Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1231598 пъти)

peter67 и 41 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 25, 2013, 15:29:05
Отговор #1250

Неактивен Weldeddiff

  • Публикации: 88
Аз също съм търсил информация за него, но досега не съм имал успех...

Април 26, 2013, 14:19:56
Отговор #1251

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Да, някой локален матадор е тоя Емилиян, и то за късо време ще да е бил.

А ето малко снимки на от тая година пълноценни янгтаймери в случая на Линкълна, и вече над 25 год Янгове в случая на Джага.  :)
Марка 8 е на моя приятел монтйора по амер. коли- Сашо Кобрата.
А тоя рядък Даймлер ХЖ40, и то дълга база, в страхотен още по-рядък тъмно лилавичкав цвят, го мернах в Драгалевци да движи.






« Последна редакция: Април 26, 2013, 14:22:09 от USfan »

Април 27, 2013, 01:12:55
Отговор #1252

Неактивен txl

  • Публикации: 95
Ето още две снимки на БМВ-то 635 от едно време:


http://www.racingsportscars.com/driver/photo/Geogi-Peterneitchev-BG.html?cat=4

Април 27, 2013, 09:42:55
Отговор #1253

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Доколкото разбирам от информацията в приложения линк, колата е участвала в състезание на пистата в Бърно, като се е карала от трима пилоти и освен Петърнейчев са участвали някакъв чех и Владо Илиев /баща на рали пилота Митко Илиев ако някой не знае/.Колата не е финиширала.

Април 27, 2013, 11:43:11
Отговор #1254

Неактивен победовод

  • Публикации: 838
Ами не,по скоро това е друго БМВ.Георги Петърнейчев и Владо Илиев са карали на 8.06.1986г на Гран при Бърно за Петер Зайкел.Затова мисля че това си е негова кола,не ми се вярва Зайкел да е тръгнал да наема наша кола която да се състезава за него.Но пък по стикерите може и тя да е.
« Последна редакция: Април 27, 2013, 11:50:43 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Април 27, 2013, 22:10:49
Отговор #1255

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ами не,по скоро това е друго БМВ.Георги Петърнейчев и Владо Илиев са карали на 8.06.1986г на Гран при Бърно за Петер Зайкел.Затова мисля че това си е негова кола,не ми се вярва Зайкел да е тръгнал да наема наша кола която да се състезава за него.Но пък по стикерите може и тя да е.

Да тя трябва да е на 100 % нашия Шницер, съдейки по надписа- 1992 зимен олимпийски кандидат. :shy:
Мисля си, че Батето по онова време със сигурност нямаше да дава народни пари да се харчат за ползване на петна по коли за реклама за тоя стикер за кандидатстването, колкото и да е голям бил рекламния бюджет за кандидатстването.  ;D

А и няма логика този голям отбор да наема общо взето, силно неопитни за нивото на Евротуринг шампионата карачи.
Най-вероятно срещу заплащане от наша страна, тоя Зайкел е осигурявал нещо като логистична, сервизна и документална подкрепа, по отн. на участието на Петърнейчев и Илиев.

Хм, освен това, странно ми е, че чак примерно 2-3 години след вноса на бавареца, се ангажира сериозен тим да бута нашите напред.  :))
А през 1983 или 84-та, на пистата Харама и на други участия, примерно пак в Бърно, че сие наш соц, и е наблизо,  Петърнейчев е с много малък сервизен екип.
Поне на това което се виждаше на снимките, дето даже съм си ги сейфнал някъде, ама не мога да ги намеря сега, се вижда само един механик да се мота, и за фон една умряла малка каравана, и един автобус Чавдар, и това е...  :D
А около него, празно поле/питлейн.  O:-)


Април 28, 2013, 14:07:26
Отговор #1256

Неактивен победовод

  • Публикации: 838
Да, именно стикерите с надписа за нашата зимна кандидатура,ме наведоха на мисълта ,че е възможно да е нашия Шницер.В същата 86-та година се решаваше въпроса с кандидатурите.
Възможно е федерацията да са платили на Петер Зайкел,да се състезават нашите за него с цел евентуално по добро класиране.Но пък ако е така, остава висящ в тоя случай въпроса,защо колата е карана и от чех.
Жалко ,че тук в тази конференция май няма човек от Пещера,Петърнейчев щеше да внесе яснота по този много интересен казус.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Май 01, 2013, 09:40:28
Отговор #1257

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
мИСЛИХ, МИСЛИХ, И СЕ СЕТИХ, ЗАЩО ЗА ЧЕХА Е ЯСНО, ЗАЩО Е БИЛ КАНЕН.  :))
пО ПРИНЦИП, ДОРИ И ГОЛЕМИТЕ рейсинг ОТБОРИ В РАЗНИТЕ ПИСТОВИ, ЧЕ И рАЛИ ШАМПИОНАТИ, ПРИ СЪСТЕЗАНИЯ НА ИЗВЕСТНИ ПисТИ, кАКТО НАПР ТаЗИ В БЪРНО, СА КАНЕЛИ в отборите си за конкретните прояви, ИЗЯВЕНИ ГОСТ-СЪСТЕЗАТЕЛИ ОТ СТРАНАТА ДОМАКИН.
иДЕЯТА Е БИЛА, ЧЕ ТАКА НАР. лОКАЛ-МАТАДОРИ, КАТО ОБЕКТИВЕН ПЛЮС, ДОБРЕ СА ПОЗНАВАЛИ СЪОТВЕТНИТЕ ПИСТИ.
А ОСВЕН ТОВА, КАТО КОСВЕН БОНУС СА НОСЕЛИ СЪС СЕБЕ СИ И ЗНАЧИМА ЧАСТ ОТ СИМПАТИиТЕ НА ПУБЛИКАТА, кАКТО И НА тая ЧАСТ ОТ СъДИЙСКИЯ СЪСТАВ, КОЯТО Е БИЛА МЕСТНА.
ТАКА ЧЕ ЗА ЧЕХА е ЯСНА РАБОТАТа.  ;D

НЕ е ЯСНО САМО, КОЛКО ПАРИ И ПЛАЩАЛИ ли СА ВЪОБЩЕ НАШАТА ФЕДЕРАЦИЯ, иЛИ СЪОТВетнО НАШия КЛУБ СОБСТВЕНИК на БАВАРЕЦА- аСК "Автотранспорт", на немската фирма отбор-участник.

Май 01, 2013, 15:57:50
Отговор #1258

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
    >:D

Май 01, 2013, 20:39:18
Отговор #1259

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
чие е е 300зх-то :)