Автор Тема: Раздел "Английски автомобили"  (Прочетена 10964 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 12, 2010, 21:48:07
Прочетена 10964 пъти

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Всички собственици и привърженици на английски автомобили са добре дошли да споделят ценна информация и снимков материал в този раздел.
« Последна редакция: Януари 06, 2011, 23:11:10 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 13, 2010, 11:57:20
Отговор #1

Неактивен Gegawat

  • Публикации: 154
Jaguar E-type... това е достатъчно. Велик автомобил.

Има нещо в тази кола, което ми допада супер много... Не мога да определя какво, но за мен E-type е недостижима мечта. Като малък имах плакат на тази кола над леглото.
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Darasuum kote, Vode an!

Януари 11, 2011, 21:17:39
Отговор #2

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
kolegi az jiveq v Angliq i znam mnogo saitove tuk za stari avtomobili,no tesa dosta skupi4ki tuk,ako nqkoi iska nqkakva stara angliiska kola neka mi pishe moga da proverq kolko struva i spodeleta koi model vi haresva

Колеги, аз живея в Англия и знам много сайтова тук за стари автомобили, но те са доста скъпички ту, ако някой иска някаква стара английска кола нека ми пише мога да провер яколко струва и споделете кой модел ви харесва.
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 01:24:27 от Speeder »

Януари 11, 2011, 21:52:39
Отговор #3

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Jaguar E-type... това е достатъчно. Велик автомобил.

Има нещо в тази кола, което ми допада супер много... Не мога да определя какво, но за мен E-type е недостижима мечта. Като малък имах плакат на тази кола над леглото.

Страхотен автомобил ,автомобил МЕЧТА !!!
Наистина тази снимка казва всичко  ;D

Centrum Transaxle

Март 03, 2011, 11:10:27
Отговор #4

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Английските класики са едни от най-красивите ретро автомобили поне за мен

Април 11, 2011, 12:06:11
Отговор #5

Неактивен kopchev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Здравейте,
Не знам дали тук е мястото и ако не ми изтрийте темата.
Аз искам да споделя, че от 2-3месеца съм горд собственик на Ягуар XJ6 4.2 S2 от 76година, колата е златиста с бежов кожен салон кожено табло, климатик, автоматик и други екстри. Колата е в добро състояние и използвам темата само да се похваля и вече ако може да ме посъветвате къде мога да си описвам дребните болежки, които имам по колата.

Май 29, 2017, 22:29:29
Отговор #6

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да оживим малко темата с 2 сходно последователни в дисаина и големината Джаг модели, но с дистанциа от 20-30 години в поколениата, увековечени сега на Спасовден 2017.
Компактната спортен седан Икона Мк2, дебутирала преѕ 1959 е собственост на колегата Орлин Лилков.
А дебутиралиа в 1999 С-таип, го карам вече 3-та година с удоволствие и абс. беспроблемно.








« Последна редакция: Май 29, 2017, 23:26:57 от USfan »

Юни 29, 2017, 11:54:44
Отговор #7

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Инстересно сравнение!
Люси, имаш ли снимки на интериорите на двата Джага? Чудно ми е дали там са взаимствали нещо от славното минало.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 29, 2017, 16:15:14
Отговор #8

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Интересно сравнение!
Люси, имаш ли снимки на интериорите на двата Джага? Чудно ми е дали там са взаимствали нещо от славното минало.

Радвам се, че ти харесва.  :)
Ами Митко, доста снимки на салона на Орлиновия съм качил в темата с Ретроколите, в посл. страница там в темата.
Иначе на моя еС-тайп може да му направя тема догодина есента, като модела направи 20 год. от премиерата си, и тържествено стане янгтаймер. Тогава и там и ще му набутам повече снимки от интериора.

Иначе за сравнение качвам по-долу няколко снимки, но като цяло салоните много не си приличат с Мк2, понеже еС-тайпа реално е подобен на табло с братовчеда му- модела на Линкълн- ЛС.
И при еС-тайпа има доста разбира се дърво, а и двата имат доста копчета по таблата им.
Но при Мк 2 дървото е доста повече, налични са класически тип щракалки копчета, а тук при римейка са безинтересни пластик безопасни копчета.

