Автор Тема: Продавам автомобилни рекламни брошури, и каталози, и списания.  (Прочетена 214295 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 03, 2013, 16:26:45
Отговор #230

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Люси, ако обичаш ограничи брошурите за нови автомобили и коментарите около тях.

Иначе темата отива в "Общи приказки".

Опитваме се да ограничим продажбата на брошури за нови за този форум автомобили и се надяваме да ни подкрепиш в това ни начинание.
Благодаря!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 03, 2013, 16:53:32
Отговор #231

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Е, разбира се, ама тук всичките каталози, дето съм постнал сега, въпреки по-новия им вид, са издания от 80-те и 90-те години.
И то само 2 броя са по-нови от 20 години на възраст.
А както беше и искането ти преди време, каталози за след 2000 година модели да не се пускат, такива вече не пускам.
Пък и след като има отделна тема за Нютаймери, макар и в общите приказки, и в нея е разрешено да се постват и сканират теми, списания и каталози, би било нелогично, в раздела с продажби, да важат други принципи.
Всъщност на тези по-новите каталози от 90-те на серията СЛ, дори не съм им постнал снимки на съдържанието тук, извън тези на кориците.
Както е изискването за раздели, преди съм им поствал детайлни сканове в темата с Янг и Нютаймерите.

И нещо по-странично, ама по повдигнатия въпрос.
Гледам и Ники Корудерлиев в неговата тема за Европейски коли каталозите, току що беше изложил също каталози от средата на 90-те години.
За който не му се направи забележка, поне не видимо както тук, а по темата също имаше коментари, и нормалните запитвания баш за тия каталози.
По-конкретно, извън каталозите от началото на 90-те, той мисля сканира и анонсира няколко броя БМВ каталози от 1995 или 96 година.
Докато моя най-нов тук постнат, и то единствен брой най-нов, е от 1998 година.

Така че мисля, е редно критерия да еднакъв за всички, и ако се отправят забележки, това да не е избирателно.  ;)
« Последна редакция: Януари 03, 2013, 16:57:39 от USfan »

Януари 03, 2013, 16:57:45
Отговор #232

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Еднакъв е.
От сега нататък следим за нови каталози по наша преценка.
Грубо казано, никакви каталози след 1990та година.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 03, 2013, 17:01:11
Отговор #233

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Добре, хубаво.
Ами тогава ще помоля скановете на интериорите на СЛ 129, дето току що изчезнаха, да не се трият, ами да се премястят примерно в темата с Янгтаймерите.
Зщото конкретната брошура е заводска и прилично детайлна, и предполагам ще е интересна и полезна за разните Бенц маниаци и фенове.  :)

Януари 09, 2013, 13:01:25
Отговор #234

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ето една доста интересна и луксозна брошура за последния Конкурс по Елегантност в замъка Бенсберг, през 2012 година.  :)
Този конкурс в посл. години се наложи може би като 3-то най-престижно място в света за излагане на ветерани и ретроколи, след Пебъл Бийч конкурса, и след този на езерото Комо.

Брошурата е доста обемна, над 50 страници е, и е в много добро състояние, с изкл на виждащите се на места по горния десен ъгъл на каталога, петна от вода /които обаче не пречат на изобртаженията на колите или на текста/.
Включва пълната листа, с хубави снимки. на колите участнички в конкурса.
Понеже няма да ми трябва, ще за продаване, на стандартната цена от само 10 лв.























Януари 09, 2013, 13:04:31
Отговор #235

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Понеже колите в нея са страхотни, публикувам страниците в почти пълния им брой.  :D























Януари 09, 2013, 13:11:46
Отговор #236

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
И ето и последните страници...  :)


















Януари 25, 2013, 16:37:33
Отговор #237

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ето днес на тезгяха нещо доста интересно и обемно.  :)
Този пълен Олдтаймер каталог /включващ снимки, техн. данни и цени на болшинството интересни модели и марки Олд и Янгтаймери, включително и задокеански такива/, понеже ми е дублиращ брой с един друг следващ номер такъв каталог, ще е за продаване.
Понеже изданието е немско, акцента естествено е на немските ретроавтомобили, вкл. и много ветерани и класици.

