Автор Тема: Mitsubishi Galant Σ HT Hardtop CS (1984)  (Прочетена 85076 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 10, 2012, 15:58:24
Отговор #170

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Адаш, а спирачните преди грунда чисти ли ги?

Юли 10, 2012, 16:06:14
Отговор #171

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ами аз преди около 2 месеца ги бях зачистил и след това главините ги намазах с масло.Сега само забърсах обезмаслих и си бяха супер. Само капаците на дисковете не съм ги търкал кой знае колко защото е неудобно  и трябва да свалям целите апарати. Но като цяло не са корозирали много.По обстойно ще се разглобят когато сменям тампоните на задното окачване.

Една много добра новина за колата . Намерих си предни газови амортисьори ,чисто нови на монро за 67 лв бройката. НА кутията пишеше 170 лв на брой,залежали понеже били поръчани в софия и накрая човека не отишъл да си ги вземе. Понеже доста рядко се търсят такива и по тая причина ми направиха дооста голяма отстъпка от цената.Мислех ,че ще пристигнат само пълнители за тия пари ,но се оказа че само пружините трябва да си прехвърля.

По тоя въпрос едно питане! Понеже ми се струват уморени пружините ми ,има ли начин за разпъване,каляване и тем подобни? Предницата е тежка и не ми се ще да скапе амортисьорите бързо.

Иначе всичко по предницата е ново,тампони ,болтове ала бала само амортисьорите ми бяха тотално изпуснали и карах на пружини.

Юли 11, 2012, 00:41:38
Отговор #172

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Дидо ще се опитам да изровя координати на едни фирма в София, която прави пружини по поръчка. Пращаш им оригинала и им казваш колко по- твърда/мека или по- къса/дълга искаш да е.

Юли 11, 2012, 09:04:58
Отговор #173

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
alfonso_90 беше навивал пружини по поръчка в Казанлък.

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 11, 2012, 15:32:46
Отговор #174

Неактивен mywib

  • Публикации: 26
Без да правя реклама просто помагам http://www.springsbg.com/bg_start.htm

Юли 11, 2012, 16:57:21
Отговор #175

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Мерси за инфото ,май за мое щастие няма да се наложи замяна или разпъване. Обиколих няколко сервиза и ми казаха,че са добре. Още повече ,че до сега карах с една врътка по малко ,а днес ми сложиха оригиналните пружини на новите амортисьори. Тия дни ще ги монтирам на колата. Поздрави!

Юли 13, 2012, 10:40:50
Отговор #176

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Браво, много яка работа с резервоари сис вършил. Иначе за пружините бих препоръчал да се търсят еквиваленти от друга кола.
За предпочитане е спред мен да са фабрично тествани и правени пружини, макар и ползвани да се вземат.
Защото правени тука, на вид може и да ги докарват на параметри, ама качествата на ползваната стомана силно ме съмняват да са както на големите световни фирми в бранша. ;)

Юли 13, 2012, 11:28:37
Отговор #177

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Точно де :) Едно е заводско друго е афтърмаркет мейд ин булгария  :D Карах половин година с пружините от стадартния галант 1986 ,пасва всичко ,но са с една навивка по малко и единия амортисьор сдаде багажа  :D Казаха че са ОК мойте оригиналните и да не се занимавам с глупости да търся други. Вече прехвърлихме пружините на новите газови монро ,тия дни ще ги монтирам на колата.

Юли 24, 2012, 12:17:24
Отговор #178

Неактивен МОС

  • Публикации: 19
Здравейте! Имам стоповете и делкото от тази кола. Ако трябват на някого, нека пише ЛС. Да предложи и цена.
http://postimage.org/gallery/owsv8e0/
Ако темата не е за тук, моля да бъде преместена.
« Последна редакция: Юли 24, 2012, 12:21:24 от МОС »

Юли 24, 2012, 13:01:46
Отговор #179

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
А няма проблем ,то ако я беше пуснал в друга тема едва ли някой щеше да прояви интерес.Май няма други колеги с такива коли. За моята няма да паснат стоповете ,но познавам човек с такъв галант.Здрави ли са? Ако съдя по салона колата е 4г63 ТУРБО  >:D Не разполагаш ли с други части от нея? Салона и разни дреболии ме интересуват мен лично,а кажи още какво имаш и ще се свържа със моя познат.