Eто снимките на салона на Орлин на Мк2-ката.
http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,97.4750.html

А ето и оригиналните снимки от баш моя еС-тайп на салона му, който макар и да беше пуснат на обява като ползвана кола в Карса, е продаден нов от Мото-Пфое /аз го взех от първия му и единствен преди мен собственик, един известен вестникарски издател и екс-банкер/.
Той е с 3.0 Ве-6 мотор, специална версия Екзекутив, познаваща се по двуцветните табло и кори на врати, фурнира от птичи явор, на мястото на иначе махагона при базовия еС-тайп, и по само цвят магнолия /комбинируема е магнолията само с няколко избрани цвята металици- бордо, тъмно син, електриково син, и резеда зелен/ серийния за Екзекутив кожен салон.
При Екзекутива са налични и някои други дребни неща, като сериините за тая топ-спек версия напълно електрически във всички посоки регулиращи се и двете седалки, и конзола на волана.
Като комбинация към светлия магнолия сялон, колата е отвън, както се вижда, тъмносин металик, или по търговските брошури на Ягуар- Адмиралти блу металик.

Вдясно на таблото отгоре се вижда кафявата оригинална Джаг папка от естествена кожа, вътре с упътването за експлоатация, туринг-гаранционните карти, и с оригигиналната и попълвана до последно от Мото-пфое сервизна книжка. Има вътре приложени и други фактури за обслужвания и вметки в сервизната книжка от две Ягуар представитества в Ница и Флоренция.
Понеже човека от който го взех, е имал, в добавка към да кажем, БГ къщата му, и по една къща и в Италия и във Франция, и там също е изкарвала определени периоди колата, и съответно е била обслужвана, бих казал, лабораторно, и там.

Абе като цяло, не че чак толкова бих го похвалил, но точно тази кола, вероятно е най-запазения и оригинално по заводски спек поддържан еС-тайп от първата моделна серия /от тези до 2002 правените/ от всички такива налични в БГ.
Взех го с перфектни оригинални боя и кожен салон, както и се вижда и на живо и на снимките, и на пробег на оригинални под 150000 км.
Вкл. го проверих пробега в МотоПфое, освен по паметта на компютъра на колата, и по паметта на чиповете в двата оригинални Джаг ключа за палене.
Сега вече му навъртях до 164000 щастливи километра, нещо такова.

Прилагам като интересно инфо и оригиналната дето беше сред документите на колата, БГ рекламка на Мото-пфое на еС-тайпа, както и листата с екстрите и цените им.

А за апетайзър на който е фен, ето и три снимки от едно известно музикално видео, което ПР отдела на Джаг бяха спонсорирали през 1999, и което излезе с пазарния старт на модела.
Певеца познавате ли го  ;)















« Последна редакция: Юни 29, 2017, 16:55:32 от USfan »

Ноември 01, 2019, 14:29:06
Отговор #9

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
С-тайпа почти целогодишно /е, на сняг не, че е на задно, а и е с нови, но летни гуми/ го карам активно, и съм много доволен от него, с изкл. на големия дори за 6 цил. кола разход в градско.
По техн. данни му дават на бензиновия 3000 кубика шестак мотор, когато е в комбо с автомат, 18.1-18.5 л/100км. градско, ама реално по задръстванията в София, и както обичам да му давам газ от светофарите, ми подминава винаги 20 л/100км. в такива условия.

Разход не разход, току що му ударих сега през м. Октомври- 70000 км. пробег при мен, минати за 5-та поредна година каране.
И до сега, с изкл. на сервизирането, и отн. премиумните му цени на консумативи като масла, спирачки, и прочее, никакви техн. проблеми Джага не е имал, да му чукна на дървеното табло. :))

Споменаването в едно изречение на надеждност и Ягуар, не е за учудване вече де.
Последните години и десетилетия, някои английски фирми, особено тия, дето доскоро бяха под егидата на Форд, като Джаг, Ровър и Астон, определено вдигнаха качеството на изработка и надеждността на колите им, предвид милиардите, дето Форд изсипа в тях.

И като стана на въпрос за Форд, ето тука една кратка фотосесия на Джага с 2 други пост-Милениумно производство Фордозирани англичанки на един приятел /еС-тайпа ми всъщност не е прост Форд отдолу като Х-тайпа, а е правен на платформата на луксозния седан- Линкълн ЛС/.

Всъщност тоя мой приятел има три бройки Ленд/Рейндж Ровери, но му липсва в кадъра третата англичанка- един 2010 Дискавъри 3 Ген, с 6 цил. дизел.
Тия тук на снимките всъдеходи също са с дизели де- 2003 Дифендъра е с чаровния на звук, а и на вървежка, 5 цил. редови мотор, а 2008 Рейнджа 3 Ген, е с 8 цил. 3.6 литров мотор.





« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 15:08:58 от USfan »