Автомобили > Японски автомобили

1984 Datsun 300 ZX Turbo Anniversary edition

<< < (4/14) > >>

didotooo:
След като мотора заработи добре и звучи доста здравословно без чукания пушеци и липса на цилиндри (Въпреки ,че в началото заработи на 3-4 цилиндъра заради залепналите инжектори) и шанса да го бъде, то  беше време да обърна внимание на проблема с коляновия вал . Започнах с разглобяването . Всичко беше в масло от течащите семеринги . Демонтирах ангренажния ремък и моят приятел и изключителен майстор в заварките Marto's Workshop дойде да поправи вала на място . Получи се много добре , сменихме всички семеринги , нов ангренаж . Взехме от донор мотора хубава зъбчатка , шайби и шпонка .









































didotooo:
Охладителната система е в чудесно състояние , дори водната помпа е отлична. За пореден път съм впечатлен от зеленият антикорозионен антифриз . Промих все пак добре , смених някои водни маркучи , изолирах и без това ненужното отопление на дросела защото тръбите бяха изгнили.

Разширителният съд изглеждаше отвратително   :))



Горна и долна помпи на съединителя не работеха отдавна .






didotooo:
Ииииии първото и придвижване на собствен ход ! Страшно съм хепи ама страшно ! Първите впечатления са ,че мотора звучи отлично , държи отлична температура. Турбото определено надува добре . Предполагам поради вдигнатото налягане на 1 бар  и това ,че не съм карал кой знае колко турбо кола , при настъпване до дупка  бууста ми идва някак рязко и започва едно въртене на задницата с което трябва да посвикна.  Окачването е горе долу добре , но трака нещо от предницата , а задните амортисьори са тотално заминали . Определено не става за каране така . Съединителя отделя много отгоре и е към края на живота си . Гумите са силно износени особено задните .





didotooo:
Монтирах предната броня , оправих светлините ,  и я преведох във вид за Технотест.






didotooo:
Салона беше ужасно мръсен , седалките със скъсани шевове , мокета беше започнал да се разплита като дамаджана  :)) А това афтърмаркет CD ми вади очите !











Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия