Автор Тема: В търсене на бъдещите класики.  (Прочетена 49937 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 04, 2014, 12:44:17
Отговор #120

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Ами то това му се казва пасивна и активна безопастност.След катастрофа да погребват колата а пътниците да си викнат и отидат с такси.Защото ако оцелее колата а пътниците загинат за къв к...р ми е желязото тогава.
Имам пример с познат.1994г с Опел Вектра на 16 месеца го удря челно Жигула изпреварваща на завой без видимост.Опела е тотална щета Моя познат се е отървал със синини и натъртвания и след разправията с КАТ си е отишъл на автостоп.Човека и днес е жив и здрав.От Жигулата двама бяха загинали на място а третия тежко ранен. На колата ако и се смени калник кош и една врата щеше да мине и за нова.Майната им на железата по-важен е човека.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 04, 2014, 22:18:21
Отговор #121

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
Да,колега,някои мислят че колкото пове4е се смачка един автомобил толкова по-добре;а то е точно обратното.Мисълта ми беше че при един не особено силен удар предницата на автомобила от 21 век става на нищо.Все пак много да се счупи също не е добре.Има един идеален оптимум,майсторлъкът е да го напипаш.

Март 06, 2014, 20:49:51
Отговор #122

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Не знам кое е оптималния вариант, все пак не Съм инжинер по купетата.Но за 28г по пътищата Съм се нагледал на доста страшни катастрофи, къде фатални къде комични.Та за това вадя тия изводи от наблюдение в реалния живот.Не искам да навлизам в дискусия по тия теми, защото не Съм чак толкова компетентен. Изводите ги правя на база действителността в реални ситуаций на който Съм бил свидетел, но може и да Съм сгрешил.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 06, 2014, 22:21:31
Отговор #123

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 365
Да,колега,някои мислят че колкото пове4е се смачка един автомобил толкова по-добре;а то е точно обратното.
Аз подрепям Дино, май е по добре да ти е намачкан автомобила и да си го закараш на вторични, отколкото да е здрав и да неможеш да видиш колко здрав е остал. Тука ще пусна едно линкче от една страница на Facebook : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=686127921418790&set=pcb.10152123245634711&type=1&theater  ако се влезе с регистрация на фейса има още две снимки и момчето за радост е написало какво е станало, казвам за радост тъй като е жив и здрав!

Март 07, 2014, 10:08:13
Отговор #124

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Важното е да се мачкат само определените зони, поглъщащи удара, а салона да остава непокътнат... пионери в тая област са мисля Волво и Мерцедес още през 60-те, а до днес тези технологии са се развили неимоверно много... така че и дума не може да става за сравнение между безопасността на съвременните модели на реномираните марки с тези отпреди 30-40 г. па били те и от по-върхови модификации. Като пример мога да кажа само, че жена ми оцеля без драскотина след преобръщане през таван в канавката с пластмасова френска "сапунерка" модел от началото на века... разбира се после Рендето отиде за скрап. Ако беше с някоя от моите ретро "консерви", съмнявам се че щеше да има такъв късмет.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 07, 2014, 11:41:11
Отговор #125

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Според мен това ще е 100% бъдеща класика :)
Това е повратния момент в ръбатия дизайн на Шеви към по обли форми и някои нови неща като ел. седалки, СЦ-плеар, чупещ волан, отваряне на багажника с натискането на бутон на ключовете, АБС, въздушни възглавници. Под капака е оборудван с 4.3 л. V8, 5.0 л. V8 и 5.7 л. V8 инжекцион.
При появата си през 1991-ва Каприз е избран от Мотор Тренд за автомобил на годината и в последствие е използван за полицейски автомобил близо 16 години в САЩ редом с Форд Краун Виктория.





Classic Cars

Март 21, 2014, 13:40:00
Отговор #126

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
Кранкенщайн,никога не споменавай Мерцедес когато става дума за безопасност.

Март 21, 2014, 15:29:06
Отговор #127

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Според мен това ще е 100% бъдеща класика :)
Това е повратния момент в ръбатия дизайн на Шеви към по обли форми и някои нови неща като ел. седалки, СЦ-плеар, чупещ волан, отваряне на багажника с натискането на бутон на ключовете, АБС, въздушни възглавници. Под капака е оборудван с 4.3 л. V8, 5.0 л. V8 и 5.7 л. V8 инжекцион.
При появата си през 1991-ва Каприз е избран от Мотор Тренд за автомобил на годината и в последствие е използван за полицейски автомобил близо 16 години в САЩ редом с Форд Краун Виктория.

Това е последният истински Chevrolet Caprice и може да се каже че е една от последните истински американски коли въобще. Наследниците му късат със този строго класически и елегантен стил и се "европеизират" предлагайки по-малко комфорт и по-скромни размери.

Март 21, 2014, 22:50:23
Отговор #128

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Кранкенщайн,никога не споменавай Мерцедес когато става дума за безопасност.
Защо, просто питам-стана ми чудно. До колкото знам, те са първите които започват да разработват АБС в W115, предлагала се в началото като допълнителна, но много скъпа опция и никой не го купувал, а и заемал почти целия багажник.

Март 22, 2014, 20:42:03
Отговор #129

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Най-добрите системи за сигурност (пасивна и активна) тръгват от скандинавците и пътуват във Волво и Сааб.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.