Автор Тема: ГО за ретро автомобили  (Прочетена 107710 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 11, 2022, 13:31:37
Отговор #320

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Вероятно повечето хора в ретросредите знаят /а за които колеги не знаят, тази тема е точното място за такива инфота/, че без такива протоколи се прави Ретро ГО само за ретроколи, собственост или ползвани от АКТУАЛНИ членове на авторетроклубове в БГ.
В повечето такива ретроклубове това членство се определя, примерно по платения или неплатен за актуалната календарна година, членски внос.
За бивши членове, и нечленове на авторетроклубове, застрахователните компании в БГ, такива отстъпки за Ретроколи в ГО полиците им, по-принцип не правят.

В горния случай на Авангард, щом е така описано, значи членството е 80 лева на година, в случая на БАК Ретро, доста по-високите, 150 лева на година /ако не са ги вдигнали още/.

За хора членове на клубове протоколи не им трябват, това е ясно, но за нечленове на клубове, съответно се взимат тези протоколи от БАК /което ги прави незаслужен монополист в това отн, така е/, дето ги искат застрахователните компании ЛевИнс и Булстрад.

Разбира се, Дидо, ако си пазиш стара членска карта на Авторетроклуб Варна, може да отидеш с нея в някой варненски офис на ЛевИнс, и да искаш да ти направят Ретро ГО.
Ако стане без протокол, и без примерно, да си потвърдил там при теб актуалното си членство в Варненския клуб за 2022 год, ще се спестят 30 лева, плюс занимавката и куриера.
Със сигурност обаче в Булстрад не минава правенето на Ретро ГО само с карти със стари членства, или без актуален протокол.
Там в тая компания все още абс. искат актуално инфо и потвърждение за членство в ретроклуб, ако някой отива без протокола-декларация.

Та, при нужда от протокол да се вземе на място от БАК, или да се прати евентуално по пощата, ето тел. на Сашо- Председателя на техн. комисия на БАК, който ги издава, 0888-569425.
« Последна редакция: Февруари 11, 2022, 14:38:35 от USfan »

Февруари 11, 2022, 14:50:49
Отговор #321

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
............специално в компания ЛевИнс вече е намалена, и от досегашната- 115 лева, е вече само- 102 лева, на брой застраховано МПС.

Протокола съм днешна дата струва 30 лева, платими при издаването му, към касата на БАК Ретро.

Пиша с идеята за разяснение,Люси.
Аз ли нещо бъркам или сметката не излиза? :)

От номиналната цена 115 има - отстъпка от 13 лв. = 102 лв.
За да бъде това факт, обаче, е необходим и проткол на стойност 30 лв.
Тогава:
Застраховка с отстъпка е 102 лв. + 30 лв. = 132 лв.

Поздрави!

Февруари 11, 2022, 15:51:19
Отговор #322

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Пиша с идеята за разяснение,Люси.
Аз ли нещо бъркам или сметката не излиза?

От номиналната цена 115 има - отстъпка от 13 лв. = 102 лв.
За да бъде това факт, обаче, е необходим и протокол на стойност 30 лв.
Тогава:
Застраховка с отстъпка е 102 лв. + 30 лв. = 132 лв.

Поздрави!

Здравей, Дидо,
да, практически така излиза цената за нечленове на ретроклубове, за правене на Ретро ГО, специално обаче само в ЛевИнс.
Но всъщност няма понятие- отстъпка 13 лева, а вече официалната им Ретро ГО цена на ЛевИнс, е точно- 102 лева сега.
А от тия 102 лева може и надолу да правят отстъпки регионалните им центрове за застраховки.
Напр. така правят Благоевградския офис на ЛевИнс, там Ретро ГО-то е за 85-90 лева само сега. Както и Булстрад ги правят по горе-долу за 90 лева цена още.
Та, не е само ЛевИнс, след плащане на протокол, или в някой клуб плащане на членски внос, който иска, може и в Булстрад да си направи Ретро ГО, където полицата е около 90 лева сега, именно ако не бъркам нещо.

Така че, Ретро ГО в Булстрад за нечленове на клубове, излиза, да кажем- 90 лв плюс 30 лв. протокол, равно на 110 лева общо, или нещо подобно.
За членове на клубове, тия 30 лева за протоколи от техн. комисия на БАК, не са плащат по-принцип, защото автоклубовете си правят техни си списъци с ретроколи и собственици им, дето пращат на застрахователите.
Но пък, остава си за членове на клубове, таксата за годишен членски внос като разход, кой колкото си иска да я разхвърля на бройки коли, които има.

