Автор Тема: Интересни обяви за редки автомобили и части  (Прочетена 1406481 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 29, 2017, 08:34:51
Отговор #3340

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1171
Това, че останките за нищо не стават ...

би трябвало да си го мислят доста хора, които са успели да изкарат нещо на пътя и са тръгнали от далеч по-добра база. Тук нещата са нещо от сорта ....риба ама цаца, цаца ама риба ...останки ама от Гибли, Гибли ама останки  ;D ПС. Новините от скрапа очевидно са сред най-атрактивните и лесни за "храносмилане" (не и за мен де), нещо като люпене на семки на завързан селски мач, и мен поне нищо не ме учудва. 
« Последна редакция: Ноември 29, 2017, 08:42:38 от Nik1600GT »

Ноември 29, 2017, 09:28:56
Отговор #3341

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ако правилно те разбирам, мнение относно Гиблито, могат да дават само хора, които от такава скрап са направили кола? Обаче се сещам, че тук няма нито един такъв, та май трябва всички да си мълчим! Аз затова и избягвам да пиша в теми от този тип, ама и Немо явно е обзет от тези терзания, и това провокира моя пост. Както и да е, аз спирам до тук, като тържествено обещавам, че повече няма да пиша! Което не променя мнението ми, че тези останки са тотална скрап!

Ноември 29, 2017, 09:46:49
Отговор #3342

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
От спора изплува истината ;)

За мен това Мазерати би било подходящо за някой "шейх", който се е родил в такова и е решил да покаже на света как се прави от нищо нещо без особен смисъл  ::)

Определено интересна машина, която разбунва духовете ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 29, 2017, 09:50:50
Отговор #3343

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1171
Ако правилно те разбирам, мнение относно Гиблито, могат да дават само хора, които от такава скрап са направили кола? Обаче се сещам, че тук няма нито един такъв, та май трябва всички да си мълчим! Аз затова и избягвам да пиша в теми от този тип, ама и Немо явно е обзет от тези терзания, и това провокира моя пост. Както и да е, аз спирам до тук, като тържествено обещавам, че повече няма да пиша! Което не променя мнението ми, че тези останки са тотална скрап!

Явно не си ме разбрал правилно! Тотална скрап е да и за мен изобщо не представлява интерес. И аз се учудвам на интереса към тези останки, а той вероятно е породен от чисто любопитсво относно това каква цена могат да достигнат едни останки. На принципа - "за всеки влак си има пътници" или  "за лудостта няма граници" - някой може и да брои некви пари за тези останки, разбира се. И всеки има право на мнение (това е ясно).
« Последна редакция: Ноември 29, 2017, 09:54:51 от Nik1600GT »

Ноември 30, 2017, 09:58:56
Отговор #3344

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Според мен е нормално такава машина да ни развинти фантазията.
Все пак останките са от доста екзотична машина, създадена за най-богатите, която никога не е поевтинявала толкова, че да попадне в ръцете на "обикновените" хора.

Аз лично се замислям как ли е изглеждало това Мазерати като е излизало от портите на завода. Що за човек го е карал?
Как ли е попаднало в България?
Представяте ли си как е изглеждало на фона на Лади, Москвичи и тук-таме някое Пежо 404?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 30, 2017, 11:31:24
Отговор #3345

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
За попадането му в Бг и кой го е карал имаше доста писано из форума, но не ми се търси сега... доколкото помня някакъв италианец, който го е ударил тук и го е оставил. Людмил със сигурност би развил темата отново и то достатъчно пространно ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 30, 2017, 20:13:29
Отговор #3346

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Как ли е изглеждало,...
По ВИНа можем предполагам да извадим специалното при него.
Мисля че на боя е било кафяв или модерния тогава лайнян металик,.
А по праговете и таблото, имаше остатъци от тапицерията, която беше снежно бяла, или айде- магнолия цвят, естествена кожа.
Било е красива комбинация, жалко че е отишъл в нлбитието след кражбите на седалките и уредите, целия приказен салон.

За попадането му в Бг и кой го е карал имаше доста писано из форума, но не ми се търси сега... доколкото помня някакъв италианец, който го е ударил тук и го е оставил. Людмил със сигурност би развил темата отново и то достатъчно пространно.

E,понякога подценяваш нуждата от време, а и досадата от повторяемостта...
Легендата или реалната история, за италианския граф /идвал тук на любовни рандевута с източно германска невинна девойка, оказала се агент на Щази, )) / който веднъж след пиянска вечер омотал Гиблито в нивите до село Локорско, и просто го изоставил там, беше печатана в нашата булевардна преса още в края на 90-те години.
Аз само преразказах статията.

Митко, ако те интересува в подробности, има я преписана статията тук някъде по форума.
Но общо взето, накратко и без имена и титли, сюжета е този, който описах сега горе.

А Мазита-тата с осмаци мотори в БГ, поне по София, не бяха чак толкова редки по соца.
Освен Гиблито, което и реално по регистрация никога не е било българско, имаше поне 2 броя Индита с 4.7 мотори, които помня добре.
По хубавото на външен вид, едно сребристо с бяла кожа, го караше от средата на 80-те един пълняч на запалки, а преди това известния тогава майор Стоенчо, дето по късно придоби Дайтоната.

