Автор Тема: Размисли относно боядисването  (Прочетена 51711 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 15, 2012, 14:32:32
Отговор #100

Неактивен dino412

  • Публикации: 820

Ами то хубаво щом има кой да ги дава тия пари.Значи Ние в Северозапада сме дооооста изостанали.Мен ми направиха оферта 1600лв да закарам (Мойта е в движение ) и оставя цялата  колата при Майсторите (не случайно пиша с главна буква а защото заслужават тая титла лично проверено) Те да си я разглобят минат на песъкоструй грунд кърпене антикорозионна обработка подготовка без кит а с калайдисване боядисване и събиране да я изкарам на ход и Аз се колебая.

Прокто такъв е пазара...Мой познати дето имат повечко таксита ги кара накъде из Монтана,или район за смяна на цвят-250,до 400 лв. с  материялите.Тук няма кой да им го направи за тези пари.
[/quote]
Не случайно сме Северозападнала България.А иначе за цените не те е излъгал.И Ми е напълно ясно че по София за тия пари никой няма да Ти обърне внимание.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 15, 2012, 14:41:55
Отговор #101

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Никой не може да даде пет годишна гаранция че няма да избие ръжда, колкото и съвестно да работят тенекеджията и бояджията. Когато ръждата е тръгнала от вътрешния край на праговете и веждите и други затворени детайли и не вижда не се знае кога ще избие и ще надигне боята. Може да се даде гаранция само на някои детайли като калници, капаци, външни прагове и т.н. ако са почистени от ръжда, поцинковани /за предпочитане топло/ и им е нанесена основа от епоксиден грунд

Март 15, 2012, 14:45:20
Отговор #102

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg

Ами то хубаво щом има кой да ги дава тия пари.Значи Ние в Северозапада сме дооооста изостанали.Мен ми направиха оферта 1600лв да закарам (Мойта е в движение ) и оставя цялата  колата при Майсторите (не случайно пиша с главна буква а защото заслужават тая титла лично проверено) Те да си я разглобят минат на песъкоструй грунд кърпене антикорозионна обработка подготовка без кит а с калайдисване боядисване и събиране да я изкарам на ход и Аз се колебая.

Прокто такъв е пазара...Мой познати дето имат повечко таксита ги кара накъде из Монтана,или район за смяна на цвят-250,до 400 лв. с  материялите.Тук няма кой да им го направи за тези пари.
Не случайно сме Северозападнала България.А иначе за цените не те е излъгал.И Ми е напълно ясно че по София за тия пари никой няма да Ти обърне внимание.
[/quote]

Бе и тук цените и условията на работа са въпрос на договорка,нали уж е криза.Просто нещата струват малко повече и има повечко хора готови да дадът пари.

Март 15, 2012, 14:45:48
Отговор #103

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Никой не може да даде пет годишна гаранция че няма да избие ръжда, колкото и съвестно да работят тенекеджията и бояджията. Когато ръждата е тръгнала от вътрешния край на праговете и веждите и други затворени детайли и не вижда не се знае кога ще избие и ще надигне боята. Може да се даде гаранция само на някои детайли като калници, капаци, външни прагове и т.н. ако са почистени от ръжда, поцинковани /за предпочитане топло/ и им е нанесена основа от епоксиден грунд

Топло, още по-топло. Цинк не е задължителен.

Март 15, 2012, 14:47:14
Отговор #104

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Никой не може да даде пет годишна гаранция че няма да избие ръжда, колкото и съвестно да работят тенекеджията и бояджията. Когато ръждата е тръгнала от вътрешния край на праговете и веждите и други затворени детайли и не вижда не се знае кога ще избие и ще надигне боята. Може да се даде гаранция само на някои детайли като калници, капаци, външни прагове и т.н. ако са почистени от ръжда, поцинковани /за предпочитане топло/ и им е нанесена основа от епоксиден грунд
Бе,може пък да се е намерил някой,на засега jamiemirror пази строга тайна  : ;).


Март 15, 2012, 14:50:54
Отговор #105

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Благодаря за правописната поправка,не спамя-раздела е направен с тази цел  ;),просто ми се щеше да отговориш ясно на зададения по-горе въпрос.На разни високопарни увъртания,аз им викам "шикалкавене".
Отново благодаря,че си толкос загрижен за мен и клиентите ми.Хубавото на свободните професии е,че дават известна свобода :P.

ПП. където има мъже,има и "мъжка дума",може би не е в твоя свят...

Спамиш втори ден. Кое е високопарно увъртане - че ПОИСКАХ гаранция срещу парите си ли? Ти започна да увърташ след което. Това ли ти е "мъжкото"? Може би в твоя свят е така, за мен това са просто едни думи, въздух под налягане. Ще подпишеш ли? Не? Мъж ли си или само приказваш празни приказки? :)
Хайде да те видя, пак ли ще започнеш да опъваш локуми или ще си признаеш че не можеш да докараш качество и те е страх да се подпишеш под труда си и да поемеш отговорност.

ПП: смешно е да ми говориш че аз трябвало да заставам с мъжка дума зад нещо - след като заставам с парите си. Нещо се пообърка кой на кого плаща и кой за кого работи.

Март 15, 2012, 14:59:32
Отговор #106

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1013
Внимавайте с тона за да не Ви пратим в отпуска всички мъжкари ;)
« Последна редакция: Март 15, 2012, 15:04:27 от afx »

Март 15, 2012, 15:03:41
Отговор #107

Неактивен batloz

  • Публикации: 13
Еми то това вече на са размисли ,а безсмислени спорове.

Март 15, 2012, 15:08:03
Отговор #108

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Последващата корозия по ремонтиран автомобил независи само и основно от извършените работи по време на ремонта макър че това е и едно от важните  неща.При неправилна експлоатация лоша подръжка и ред други причини качествения труд на Майстора отива подяволите много бързо както и обратното по-ниското качество може да се компенсира с добро стопанисване от страна на собственика на МПС.Имам един съсед младо момче с Опел Астра от първите дето са известни че от завода излизат с ръжди.Е Тая Астра се кара всесезонно но изглежда все още като нова а не е пребоидисвана или кърпена но Той си я гледа и почита.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 15, 2012, 15:09:47
Отговор #109

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Много фирми производители на леки автомобили поцинковат купетат на автомобилите и дават гаранция за ръжда. Форума е за ретро и класически автомобили, които са доста възрастни и естественно поизгнили. При реставрацията на такъв автомобил целта е да се запази във времето и поради тази причина според мен е добре поцинковане на детайлите преди боядисването им. При топлото поцинковане без боя гаранцията от  цеховете  е от порядъда 10 и нагоре години.