Напр. софийския Ретроклуб имат членски внос от 50 лв. на година, но пък обявяват, че на техните членове им се прави Ретро ГО в ЛевИнс в Благоевград, за 85-90 лв. на кола.
Ето напр. за информация от тия дни, текста на писмото на чичо Искрен по тоя повод.

Цитат ---

Уважаеми членове, уважаеми кандидат-членове,
клуба както знаете, вече има 80 члена, с което стана най-многобройният такъв в цялата страна. Напоследък се забелязва значителен наплив от нови кандидат-членове, които желаят да се възползват веднага след кандидатстването от преференциалната Г.О. на клуба (любезно предоставена ни чрез г-н Орлин Тимев от ЛевИнс АД) в размер на едва 85-90 лв.
Това обстоятелство ми създава значителен административен главобол.
Моля да имате предвид, че членството в САРК не се изчерпва единствено и само с плащането на членския внос от 50 лв, и получаването на преференциална гражданска отговорност от 85 лв. Наясно съм при какви  финансови условия се получава гражданска отговорност на други места и в други клубове.
Тук не коментирам брой автомобили, марка, състояние, или възраст.
Иде реч за това, че аз като председател на клуба не съм секретарка, разсилен, и обслужващ ежедневните нужди от гражданска отговорност на всеки един по отделно и по единично, от 80-те и още бъдещи кандидат-членове.
За съжаление напоследък зачестиха случаите, в които след изпратен формуляр със заявка за членство (и платен чл. внос: 50 лв.), бивам атакуван още на следващия ден от застрахователя ЛевИнс да потвърждавам, да изпращам списък, да издавам някакво специално удостоверение за членство и изобщо да администрирам поредният единичен нов кандидат-член.
Моля да имате предвид, че В КЛУБА САРК не разполагам със служители, които да обслужват административно клубната дейност.
Извършвам безплатно цялата административно-организационна дейност, единствено и само аз и мои служители, на които аз плащам заплати, а това отнема и значителна част от моето лично работно и свободно време.
Във връзка с горното, и след направени консултации с членове на УС определям 3 крайни дати  в рамките на цялата календарна година:
-26.03.2022г.
-26.06.2022г,
-28.08.2022г,
до която дата, след направена справка в банка ОББ, че са постъпили съответните вноски за платен членски внос, съответните списъци с платилите членски внос ще бъдат изпратени на 3 сесии (на следващия ден след тези 3 дати), в рамките на 1 календарна година до застрахователния агент в гр. Благоевград на ЛевИнс- Марияна Павлова.
С уважение,
Искрен Миланов
председател САРК.

--- Край на цитата.
« Последна редакция: Февруари 11, 2022, 17:02:41 от USfan »

Декември 08, 2022, 17:48:11
Отговор #323

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Днес зет ми каза,че от ЗК Булстрад са му отказали застраховка (на ретро цена) за Ford Bronco ll '87-ма защото от САРК има подадени жалби срещу всички ЗК които застраховат ретро автомобили.Обадих се на учредителя на бургаския ретро клуб и разбрах,че другаря Искрен е замесен в цялата тази простотия :(
retrobs.com

Декември 08, 2022, 20:20:08
Отговор #324

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Хммм... аз в понеделник пуснах полица и мина. Сега се чух с колегата и не вижда такава забрана на продукта. Та, няколко въпроса:
- това при брокер, дилър или официален офис на споменатото дружество се случва? ...защото може да нямат права за продукта
- тази жалба от САРК къде е подадена и срещу кого? ...може да е само срещу компрометирани СНЦ-та

by the way от май или юни тази година се промениха изискванията за този тип полици. Не се издават за автомобили засичани да се движат по общинска и национална пътна мрежа от понеделник до четвъртък без да има административетн акт свързан с тях на тази дата. ...и други такива.

Декември 08, 2022, 20:35:09
Отговор #325

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Хммм... аз в понеделник пуснах полица и мина. Сега се чух с колегата и не вижда такава забрана на продукта. Та, няколко въпроса:
- това при брокер, дилър или официален офис на споменатото дружество се случва? ...защото може да нямат права за продукта
- тази жалба от САРК къде е подадена и срещу кого? ...може да е само срещу компрометирани СНЦ-та

by the way от май или юни тази година се промениха изискванията за този тип полици. Не се издават за автомобили засичани да се движат по общинска и национална пътна мрежа от понеделник до четвъртък без да има административетн акт свързан с тях на тази дата. ...и други такива.
След разговори по тел. разбрах,че отказът е от централен офис Булстрад-Бургас а жалбата е подадена в централен офис Булстрад-София
retrobs.com

Декември 08, 2022, 21:48:39
Отговор #326

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Днес зет ми каза,че от ЗК Булстрад са му отказали застраховка (на ретро цена) за Ford Bronco ll '87-ма защото от САРК има подадени жалби срещу всички ЗК които застраховат ретро автомобили.Обадих се на учредителя на бургаския ретро клуб и разбрах,че другаря Искрен е замесен в цялата тази простотия

Да, точно така.
И понеже гледам писаха благоговейно-поощрително, разни негови нови фенове в други тука теми, да осветля каква подмолна абсолютно дейност срещу цялостното ретродвижение прави, с тия му опити чрез жалбите, всъщност да разръчка издаването на ретрозастраховки, да става само на членове на клуба му.

