Автор Тема: Mitsubishi Galant Σ HT Hardtop CS (1984)  (Прочетена 85090 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 18, 2012, 11:50:13
Отговор #160

Активен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Мене жените не ми създават толкова проблеми... Някакси днес ми се иска никога да не бях попадал на тоя ***** Изобщо ще ми се да не се бях раждал направо... Счупиха се скоростите.... Автоматик?!? Как се прави скапан автоматик сега  >:( >:( Тъкмо я събрах и викам днес ще се разходя като бял човек... Задната едвам пълзи ,напред с 4000 оборота върви с 5 км/ч... Трябва да викам хора пак  да я вкарам в гаража... И без това само се бъзикат че постоянно я правя и се нещо се чупи ... Майната им на тях де .. и на нея майната и ... Не издържах и си разбих прозореца.... Верно плексигласовия ,иначе ако беше някой стъклен щях да си разбия главата в капака... Нямам сили вече...Нямам и пари...


пп. Ако някой има идея за сервиз във Варна... Както и за психолог в същия град...
« Последна редакция: Юни 18, 2012, 12:08:24 от didotooo »

Юни 19, 2012, 00:18:26
Отговор #161

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Споко мой, не се впрягай толкова, все пак това е една любима купчина желязо хаха :) как пък се счупиха тия скорости сега, имам майстор за скорости но ония и пари иска, работи в Балканстар и идея нямам ква му е тарифата, но говорим за суми от по 100-200 лв без матриала :) И не се кахъри, не става ли друга скоростна да се сложи бе да го е.а?

Юни 19, 2012, 10:39:44
Отговор #162

Активен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ами Марто разкачихме всички датчици и кабелаци ,накрая се оказа една букса - не прави контакт на автомата ...  :)
Закачихме всичко и започна да включва ,но тресеше като трактор ...
Малко по малко се оправи изкарах я да я покарам.Със скоростите всичко е наред до момента работи много стабилно,макар  да тръгвам пак на 3_та ,но там проблема е почти ясен.
По едно време започна да губи мощност след 3000 оборота ,накрая започна да гасне и до там... Цял ден се мъчех да я прибера тая кола ,докато чаках да дойде някой да я бутнем пробвах да сипя бензин в карба и запали веднага.. И ми стана ясно - бензинова помпа...Механична е и предполагам се е скъсало едното платно.Не ми се ще пак да слагам ел.помпа и тая ще опитаме да я оправим с бащата.
 Днес ще разкача маркучите да видя все пак хвърля ли бензин ама работата от сега ми е ясна.Има и едно филтърче до резервоара чак и едва ли някога е сменяно.. То и едва ли е от него де но ще го сменя и ще опитам...

Абе голям филм с тая кола ,просто едвам събирам кинти за амортисьори и за нормален прозорец по поръчка да го направят и сега като стана така с тия скорости и живота ми мина на лента пред очите  :D

пп.Бях помолил модератор да изтрие онова мое мнение ,но нещо не сме се разбрали. Но нищо де ,нека седи - предполагам ,че повечето луди като мене в тоя форум са имали момент на отчаяние  :))

Юни 19, 2012, 10:46:07
Отговор #163

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
пп.Бях помолил модератор да изтрие онова мое мнение ,но нещо не сме се разбрали. Но нищо де ,нека седи - предполагам ,че повечето луди като мене в тоя форум са имали момент на отчаяние  :))

Адаш,аз ти изтрих последните 2 мнения,както ме помоли. Нещо не сме се разбрали.
 :)
На ако е за моментите на отчаяние,какво да кажем ние,които в момента имаме голо купе и кола, събрана в десетина чувала.
Ти поне си имаш автомобил,с който се наслаждаваш,просто момента е кофти и трябва работа по него явно.

Отчаянието няма място тук!
Стискаме палци!
Успех!

Юни 19, 2012, 11:25:59
Отговор #164

Активен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Нищо де ,благодаря ти ! Така е ,точно за вас се сетих колко хора има тука дето си изграждат от начало колите направо  :D  При мене е малко трудно в момента да поддържам това хоби ,пък имам много голямо желание  и за това така стана... Но и скорости да чупя пак няма да се откажа.

