Автомобили > Френски автомобили

Renault Fuego GTL 1982

<< < (2/5) > >>

Iliyan stoyanov:
Започнал съм издирване на части по реда. Намерих една в София , която се продава на части и вече два пъти ходя да си " бера" от нея - седалки, сенници, интериорни лампи, емблема, капачета разни, волан, чистачки. Смятам да ходя пак тези дни, този път за части под капака - резервоар за охладителна течност, моторче на чистачки.

За съжаление и то има доста липси. Затова ще помоля за идеи от къде мога да намеря амортисьори за капака на багажника, щора за багажника и странични огледала.

Вероятно след месец ще я и претапицирам, ще пребоядисам пластмасите по таблото и вратите и ще почистя и освежа по капака ( смяна маркучи, филтри, течности). Смятам да изчистя и боядисам двигателя с термоустойчива боя , че в момента е покрит с ръжда.

Смятате ли че е добра идея?

michev:
Първо честито, интересен и рядък вече автомобил, може би най-красивата кола, правена от Рено. Относно въпросите ти - защо не обърнеш внимание първо на състоянието на ламарините? Там би трябвало най вече да се притесняваш. Може да имаш перфектен мотор, табло и салон, ама ако няма в какво да ги сложиш, се губи смисъла. Мотор се прави най-бързо, лесно и евтино. Тенекии се правят най-бавно, трудно и скъпо, читави майстори малко, добрите са натоварени като цяло, цените на тези ремонти, а и на набавянето на части, са сериозни. Та аз бих започнал оттам.Лично мнение разбира се.

Iliyan stoyanov:
Здравей Michev, благодаря за съвета! Имам такъв майстор, който основно се занимава с тунинг, фейслифт и реставрация на стари автомобили - 99% с визуалната част, но го чакам да се върне от почивка вече 2 седмици :) И веднага ще му я закарам да я вдигнем и да огледаме пораженията от ръждата. За късмет предишния собственик, ако не друго, се е борил с този проблем и доколкото я оглеждам го е решил в голяма част.

slikman:
Честита придобивка и от мен.
Навремето баща ми си купи Рено 18 и когато започнаха проблемите с него разбрахме, че Фуего е спортния модел на 18-ката. Така, че когато търсиш части можеш да включиш и този модел.
Успех с новото возило.
P.s. 18-ката имаше много удобни седалки и много приятно возеше.

Iliyan stoyanov:
И тази вози много приятно. Определено не е със спортно окачване :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия