Автор Тема: В търсене на бъдещите класики.  (Прочетена 49970 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 26, 2014, 09:31:05
Отговор #110

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Още едно интересно японско животно, което често паркира пред входа ми
според мен е сигурна класика заради уникалния дизайн, а пък има и нещо от класическия Ленд круизер в грубоватата му функционалност.
Бе, Митко, много камъни пред входа ви :)

Февруари 26, 2014, 09:40:52
Отговор #111

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Това е алпинеумче бе Стефчо, на теб ли точно да обяснявам като на краставичар краставици... получи ли си вече новата румънещи жипка да дойдеш да ги пробваш? :)) /сори за офф-а/
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 26, 2014, 17:37:39
Отговор #112

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Уникална кола, особено ако е VR4 и в никакъв случай комби!

Мен точно комбитата са Ми слабост.Един познат има точно комби VR4 леко надута до 380к.с на колелата още в Англия.Знаеш ли как им падат ченетата на разните срийт рейсърчета като ги отвее огромното комби? Това са снимки от Мобиле.Де и мисля скоро една от тия Мицки да влезе в гаража Ми ако е рекъл господ.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 27, 2014, 13:31:26
Отговор #113

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Аз мисля, че след 20-30 години, ако има все още ретро коли - те ще са като тези, които и в момента са ретро. Никоя от произведените в 21-ви век не може да устиска толкова.

Февруари 27, 2014, 13:55:10
Отговор #114

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Това, което слиза в момента от конвейрите няма да изкара и 10 години. Дори да устиска като купе, усложнените ПВЦ мотори с части като за играчки и бъгавата електроника нямат шанс, та съм напълно съгласен.

Февруари 27, 2014, 14:38:15
Отговор #115

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Зависи как ще се експлоатират - лично познавам хора, които си пазят в гаражите коли купени чисто нови и ги разтъпкват само в хубаво време през уикендите, а за ежедневки карат старите си бангии 2ра ръка. При всички случаи обаче оцелелите от тази епоха ще са много по-малко, защото са малко и собствениците, пазещи и поддържащи колите си по подобен начин. Втората предпоставка е докога ще се поддържа асортиментът от резервни части и особено на електрониката, защото както знаем съвременните модели изобщо не могат да вървят без нея, а точно тя е от нещата доста подвластни на стареенето дори и да не се ползва много...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 27, 2014, 16:41:38
Отговор #116

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Точно "Втората предпоставка" ще унищожи доста от днешните хубави модели.
А това, че някой си пази новата кола в гаража даже Ми се струва и голям минус.След време когато се разсъхнат електронните джуджавки и се сбъгняса всичкия силиконов мозък, все Ми се струва че тоя човек ще се ядосва че не се е кефил на новата си кола.Само едно Ме е яд,че с тоя силикон съсипаха и чудесното творение на гениалния Рудолф Дизел.Но пък може да не се окажем прави знае ли човек.Надявам се 2054г да четем тия постове и да пишем колко много Сме били заблудени.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 27, 2014, 18:55:16
Отговор #117

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Завиден оптимист си наборе :D Нали сметна на по колко ще сме тогава, ама а дано :D

Февруари 28, 2014, 18:03:46
Отговор #118

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Ами на 86 бре наборе.Тамън хубава възраст.Три диоптъра цайси и няма проблем.Баща Ми в момента е на 83 лазарника чете вестник без очила пие си редовно ракийката и се ядосва че не Му давам да Ми помага като правя некакви ремонти.А има 30г стаж като подземен работник в Геоложки проучвания и още незнам си колко в завода за Фитинги в Монтана като потдръжка пара-вода-въздух.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 03, 2014, 23:08:46
Отговор #119

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
Добре ще е ако някоя от модерните сега сапунерки издаяни да стане ретро.Една позната като ми разказа как една френска такава я избухала отзад,предницата и станала като булдог;а на нейния Голф от 1994 година се пукнало стъклото на мигача  :D