Та, от няколко разл. собственици на франчайз агенции към ЛевИнс и Булстрад, където досега в техните им бранчове си правих ретрозастраховките, както и от тамошни в централите на тия дружества, директор и началник на отдел, в лични разговори разбрах следните долу обстоятелства, като обобщавам мненията и описания на тия хора, в резюме.

Та, чичото още през пролетта ходил в ЛевИнс, изпял дежурната песен, че там при тях си правели застраховки само собственици на 40 годишни Жигулита, дето всекидневно возели дърва по горите, и прочее такива неща.
След тия тиради, настоятелно приканил компанията ЛевИнс само полици през САРК да издава, и то странно, дори и за софийски коли, през главния им офис в Благоевград, което аз поне намирам за доста неадекватно като организация.

И съответно, там УС на ЛевИнс, решили и така да бъде, като единственото друго изключение освен САРК за издавания на полици, оставили за членовете на Клуб Лада-БГ.
Съответно, за всички други ретроклубове или отделни физически лица, ако не са актуални членове на клуба му, или клуб Лада-БГ, вече в Лев Инс, за от лятото насам ретрозастраховки не им се правят.

И понеже тая мизерия му е била малко, същото направил есента в Булстрад, въпреки че САРК с това ЗД отношения нямат.
И там в Булстрад при директорите /жалби в писмен вид е депозирал, но и лично ги е обработвал, доколкото разбрах/ клепал всички ретроклубове /и особено БАК/, дето правят застраховки към тях, че членовете им не били колекционери/ценители, а просто карали дрънгели, и ходели всеки ден на работа там с Опелите си и Москвичите, и прочее такива глупости.

В резултат на тия негови динени кори Булстрад също доста затегнаха контрола, и полици вече издават от 2 месеца насам, освен и с протокол от БАК, и само след оглед на няколко броя снимки на въпросното МПС  в регионалните клонове, или оглед на място при тях в главния им клон в центъра на София, та да преценят и те физически дали колата им харесва като оригиналност и запазеност.

Наскоро, преди 3-4 седмици, така аз си направих успешно 2 ретрозастраховки в Булстрад в централния им офис на място.
Но процедурата стана, чак след като дойде един шеф от горните етажи да ми огледа снимките на колите, и чак след като му показах за убедителност, че нямам само 1 кола с която да карам 12 часови смени като минйор  )) , и снимки на останалите ми коли, и най-вече фотоси от участията им в разни ретропаради.

Така че ретрозастраховки издават, но вече контрола е затегнат.
Което само по себе си не е лошо нещо де, да се отсяват сериозно запазените или възстановени ретроколи, от спрямо просто над 30 годишните ломбурници на състояние.

Но това не го оправдава оня, дето освен да подлива вода на ретробществеността, друго съществено не виждам досега да е направил.
« Последна редакция: Декември 08, 2022, 22:09:07 от USfan »

Декември 08, 2022, 22:06:44
Отговор #327

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
На прима виста и аз това разбрах след тел. разговори.
retrobs.com

Декември 08, 2022, 22:57:02
Отговор #328

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
Пичове, освен тези доноси към застрахователите, чича ви е писал и такива към ФИВА. Даже е писал и до ФИА, СБА...По нагоре в темата ви бях пратил линк. Сега, чича ви, ще пише още неща, но това да не Ви притеснява. Ретро движението се освободи от неговата тежест, той търси пролуки да изпъкне. Няма да се получи. Маргото, мойте лични уважения към него, го подкокороства, но и това няма да стане. Три-четири клуба му се вързаха на акъла, но и там ще удари на камък с изключение на един, защото там са зависими политически. Важно е едно да раберете....Хобито ни не зависи от политическите обещания и не е на всяка цена. Оставям всичко на вашия разум. Застраховки пак ще има, купон пак ще има, забавления също. Просто чича ми и последователите му ще изчезнат. Това е философията на живота. Който копае гроб, други му, сам пада в него. Точка!  O0
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Декември 09, 2022, 00:24:33
Отговор #329

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Българите нямат милост помежду си. :-X



Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!