Автор Тема: ГО за ретро автомобили  (Прочетена 107779 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 10, 2022, 18:37:55
Отговор #340

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Колеги аз съм емигрант и последните 10тина години си идвам само Август Септември и си правя гражданска и плащам само първата вноска и това е.
Следващата година пак нова гражданска и пак само първата вноска. По спомен е нещо като 80 90 лева.
По същата схема може да правите гражданска за вашите сезонни возила.
Хубав ден !
Това е стар нашенски трик  :) но когато автомобила посещава събития от март до октомври нещо не се връзва тази схема ;)
retrobs.com

Декември 10, 2022, 19:43:18
Отговор #341

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Това е стар нашенски трик  :) но когато автомобила посещава събития от март до октомври нещо не се връзва тази схема ;)

 :)
« Последна редакция: Декември 10, 2022, 20:08:10 от Nik1600GT »

Декември 10, 2022, 19:54:27
Отговор #342

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Това е стар нашенски трик  :) но когато автомобила посещава събития от март до октомври нещо не се връзва тази схема ;)

Така е. На Орлин ретро ралита също са почти целогодишно - от март до декември. Аз на ралита и паради не ходя, но поне веднъж на седмицата (обикновено през уикенда) си карам за кеф. Във и около Варна дори и през януари и феврурари има хубави слънчеви и сухи дни с температури над 5 - 10 градуса така, че кво зазимяване. То зима тук вече няма. Днес например беше 17 градуса и го разтрих Кефера . Ако ще карам само 2-3 месеца лятото, значи мога и без ретро кола и ще го забравя това хоби. Или ще колекционирам мачбоксове и картинки от дъвки да си ги гледам у дома. За тях поне все още не се иска гражданска  ;D.   

Декември 10, 2022, 19:57:01
Отговор #343

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Орлин прави ретро ралита от март до декември. Аз на ралита и паради не ходя
Не знам кой е Орлин и какво прави но знам какво правят колекционерите когато има заявена дата за събитие!
retrobs.com

Декември 10, 2022, 20:03:45
Отговор #344

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Не знам кой е Орлин и какво прави но знам какво правят колекционерите когато има заявена дата за събитие!

Не съм колекционер и не ги мисля много. Дори и да бях някой от най-маститите, просто щях да имам 3-4 перфектни Поршета, още толкова перфектни Кефера и пак щях да ги карам целогодишно и нямаше да ме интересуват никакви мероприятия.
А за момента със или без евтина гражданска пак ще си карам Кефера целогодишно. Просто като имам време и ми е кеф - карам, без да чакам някой да ми организира некво мероприятие.     
« Последна редакция: Декември 10, 2022, 20:18:44 от Nik1600GT »

Декември 10, 2022, 20:15:13
Отговор #345

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Не съм колекционер и не ги мисля много. Със или без евтина гражданска ще си карам колата целогодишно. Без да я ползвам за ежедневен транспорт, разбира се. Просто като имам време и ми е кеф - карам, без да чакам някой да ми организира некво мероприятие.   
Ами,в случая конкретизираме точни неща.Ваша си работа какво правите с автомобила си но има хора,които са сериозно ангажирани/засегнати с неиздаването на полиците.
retrobs.com

Декември 10, 2022, 20:20:22
Отговор #346

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Ами,в случая конкретизираме точни неща.Ваша си работа какво правите с автомобила си но има хора,които са сериозно ангажирани/засегнати с неиздаването на полиците.

Те полици се издават, но доколкото разбрах не искат да издават т.нар. преференциална/"евтина" гражданска за ретро автомобили. И аз не искам скъпа, но не виждам с какво мога да помогна. И затова казах, че със или без евтина гражданска ще карам.

Декември 10, 2022, 20:28:03
Отговор #347

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Те полици се издават, но доколкото разбрах не искат да издават т.нар. "евтина" гражданска за ретро автомобили. И аз не искам скъпа, но не виждам с какво мога да помогна. И затова казах, че със или без евтина гражданска ще карам.
Точно за това иде реч!
Има собственици на повече от един автомобил (познавам с по 6-7-8 ... ) е,я си помислете как прогресивно нараства плащането.
п.п.Коментарите ми тук не са за да се заяждам а,да видим дали ще има някакво развитие.
retrobs.com

Декември 10, 2022, 20:31:36
Отговор #348

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Точно за това иде реч!
Има собственици на повече от един автомобил (познавам с по 6-7-8 ... ) е,я си помислете как прогресивно нараства плащането.
п.п.Коментарите ми тук не са за да се заяждам а,да видим дали ще има някакво развитие.

Ок, Румба! И аз не се зяждам и да, за хора с повече автомобили е натоварващо. Дано има някакво положително развитие!

Декември 10, 2022, 21:08:32
Отговор #349

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Има и друг момент .... вещи лица от ЗК правят снимки и дават мнение за ретро автомобил:да ценен е! или Не не е ценен!Този служител в час ли е с оценката на артефакти?Ами,ако VIN кода е примерно 0000027 той знае ли,че този автомобил струва повече от няколко съвременни Мерцедаса,БМВ-та и Ауди-та ???
retrobs.com