На цена ще е точно колкото съм го взел на листовата му цена на корицата, а именно- 18 Евро, ли закръглено- 36 лв.
Така поръчването от Германия, и доставката до БГ, понеже вече е налично тук, ще е бонус за който го вземе.  :))
Наистина е доста тежко и луксозно издание, с твърди корици, и над 370 страници обем.

Специално за колегата Миро Зарев може да направим и замяна, срещу неговата дублираща се книга с обща история на Мерцедес.  :)
Ето някои снимки от каталога.

































Април 13, 2013, 18:43:49
Отговор #238

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
          Малко да обновим темата със сортирани каталози за общите гами на някои известни производители от 60-те и 80-те години.  :D
А именно, тези брошури на Бенц за 1964 год, на Фиат за 1969 год, на Пежо за 1981 год, и на Рено за 1983 година.
Каталозите макар и по-малоформатни, са прилично дебели и подробни, и включват цветни снимки /в случая с гамата на Мерцедес- красиви рисунки във всички цветове на дъгата  :D / на абс. целите им гами, вкл. и на редките им луксозни и спортни модели.
Каталога за отделната гама на модела 18 на Рено е още по-дебел и луксозен, и е с 34 страници обем.

В най-старата почти 50 годишна брошура на Бенц, освен луксозните Мерцедеси като 300 СЕ кабрио и купе, и флагмана 600, има и рисунки на абс. всичките модели камиони, автобуси, и специализрани шасита, които концерна е предлагал тогава.

В гамата на Фиат освен масовите модели, има и моделите 850 Спидер и купе, както и редките Дино купе и Спидер с Ферари мотори.  ;D
В каталога на Пежо има данни и снимки на моделите 504 купе и кабрио, както и на флагмана 604, а в каталога на Рено, има снимки и данни за моделите Фуего, флагмана 30, както и на спортните Алпин версии на 5, на модела А310, и на доста редкия модел- 5 родео, който е нещо като конкурент на модела Мехари на Ситроен.  :)

Ето снимки на кориците на каталозите, а подробни снимки на вътрешните им страници може да видите доста по назад в темата - Брошури от време оно.
А който не може да ги намери назад по страниците, да ми пише и ще ги сканирам наново каталозите които са от интерес.
Предвид на запазеността и на голямата рядкост на тези брошури, цената им ще е по 15 лв на брой. Като цяло са в много добро до отлично състояние, единствено каталога на годишната гама за 1983 на Рено има леки петна от слепналости в някои страници, но са по ръбовете им, и не пречат на снимките на колите и текста.  :)

За колегата Корудерлиев и някои бартери дето съм фен,  :)) ще му пиша едно лично.   
























Април 15, 2013, 10:52:43
Отговор #239

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Дебелия Олдтаймер каталог Номер 23, както писах, отдавна замина при колегата Миро.
Но по запитване на друг колега, се разрових в големия ми архив,  :)) и открих още по-ново и дебело издание на този водещ в Европа каталог за олдтаймер модели и цените им.
А именно, юбилейното 25-то подред издание на Олдтаймер каталога на немския автомобилен клуб АДАС, включващо за тази година- сезон 2011/2012 и много янгтаймер модели, със съответните им описания и цени по съответните им състояния.

Изданието е наистина обемно и доста подробно, включва данни за над 1100 модела ретроколи, вкл и доста редки такива.
Отпечатано е на дебела твърда гланцирана хартия, с цели 386 страници обем.
На цена ще е като старото издание Номер 24, а именно, колкото е цената му като ново- 36 лв.
На състояние е почти перфектно, без липси на страници, огъвания или охлузвания.
За който се интересува, за повече подробности да пише на лични или тук.  :)




















« Последна редакция: Април 15, 2013, 10:54:21 от USfan »