Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2177545 пъти)

0 Потребители и 173 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 05, 2015, 11:23:41
Отговор #3520

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Eхее 1800P на живоо :) Браво колега! По принцип е имало два такива със сигурност в България, а ако се окажи че този е пловдивския печеля бас за бутилка водка с друг колега O0

Tц, не печелиш, поне не за тази кола.  :))
Както и си говорихме вчера вечерта с колегата Фадаф, щом е бяла или слонова кост колата, значи е старото п1800 на майстора по спирачни гумички от соц. време- Настев.
Той си я имаше от почти нова, още от началото на 70-те, и винаги я е карал основно в София.
Някъде до средата на 80-те се движеше при него колата.

А наистина има още едно п1800 в БГ, аз го бях виждал и другото редовно, и то се движеше по София в края на 80-те, но беше синйозелен металик боядисано вече тогава, и целия му салон беше надупчен  >:D с монтирани всякакви големи тонколони вътре.
Така че тая зелената или е дошла от Пловдив в София още примерно през средата на 80-те, или пък обратното, след 1990 година е отишла там от София.
Но така ли иначе, и се изгубиха следите.
А ти за кои години знаеш примерно, че карано в Пловдив п1800, и какъв цвят  е било?

Февруари 05, 2015, 11:47:26
Отговор #3521

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Колата на "Светеца" от едноименния филм - абсолютна икона! Не знаех, че и Настев някога е имал такава, а в началото на 80-те бях още твърде млад /малък/, за да ми направи впечатление по улиците. Колега FADAF, ти ли ми звъня вчера относно този модел, ако е така доста бързо си я открил и дано се спазарите със собственика. Надявам се идеята е да се реставрира и да остане тук колата, а не реекспорт на запад.

п.п. относно цената, попаднах на сайт с диаграма на промяната в цените на модела през последните 10 години и в зависимост от състоянието. В случая мисля, че е най-близко до condition 4 - около 6 000$ така че може да го използвате като база за пазарлъка :)
http://www.hagerty.com/valuationtools/HVT/VehicleSearch/Report?vbe=9860
« Последна редакция: Февруари 05, 2015, 12:33:07 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 05, 2015, 15:15:34
Отговор #3522

Неактивен FADAF

  • Публикации: 74
Колата на "Светеца" от едноименния филм - абсолютна икона! Не знаех, че и Настев някога е имал такава, а в началото на 80-те бях още твърде млад /малък/, за да ми направи впечатление по улиците. Колега FADAF, ти ли ми звъня вчера относно този модел, ако е така доста бързо си я открил и дано се спазарите със собственика. Надявам се идеята е да се реставрира и да остане тук колата, а не реекспорт на запад.

п.п. относно цената, попаднах на сайт с диаграма на промяната в цените на модела през последните 10 години и в зависимост от състоянието. В случая мисля, че е най-близко до condition 4 - около 6 000$ така че може да го използвате като база за пазарлъка :)
http://www.hagerty.com/valuationtools/HVT/VehicleSearch/Report?vbe=9860
Аз ти звънях да , имах изненадващо обаждане снощи късно и съответно веднага тръгнах. НО за съжаление за цената съм съгласен с теб , но собственика не е на това мнение, тъй че няма да я бъде за съжаление и най вероятно ще си остане в това състояние още дълги години, но само собственика си знае
п.п. МОЛЯ САМО ВСИЧКИ ДА НЕ ПРАВИМ ЗАДЪЛБОЧЕНИ КОМЕНТАРИ ЗА ЦЕНАТА И СОБСТВЕНИКА, ТЪЙ КАТО БЯХ ПОМОЛЕН ЗА ТОВА ОТ НЕГО. ТОЙ КАЗА ЧЕ НАЙ ВЕРОЯТНО ЩЕ Я ИЗВАДИ НА БЯЛ СВЯТ СЪС СНИМКОВ МАТЕРИАЛ И ЦЕНА И ПОДРОБНСОТИ СЛЕД КАТО МУ КАЖА КАКВО СЪМ РЕШИЛ. ЗА СЪЖАЛЕНИЕ НЕ Е ЗА МОЯ ДЖОБ! :(

Февруари 05, 2015, 15:37:17
Отговор #3523

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Няма как да коментираме нещо, което не знаем... но според мен е редно собственикът поне да се съобрази с международното предлагане, ако въобще иска да я продаде. Ще чакам обстойните му снимки и описание от чисто ценителски интерес :) Иначе, както си говорихме и по телефона, ако държиш точно на този модел най-удачно е да си избереш нещо отвън, стига да има и изгодни варианти за транспорт до Бг.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 08, 2015, 21:10:09
Отговор #3524

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Тази Краун виктория на снимки ли е била?


we all have wings, but some of us don't know why

Февруари 08, 2015, 21:14:38
Отговор #3525

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
wow ...или някой се е вживял прекалено много в американското киноо  ;)

Февруари 08, 2015, 21:22:01
Отговор #3526

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
... или австралийското "лудият макс" :winktongue:
retrobs.com

Февруари 09, 2015, 10:01:52
Отговор #3527

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
оиии  товеа каква работа върши ....анти бакшиши >:D може да се въведе ред в задръстванията ........наи вероятно е кинаджйиска ...........ето и една американизирана варшава в кюстендил ......стои години вече и е поянала да надува ръждата

Февруари 09, 2015, 16:35:52
Отговор #3528

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
... или австралийското "лудият макс" :winktongue:
Уцели десятката - Лудия Макс 4 се снима в момента, но за съжаление вече без Мел Гибсън...
http://vbox7.com/play:46bb93b0b6
Все пак сигурно ще отида да го гледам на 3D, за да си припомня детството :)
« Последна редакция: Февруари 09, 2015, 16:38:08 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 09, 2015, 16:46:58
Отговор #3529

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Уцели десятката - Лудия Макс 4 се снима в момента, но за съжаление вече без Мел Гибсън...
http://vbox7.com/play:46bb93b0b6
Все пак сигурно ще отида да го гледам на 3D, за да си припомня детството :)


Уникален филм! Форда му е един път  :D Че във България ли се снима ?