Автомобили > Японски автомобили

Моятa мечта-реалност! 300 ZX 50th Anniversary Edition

<< < (28/53) > >>

didotooo:

--- Цитат на: РумбатаБс в Ноември 21, 2021, 21:33:41 ---Отлична работа  :) но явно инспектор Рижко ви е помогнал  ;D

--- Край на цитат ---

Голям помощник ми е , добре ,че се изпика върху подкалника , че да го измия от насъбраната кал  :D

fokke:
Ето я колата от Фейсбук :)  Пожелавам ти с голям кеф да я реставрираш!
Любопитен съм как ще се процедира с ръждата по окачването, Ако е повърхностна може да се зачисти с четка и да се тегли един Вюрт  и после грунд , но може и да бъркам в подхода.

didotooo:

--- Цитат на: fokke в Ноември 22, 2021, 12:24:38 ---Ето я колата от Фейсбук :)  Пожелавам ти с голям кеф да я реставрираш!
Любопитен съм как ще се процедира с ръждата по окачването, Ако е повърхностна може да се зачисти с четка и да се тегли един Вюрт  и после грунд , но може и да бъркам в подхода.

--- Край на цитат ---

Здравей и тук . Благодарско ! И аз се чудя все още как да процедирам там . За начало мисля да измия окачването и да видя дали ще падне тази фабрична вакса , за да имам по - ясна представа кое е вакса и кое ръжда . Резервоара беше с такъв жълтеникъв отенък , но след измиване се оказа в чудесно състояние .  Надявам се да се включат и колеги с идеи . Водоструйка имам , но не знам с какъв препарат да процедирам при измиването на дъното и окачването за да сваля всичко.


didotooo:
В неделя ми отне около 6-7 часа да се справя с почистването на моторния отсек и самия двигател . Такова нещо не бях виждал  :))  Мисля ,че намерих и част от гризача , отговорен за прегризаната ел инсталация  >:D Американеца заподозря невестулки  :D











didotooo:
От опита ми , който придобих с всички предишни Нисани , знаех че е задължително да сваля резервоара след толкова дълъг престой . Нещата се случват много бързо и всички болтчета и гайки се развиват с лекота ! Изключително приятно ми е да разглобявам , когато не е спекло всичко . Дори кръстатите винтчета , които държат щита над крайното гърне се развиха с обикновенна кръстата отвертка. Резервоара отвън е в страхотно състояние без точка ръжда . Вътре обаче всичко е покрито с полепи от старият бензин . Имаше около 70% гориво , което миришеше ужасно. В началото помислих това за ръжда , но се оказа ,че пада с водоструйката макар и доста трудно!  Ще съм благодарен за съвети по какъв начин да се отърва от този слой в резервоара .












Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия