
Отговор #3448

Неактивен b700

  • Публикации: 117
Преди Нова година минах и я нямаше.Може да съм пропуснал,провери все пак.

Януари 13, 2015, 16:29:10
Отговор #3449

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Пропуснал си, там си е... просто квартала вече е доста променен, има нови сгради, а и колата все повече придобива "маскировъчна" мръсна окраска ;) Обаче подозирам, че може да е на някой инатлив старец или дори починал с неуредени документи, затова никой не я е взел досега... не съм разпитвал, понеже нямам интерес да я купувам. Иначе по-надолу на Вежен точно преди сервиза за ел. уреди зад една от отсрещните къщи се подава муцуна на бял 2CV, но не съм го снимал понеже е далеч и трябва обектив с голям зуум.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.