Доста по звезден ши за соца статус, от спрямо Стоенчо и от запалкаджията, обаче имаше шофйора на другото софийско Инди, едно по-охлузено, с керемиден /брик/ цвят боя, и с беж салон.
То паркираше по преките до нас до 5-те кюшета, и от средата до края на 80-те, го караше титулярния вратар на Славия- Георги Гугалов.

Като цяло, БГ народа ни е селендурски,  :)) така че що се касае за импакта им на италианските субтилни ГТ купета, върху широките народни маси, много хората не ги гледаха тия Мазита, като минават.
Нито пък за сравнение, гледаха даже и Дайтоната.

Тогава през 80-те им падаха ченетата, и на мацки, и на чейнчаджии, и на обикновения хора, поне по София, по отн. на по-съвременни тогава коли.
Припадаха всички примерно по 500 СЕК-а на Фатик, или по някой и друг оригинален Голф 1 ГТИ.
Хеле па един от нашите състезатели на Нац. отбор по Водна топка, като взе да кара средата на 80-те години една бяла Сиера ХР4и, която му я прати чисто нова сестра му от Германия /който не знае, това модела с 6 цил. 2.8 литров 6 цил. мотор и култовия спойлер етажерка отзад/, е тая Сиера правеше як импакт.
Като я хлъзнеше ватерполиста на някой дрифт по София, и цялата улица дето минаваше, оставаше поне 30 секунди с отворени усти.

Така че какви Маси-та, какъв стил, ) поне вече през 80-те, си беше епохата на спойлерите, и на модерните като на Пурите и ХР-а, пластмасово фланкирани прагове.
« Последна редакция: Ноември 30, 2017, 21:12:23 от USfan »

Ноември 30, 2017, 20:27:48
Отговор #3347

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3694
То не беше КГБ,то не беше УБО,то не беше Щази ... абе,това разсекретени архиви ли са?
Дайте инфо къде и ние простосмъртните да прочетем нещо!
retrobs.com

Ноември 30, 2017, 22:07:29
Отговор #3348

Неактивен 30e

  • Публикации: 476
    • http://opelclub.bg/
Аз мисля, че на Вуйче историите трябва да си имат оъделен раздел :) Това в кръга на шегата и не толкова :)
Люси, я кажи имаш ли идея около сегашия бул.Мадрид имаше Грале и е21 в едни спешъл едишъни, какво стана с тях. Според думите на кратуните на които ги бяха поверили - заминали на скрап.
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Декември 01, 2017, 20:01:52
Отговор #3349

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Люси, я кажи имаш ли идея около сегашия бул.Мадрид имаше Грале и е21 в едни спешъл едишъни, какво стана с тях. Според думите на кратуните на които ги бяха поверили - заминали на скрап.

Е, кратуните/благуните много са обичали да четат- Прикаски от шипковиа храст.  :))
Поне в частта на морга-Гралето.
А и по принцип това са две коренно различни винаги на цени и статус коли.

Айде да почнем от евтинджоса, или поне до скоро- евтинджоса.
Та, всичките тройки Е21 никога не са имали никакви заводски или спешъл едишъни.
Най-рядката е21 дето съм виждал в БГ, бе белия 323и Баур на певеца Мишо Грънчаров, която той си внесе края на соц. епохата.
А в началото на 90-те иначе имаше и доста други навнесени върхови тройки 323и в БГ, както и Баури кабрио с по-малки мотори.
За който не знае, специално 323и се познава от спрямо 315-3120 моделите по 2-та отделни ауспуха.
Едно такова оригинално, много хубаво, зелено резеда 323и, с редките 5 ръчни и шибидах, имаше мой приятел.

По моргите допреди 10-15 години имаше и все още много хвърлени е21-ки.
Вкл. в София в една от общинските морги имаше една не лоша, на СТ номера 323и, лайнян металик, която до 2001-2002 година караха по Студ. град, а после седя хвърлена в Дианабад, докато я приберат от общината.

Що се касае за Интегралето, абсурдно е да коментираме тоя никога не преставал да е ценен и култов модел, в контекста на понятията- морга и скрап.
Естествено, че няма как и най-краденото, ударено, неподдържано, с отказана регистрация, предмет на съдебен спор или запор, или пък всичко от изброените неща наведнъж,  O:-) да се окаже в морга.
Даже и в най-ниските им цени, в периода 1999-2001 год, тия коли все струваха по няколко хиляди лева или марки.

Та без значение какво визираш под кратуни- пазачи на паркинги разни дедковци, борци, милиционери, меринджери, или най-смотаните от смотаните квартални тарикати, никой от тях не би могъл да е ама чак толкова тъп, че да не различи Интеграле от Ритмо, например.
И съответно, да не си направи сметка, това на тогавашните Милениумни най-ниски за модела цени, че вместо 100 лв. за желязо, ще вземе поне 1000-2000 лв. за мотора, скоростите, и двойното.

Иначе по Мадрид допреди 2 години имаше едно нелошо черно 500 Е.
Собственика обаче се забатачи в банки, изпусна и доста по-важни и скъпи неща, които му взеха, и се принуди и Чочонето да го шитне.
« Последна редакция: Декември 01, 2017, 20:33:06 от USfan »