Автор Тема: Skoda 130 LR - реплика  (Прочетена 213733 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 04, 2017, 23:13:47
Отговор #610

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Нито цвета, нито лентите ще коментирам - всеки има свое виждане. Но тази кола, с визията която цели, да продължава да се кара с тези джанти не ми допада. Знам, че Кирето се постара много с тях и са му на сърце, но една лята джанта съществено би подобрила поне визията на автомобила. При добро желание, винаги има възможност за укомплектовка с ралични по ширина /нещо, което не смятам за чак толкова нужно при този автомобил/ 15-ки или 16-ки, не на 4Х130 разбира се :D
« Последна редакция: Юли 04, 2017, 23:16:07 от michev »

Юли 04, 2017, 23:49:51
Отговор #611

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Нито цвета, нито лентите ще коментирам - всеки има свое виждане. Но тази кола, с визията която цели, да продължава да се кара с тези джанти не ми допада. Знам, че Кирето се постара много с тях и са му на сърце, но една лята джанта съществено би подобрила поне визията на автомобила. При добро желание, винаги има възможност за укомплектовка с ралични по ширина /нещо, което не смятам за чак толкова нужно при този автомобил/ 15-ки или 16-ки, не на 4Х130 разбира се :D

Изключително трудно решeние и съвсем не по сърце. Исках и искам да е на автентичното шкодово м/у болтово
растояние , толкова оптимално избрано , разпределено и балансирано по  диаметрите на главината и барабана.

Раздувките задължават много , ама многоо . Бих поработил за LR поръчкови реплики , европейската им цена
е 1600 BGN .  :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 05, 2017, 09:05:44
Отговор #612

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Оригинално на този ЛР джантите с различна ширина ли са и какъв цолаж са? И 1600 лева за джанти не е чак толкова много, когато говорим за раЦинг :D, то толкова струват и едни хубави гуми за тях! Колата отзад със сухото окачване ли е?

Юли 05, 2017, 14:12:41
Отговор #613

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ако имах само тази кола сигурно нямаше да са ми проблем 1600 пари за джанти и около 2 пъти по толкова за напасване панелите, подготовка на купето + нова хубава боя. Но и в този случай толкова наляти пари в реплика на Шкода трудно се възвръщат при евентуална продажба, остава си вечно твоя ;) Окачването си е стандартно от 105/120, обаче "сухото" на състезателен LR има малко общо със стандартното сухо окачване на 130/Рапид. Там носачите са захванати директно към купето като при 130РС, а не към напречната греда на скоростите, както е при "цивилните" модели. Дори за тях части /особено нови/ се намират вече много трудно и са скъпи, затова предпочетох окачването да остане съвсем стандартно мокро специално на тази кола, която напоследък се кара доста км и често се настъпва мъжката :) Освен това при сухото окачване няма как да се мине към джанти с  друго междуболтово без преходни фланци, докато при мокрото има вариант за разпробиване на барабаните и както споменах дори разполагам с такива разпробити на 4х98 мм.
« Последна редакция: Юли 05, 2017, 14:40:34 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 05, 2017, 18:13:59
Отговор #614

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
За няколкото коли напълно те разбирам, и аз съм на този хал и определено не е леко :( За окачването те попитах заради друго, понеже в опита си като монтьор съм се сблъсквал сравнително малко със Шкоди, но в мен е останало убеждението, че това решение с конус и шпонка не е най-умното нещо направено от чехите. Може и аз да съм попадал все на неподдържани коли, ама много от тях имаха проблеми точно там, сменял съм и скъсана полуос - джантата бе отхвърчала заедно с барабана. Та след като си с такова окачване, май тези джанти са си най-доброто решение, по-широки или фланци ще натоварят излишно конуса и шпонката.

Юли 05, 2017, 20:16:52
Отговор #615

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
в мен е останало убеждението, че това решение с конус и шпонка не е най-умното нещо направено от чехите. Може и аз да съм попадал все на неподдържани коли, ама много от тях имаха проблеми точно там, сменял съм и скъсана полуос - джантата бе отхвърчала заедно с барабана.

Мога да ти кажа защо късат полувалове. Защото барабана не е стегнат, както трябва и луфта в конуса къса полувала.
Коронната гайка се стяга яко, докато колелото е във въздуха! За да може да прибере. Има хора, които рано я пускат от крика и стягат когато колелото е стъпило на земята, щото има опора и е по-лесно.
 Не е слабо място, а неправилен монтаж. Напр. след смяна на накладки или спир. цилиндърче.
 Иначе е гадно измислено, да. Трябва скоба за сваляне на барабана.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юли 17, 2017, 12:13:28
Отговор #616

Неактивен Skoda 130LR/h

  • Публикации: 119
Ето клипче от събора на Шкода Форум България клас А задномоторни

https://youtu.be/ac3UjgkrZ5E

Юли 17, 2017, 21:25:51
Отговор #617

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Мерси за клипчето, тъкмо се чудех дали се е сетил все пак някой там да снима... а какво се оказа с последствията за мотора, установи ли откъде точно идва разхода на масло и отстрани ли вече проблема? Ако може качи и клипчето как превърташ скоростомера над 180. Ти на събора ми пусна мухата и на връщане по магистралата след като на бензиностанцията отстраних един теч от недобре затегнат щуцер на единия карб, реших и аз да пробвам макс. скорост на бензин. 180 ги напълни с лекота, но за по-нагоре ми попречи един чичка с нова S-класа, дето на бензиостанцията гледаше съжалително ловичката бензин под колата ми и сигурно си мислеше "тая барака беше до тук". Е, после на магистралата вероятно остана доста учуден, като го настигнах и накарах да отбие от лявата лента, на която сигурно се чувства господар 8))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 17, 2017, 21:48:17
Отговор #618

Неактивен Skoda 130LR/h

  • Публикации: 119
Ами едва се прибрах аз . На завой лампата светваше , мисля че има счупени бутала все още не съм я отварял .
Ето малко снимки :











Юли 17, 2017, 21:59:25
Отговор #619

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Шапка ви свалям шкодаджии, макар да не пиша в темата ви, чета с интерес какво правите и всичко около колите.