Автор Тема: Mitsubishi Lancer 1400 GL 1980  (Прочетена 20743 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 15, 2011, 19:24:19
Отговор #20

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Поздравления за желанието и добре дошла на "Първата дама" в класическия форум. Ако не ме лъже паметта, ти повеждаш класацията за номер едно жена във форума.
1) Нека да разясним въпроса за документите - автомобила бракуван ли е или е спрян от движение. Виждам, че липсват регистрационните табели, това предполага, че колата е бракувана. Тук се сблъсквате с бюрокрацията по минаване на Технотест, ще ви трябва документ, с който бащата да докаже собствеността на колата, една сумичка за минаването и чакане+малко връзки. Ако е спряна от движение е по лесно.
2) След като се изчисти въпроса с документите подкрепям мнението на Speeder. Тъй като бюджета е ограничен и няма да позволи отремонтирането на всички възли и агрегати е хубаво да се определят кои детайли не функционират в момента, да се наблегне на тяхното ремонтиране, както и ремонта на каросерията.
3) За реставрацията на автомобил важи максимата "Средствата определят целта."
4) Взаимната подкрепа е много важна в такова начинание, нещо което при вас го има и избягвате моменти от вида: "Пак ли в гаража?", "Само стари коли са ти в главата!", "Ти къща нямаш ли си?" и подобни от страна на нежната половинка.

Ние ще помагаме с каквото можем.

Декември 15, 2011, 19:50:23
Отговор #21

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Поздравления за хубавата машинка и успех с реставрацията.Имах на времето по-малкия брат на тоя автомобил,Colt-че с 1.4л мотор 70к.с. 80г.Тая кола за 8г експлоатация Ми донесе само положителни емоций.Никак не са сложни нито за подръжка и експлоатация нито за реставриране.Като измиете хубаво Лансер-а съм сигурен че отдолу ще излезе едно бижу нуждаещо се от не много страшен ремонт.Тия коли са много опростени от към механика и токове като в това е и разковничето на тяхната здравина.Направете добра и качествена реставрация на колата и Ви гарантирам стотици хиляди безгрижни километри носещи само удоволствие.Това е доста редко срещан модел дори и за Европа с много фенове така че всяка вложена стотинка си заслужава.Ако някога решите да се отказвате от колата винаги съм насреща да стана горд собственик на Лансер  и реставрирам до оригинал това бижу.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Декември 15, 2011, 20:10:36
Отговор #22

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Декември 15, 2011, 20:43:45
Отговор #23

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Еее, направо ми напълнихте душата и двамата  :)) Вдъхнахте ми позитивно мислене и повече хъс, а последната галерия направо ми събра очите. Наистина тия коли са рядкост в Европа, трудно е сдобиването с втора такава за малко пари, по-добре да ги дам за част и реставриране на тази. Благодаря много за съветите, оценките и моралната подкрепа. Имам да ви черпя от сега. Значи да й търся гараж и платформа за да я докараме.  :D

Декември 15, 2011, 20:58:23
Отговор #24

Неактивен Bellabutterfly

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Наско, чак "първа дама" не се чувствам, по-скоро тепърва прохождаща в областта на ретро автомобилите  :D Иначе тази информация за документите е доста полезна - колата е бракувана за съжаление, ще трябва да минем по сложния вариант. Ама то веднъж да се стигне до там - струва ми се, че това ще е една от лесните задачи. Благодаря ви, момчета за надъхващите думи и съвети - вече съвсем се амбицирах :) Макар, че за един бюджет две ретро коли и две по-съвременни верно ще дойдат малко в повече :D Но като си представя Лансера какъв красавец може да стане и вече ме сърбят ръцете да го карам и да се лиша от някоя и друга рокля в името на идеята :)

Декември 15, 2011, 21:20:32
Отговор #25

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Супер, като гледам се очертава най- скоростно развиващтата се тема във форума! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987


Декември 15, 2011, 21:42:16
Отговор #27

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Един от малкото оцелели, непреправени екземпляри. Aвтомобила е бил на автокъща за MMC, пребоядисван един път. На това купе 170 к.с.  >:D само за майсторски!!

Декември 15, 2011, 22:02:45
Отговор #28

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Насе, личи си че разбираш не само от Москвичи, ами и от немски език ;) Ти си бил много ценен кадър, знаех си аз O0

Декември 15, 2011, 22:04:07
Отговор #29

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Супер, като гледам се очертава най- скоростно развиващтата се тема във форума! :)
Наистина, дано и продължи така да се развива за напред :)