Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 148562 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 21, 2020, 21:46:35
Отговор #400

Неактивен dakatta

  • Публикации: 149

Здравей,
в момента реставрирам Камаро 1967, SS/RS пакет, SS 350 cid, Muncie 21, ако мога да ти помогна със инфо и съвет: на драго сърце, FOC- free of charge  ;D  пиши, питай.

поздрави.

Септември 02, 2020, 13:48:37
Отговор #401

Неактивен hitt

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 0
Здр., купих волга, 1977, ретро ли е?
2. застраховка- евтина?
3. данъци -евтини?

Септември 02, 2020, 14:47:41
Отговор #402

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
@членовете на форума: Ще оставя това мнение, само защото може да служи за ярък пример. За какво - всеки може да опита сам да си отговори.

@hitt: Колега, ако желаеш да се получи смислена дискусия, опитай да поставиш ясна тема и да формулираш смислени въпроси.

Успех!

Септември 02, 2020, 18:01:53
Отговор #403

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Ами,той колегата вече я е купил ... и аз се чудя защо сега задава въпроси  :)
retrobs.com

Септември 02, 2020, 19:16:56
Отговор #404

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ами,той колегата вече я е купил ... и аз се чудя защо сега задава въпроси  :)

Аз пък се чудя зашо тук ги задава? Може би само първият е донякъде на място, но без да покаже състоянието и колко е оригинална няма смисъл... ако е побългарена и ползвана за возене на чували с картофи и друга селскостопанска продукция/инвентар - НЕ, не е ретро и няма смисъл да се реставрира предвид масовостта на модела и сравнително ниската все още цена на читави запазени екземпляри.
Другите 2 въпроса са съответно за към "SDI" или подобен брокер, а размера на данъка може да бъде проверен и чрез калкулатора в нета.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 07, 2021, 01:17:08
Отговор #405

Неактивен Long404

  • Публикации: 14
Здравейте, хора,

Това е първия ми пост във форума така, че моля бъдете търпеливи и давайте акъл ако правя нещо грешно :)
Друго важно нещо: ПЪЛЕН ЛАИК СЪМ! Познанията ми са само теоретични и силно ограничени (затова съм тук :))!

От години си мечтая за muscle car и тъй като наближава време за "пенсия" се замислям да се сдобия с първата такава (надявам се скоро). Мисля да започна с достъпна Mopar кола, на която да се "уча".

Та няколко въпроса:
1. Има ли специалисти в БГ, на които мога да разчитам за помощ ако се налага?
2. Има ли хора в БГ, които сериозно се занимават с вноса на класически американски коли и/или такива, които да ме посъветват за това как се вкарва/регистрира такава кола в БГ от Европа или Щатите?
3. Има ли хора/сервизи, които се занимават с реставрация професионално?

Ентусиазма ми е голям, джобовете далеч по-плитки, та ми е важно да вземам разумни решения като почна да харча пари.

Помагайте със съвети :)

Поздрав,
Сашо

Февруари 07, 2021, 05:14:35
Отговор #406

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Какво е мопар ве пич ?
немец мръсен, бандит магистрален ...

Февруари 07, 2021, 11:06:13
Отговор #407

Неактивен Long404

  • Публикации: 14
Mopar обичайно е събирателно за марките на Крайслер: Dodge, Plymouth, Jeep, RAM и  т.н.

В идеалния случай се надявам да имам Challenger и Barracuda някой ден (68-71).

Февруари 07, 2021, 13:30:19
Отговор #408

Активен USfan

  • Публикации: 10850
Здравейте, хора,

Та няколко въпроса:
1. Има ли специалисти в БГ, на които мога да разчитам за помощ ако се налага?
2. Има ли хора в БГ, които сериозно се занимават с вноса на класически американски коли и/или такива, които да ме посъветват за това как се вкарва/регистрира такава кола в БГ от Европа или Щатите?
3. Има ли хора/сервизи, които се занимават с реставрация професионално?

Поздрав,
Сашо

Добре дошъл,
никога не е късно човек да прегърне амер. мъсъли, и това е разбира се, любов за цял живот.
Аз лично имам 2 амер. 8 цил. поникара модели от 80-те, и още няколко 4 и 6 цил. спортни амер. купета, модели от 90-те, и всичките много си ги харесвам, а и чак толкова не се чупят.

По отн. на питанията, въпроси 1 и 3 според мен почти се припокриват.
Така че по отн. на тях, препоръката ми по отн. на механични ремонти и обслужвания, е този специализиран за амер. сервиз- Кобра 2.
Ето тук долу профила на сервиза, с ъпдейти с доста снимки от актуалните дейности там.
Главния майстор Сашо има десетилетен опит с ремонти на американки, още от соц. време, и аз при него си правя колите, вече от над 20 години.
Тел му е 0888-323118.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2916.0.html

По отн. на каросерийни и бояджийски ремонти, тук има други колеги по Форума, които имат голям опит с такива дейности, вкл. и възстановявания на доста заминали си каросерийно амер. коли.

По отн. на вноса, от пишещите тук най-голям и силно успешен опит има колегата Peter1978, като портфолиото му на успешни, а и качествени на кондиции импорти е умопомрачително.
Напр. в посл. година и нещо внесе за клиент- 1969 Мустанг 390 ГТ, 1970 Додж Чалънджър 440, и 1972 Корвет С3 с ЛТ1 мотор. При това, всичките в отлични състояния.

Така че, успех в търсеното на американка, има кой тук да ги прави!  :)
Моя съвет е да се дадат макс. много пари за купуване на макс. добра субстанция мъсъл кар, още в началото.
Това ще спести освен време при реставрацията, и най-вече разноски, след идването и в БГ и правенето и.

Февруари 07, 2021, 22:22:40
Отговор #409

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Mopar обичайно е събирателно за марките на Крайслер: Dodge, Plymouth, Jeep, RAM и  т.н.

В идеалния случай се надявам да имам Challenger и Barracuda някой ден (68-71).
                                  https://www.facebook.com/commerce/listing/3695844843832170/?media_id=0&ref=share_attachment