Автор Тема: Още един Pontiac Trans Am 301 V8 1979  (Прочетена 43257 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 02, 2013, 15:57:22
Отговор #100

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Ммм да адски много исках да се нарадвам на Транса но нищо здраве да е честито на новия собственик а и на стария за продажбата :)
Пешо още ли искаш да си взимаш Буик от началото на 90-те или си се спрял на нещо друго ?
Моето мнение е че каквото и да вземеш 100% трябва да е Дженерал Моторс :)

Поздрави
Classic Cars

Май 02, 2013, 21:33:26
Отговор #101

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ех жалко ,че такава емблематична машина напусна България ... Очаква ли се нов проект?

Май 02, 2013, 21:55:22
Отговор #102

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Ами вярвам, че колата отива на добро място.
живи и здрави ще има друга кола, но май ще си я взема вървяща дори и да не е перфектна.
В близко бъдеще не планирам да правя реставрации.

Май 02, 2013, 22:00:44
Отговор #103

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Успешен завършек на мисията Петре , по празниците ми звънни да се пробваме да те вкарам в нов филм. ;) :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 04, 2013, 18:40:54
Отговор #104

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Ами, жалко и честито! :)

Чест за ClassicCar-bg.com е да има такъв автомобил на страниците си!

Благодаря ти, Пешо! :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 07, 2013, 11:34:09
Отговор #105

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Благодаря и аз Митко. :)
Дано има следваща кола и тя да е интересна.
Поздрави

Май 26, 2013, 22:43:22
Отговор #106

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ами, жалко и честито! :)
Чест за ClassicCar-bg.com е да има такъв автомобил на страниците си!
Благодаря ти, Пешо! :)

Хахах, ами това звучи като епитаф, бая трагично така.  O:-)
И на мен ми се порева малко,  :P  ама, поразмислих се, няма причина за чак такива драми, все пак- Кеш ис кинг, както се казва.  :)
На мястото на Пешо, при наличието на сериозен, готов и плащащ клиент, няма какво да се лъжем, и аз, и всеки разумен човек, би постъпил по същия начин.
Дето се вика, жените, колите и чорапите са експендабълс, трябва да се сменят по-често.  :))

Пък и в БГ малко хора са с парите на Джей Лено, да влачат коли с периоди по 20-30 години, та до живот със себе си, при това стремейки се да са в безупречно състояние.
Макар и ентусиасти предполагам, в различни автоотношения, да сме тук всички не по-малки от него, в повечето случаи нещата все някога опират до възможност за пазене и трезва преценка.
Съответно, за да има място за нови придобивки в гаража, човек трябва да посмени малко реквизита така, поне през няколко години.  ::)

Аз бих обобщил, че ентусиастите автомобилисти общо взето са 2 типа хора- привързващи се, като бай Данчо Лозанов примерно, и експериментиращи, в разни различни периоди от и по време, както мен и Пешо например. 
Просто, всеки за себе си трябва да намери точната формула за събиране и експлоатиране на интересни и въобще всякакви коли.

Но, ако се върнем по темата, благодарение скромно на мен и моя телефон, и дадени видове ръчкания, ;D Форума от няколко дена има активно по страниците си доста подобен ТрансАм, при това по-предишната, и за някои и по-интересна лифтова версия от 1977 год.
И при това с оригинален 6,6 мотор в него.  :)

Доста повече каран е от Пешовия, но за сметка на това e абсолютно оригинален, матчинг намбърс на основни агрегати, и все още се кара активно, тия дни по стечение на обстоятествата напоследък от мен,  :))  и не мисли да напуска България.
Ето видео от днес- яко каране на дъжд без проблеми, при това с отворен Т-топ.  :D



А ето за спомен и видео от едно паметно возене в Пешовия Транс, още отпреди смяната на мотора, докато си беше с оригиналния малък блок 4,9 литра мотор.  :)



Разровете се по назад в Тубата, при моите постове ще видите още звуци и гледки с Пешовия Транс.  :)







« Последна редакция: Май 26, 2013, 23:07:39 от USfan »

Май 27, 2013, 12:24:37
Отговор #107

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ето и и още едно клипче...  :)



Май 27, 2013, 13:25:55
Отговор #108

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Страхотни са и двата ,но черния си беше с ефектна боя и лепенки  :D

Май 28, 2013, 00:59:19
Отговор #109

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Страхотни са и двата ,но черния си беше с ефектна боя и лепенки  :D

Е, да макар че на мен не ми харесваше че Пешо неговия го боядиса с няква модерна шагренираща боя, вместо да му сложи оригиналния Трипъл блек цвят.
А лепенките бяха тук правени, и при близко вглеждане определено си личи огромната разлика в прецизността на изработка, и богатостта на цветовата гама на оригинални УС ваденки.
Така че двете цитирани декорации, боята и лепенките, при такава иначе запазена оргинална кола бяха отн. неадекватно неавтентични.

Въпреки това, състоянието на каросерията на Пешовия ТрансАм, е с дистанция по-доброто от тия две коли.
Сребристия все пак е доста повече каран и удрян, и има доста ръжди и подбитости.
Докато Пешовата каросерия нямаше никакви видими ръжди или видими големи удари по нея.
Така че, въпреки на живо прекалено метро ориентираните  ;D цветови отенъци на Инфинити, хахах /то тук на снимките не може просто да се види, какво преливане и оливане на цветове става  в реалност, на този излизащ на снимки отн. плосък черен фон/, по-добрата кола е тази на Пешо.

Но от друга страна, Пешовата вече я няма, докато тази сребристата е от почти нова е в БГ, и надали ще има за наша радост, изнасяне скоро, или въобще.
Остава само аз да проконтролирам тоя път реставрацията и, както скромно направих спрямо зеления Мустанг Гранде на същия собственик.
А именно- без побългарявания, без негърски джанти и оризарски спойлери /като при други скорошни УС-мъсъл БГ възстановки/, и както писах по-горе, без неадекватни уж модерни цветове.

А ето малко снимки, като за епитаф,  :D дето Пешо беше правил вече в готовия и вид.
Ако ги има горе и ги повтарям, сори.







« Последна редакция: Май 28, 2013, 01:08:15 от USfan »