Тя само така излгежда иначе си плаче за 3-4 бона инвестиция за да стане годна за каране де   :-\  Мотора пак долу ,скоростите една ревизия,а може и някой клапан ,боя ,прозорец ,4 амортисьора ,трудно откриваем карбуратор и още някои неща... Бе здраве да е ще и дойде времето :)

Юни 19, 2012, 13:21:19
Отговор #165

Активен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
За да ми мине трябваше да си купя нещо  :D Попаднах на тия Pioneer ts 1690 с регулируем ъгъл на високите  :) На пръв поглед бяха доста зле,но ги взех ,понеже нямаха никъде скъсано по драйверите. Понеже в момента съм с някакви китайски говорители и за това ги взех.Всичко трябва да е японско.Звука много ми харесва ,чист натурален и нищо общо с масовите китайчета.Не кривят и работят супер. Само не знам как ще ги монтирам,харесвам оригиналните им решетки,но май ще ги монтирам на тези на колата за да не развалям вида и.




Юни 25, 2012, 09:12:12
Отговор #166

Активен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
От как я купих колата (вече 5_та година) не ми показва колко ми е горивото в резервоара... Лампата също не свети и редовно си търчах до бензиностанцията с туба  :D

Лесно порверихме с бащата ,че лампата всщност работи ,както и стрелката на таблото.Бензиновата помпа е механична и в резервоара има поплавък за стрелката и отделен датчик ,който дава сигнал на лампата.Стрелката я подкарахме - беше се изгубила масата. Но тоя датчик /сензор ,е капсулован и се оказа,че е изгорял.Счупи се при отварянето му,пък и е доста опечен и не се вижда съпротивление ли е ,термистор ли е и изобщо на какъв принцип прави връзка ? Ако е термистор да се охлажда от горивото и когато то намалее ,температурата му се покачва и лапата светва?? Хубаво е ако е на тоя принцип да се сложи със стойности като оригиналните ,че вътре е бензин и ако се загрее повече ще ме вдигне във въздуха  :D
Ето снимка /примерна/ на датчика ,ще снимам и моя но е същия. Тоя конкретно е от рено мисля:




Юни 25, 2012, 13:21:49
Отговор #167

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
От как я купих колата (вече 5_та година) не ми показва колко ми е горивото в резервоара... Лампата също не свети и редовно си търчах до бензиностанцията с туба  :D

Лесно порверихме с бащата ,че лампата всщност работи ,както и стрелката на таблото.Бензиновата помпа е механична и в резервоара има поплавък за стрелката и отделен датчик ,който дава сигнал на лампата.Стрелката я подкарахме - беше се изгубила масата. Но тоя датчик /сензор ,е капсулован и се оказа,че е изгорял.Счупи се при отварянето му,пък и е доста опечен и не се вижда съпротивление ли е ,термистор ли е и изобщо на какъв принцип прави връзка ? Ако е термистор да се охлажда от горивото и когато то намалее ,температурата му се покачва и лапата светва?? Хубаво е ако е на тоя принцип да се сложи със стойности като оригиналните ,че вътре е бензин и ако се загрее повече ще ме вдигне във въздуха  :D
Ето снимка /примерна/ на датчика ,ще снимам и моя но е същия. Тоя конкретно е от рено мисля:



Правилно разсъждаваш , това е термозависим сензор  но не с плавна х-ка ,а с две положения - включено( когато сензора се намира във въздушна среда - през него протича тока на лампата за горивото , той загрява миниатюрно реотанче и включения паралелно на него биметален контакт се затваря към маса .Лампата светва.)
Изключено е , когато сензора е потопен в течност , в случaя бензин и той се охлажда от нея.
Дори може да се каже , че са са взаимозаменяеми.
Не можеш само да го тестваш с омметър , калиброван е за строго определена прагова температура и в това е основния му принцип.
Трябва да пуснеш ток през него , колкото е и този на лампата за горивото.
Накратко това е Дидо , поздрави и успех! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 29, 2012, 17:11:54
Отговор #168

Активен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Благодаря за инфото ! Няма такова нещо по магазините ,ще трябва да търся по морги или обяви... Предполагам ,че няма да е с различни стойности и ще пасне от друга кола.

Юли 10, 2012, 15:55:58
Отговор #169

Активен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Оказа се,че бензиновата си работи нормално ... Нещо карба не е наред и ще се сваля за профилактика.Запушен нещо и след 5 тата минута колата гасне и няма запалване,докато не сипя директно отгоре му  една капачка :) Мислех ,че в резервоара има боклуци и е запушена цедката. Свалих го ама вътре си свети и цедката също. Така и така го свалих ,бащата оправи бензиномера,позачистих клемите и го боядисах. Минах го една ръка цинк ,после грунд и боя.

Поосвежих си изпускателната система с бронз  :D , а спирачните апарати са на грунд за сега.