Автор Тема: Alfa Romeo Alfetta GT - 1975  (Прочетена 147597 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 27, 2012, 12:10:07
Отговор #210

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Пък после митове и легенди за колите от Италия  ;D Човекът даже покривалото изпратил... Нямам думи.
Колата е кукла, завиждам искренно !

Септември 29, 2012, 03:02:48
Отговор #211

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Аз също. Повече завиждам за търпението и огнения ентусиазъм.

Октомври 02, 2012, 00:35:54
Отговор #212

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Пък после митове и легенди за колите от Италия  ;D Човекът даже покривалото изпратил... Нямам думи.
Колата е кукла, завиждам искренно !

Не е само покривалото.
Човека ми изпрати и един вързоп фактури и бележки от предни ремонти чак до началото на 90тте години, половин шишенце спирачна течност, чисто ново огледало за обратно виждане, две стъкалца за стоповете на цена от 40 евро бройката (в Италия), чисто нови капачки за джанти, чисто нова щипка за сенник (все забравям да я сменя), резервна топка на скоростният лост и няколко плаката и табелки от участия от ретро ралито, което предният собственик организира в Монако.
Все неща, които са изключително скъпи за мен и допълват историята на този иначе не толкова впечатляващ за европейските стандарти автомобил.

Абе, други хора живеят в Европа....
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 09, 2012, 11:48:28
Отговор #213

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Последната разходка бе до Стара Загора преди 3 дни.

Понеже закъснявах леко за ретро празника реших да мина по магистралата за да наваксам с времето.
Не съм я мъчил много, но си я карах с около 150 км/ч.
Хората много се "шашардисват"  :)) като ги изпреварвам с тая стара баракуда.

Нещото , което забелязах е, че при тази скорост бензина направо изчезва от резервоара  :shy:
От друга страна, ако се кара с 90 км/ч най-много гори 7,5 -8 л. /100км
Трудно е обаче човек да не открехне четирите дросела  >:D
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 09, 2012, 12:38:11
Отговор #214

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
 :D  Искам и мен да ме изпревари такава машина на времето  >:D >:D  Мите минава ли 12/100 при тая скорост? Как е в купето ,мотора сигурно се чува доста ефектно  :D

Октомври 09, 2012, 13:55:56
Отговор #215

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Дидо, не съм засичал колко точно са литрите.

Иначе си е шумно в купето.
Няма звукоизолация на коша, вятъра свести в лайстините.
Като си отвориш духалките на таблото се чува вятъра и от там понеже крайните вентилационни дюзи са директни.Не минават през радиатора на парното.
След 140 вече карбураторите се чуват повече и става яко.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 11, 2012, 09:43:04
Отговор #216

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Хехееее, браво !   :))   Видя ли ? Колко е готино.  Не е толкова страшно, човек да даде малко повече газ на бангията. Пък и за Алфетката, тия 120-150 км/ч. са неплашещи, нормални скорости.   В същност,  оптимални скорости. И от към поведение на пътя, и от към режим на мотора.  За тия двувалки 3000-4500 об/мин. са истинско щастие.   


Знаеш ли, разхода ти при 140 не е над 10 /100.  Предполагам ~ 9, но под 10/100.   Аржентата поне гореше толкова. Е, тя гореше и 10/100 извън града, но над 150.  Пък и тя не е аеродинамична. Така, че - радвай се, Алфата даже е икономична.   `Щото не знаеш колко харчи 2-литров Мерцедес на същата стъпка...... :-X :-[ ::)

Какво като свистят разни ръбове и лайстни ?  Това е част от усещането.  Знаеш ли колко ми е готино, като си отворя нарочно шибедахът и въздушната струя зашуми силно, изсмуквайки всякакви листчета, картончета оставени на таблото..... :shy: ::)

Октомври 11, 2012, 11:42:06
Отговор #217

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Хаха готин коментар на колегата Живков както винаги  :D Италианката си е със спортен нрав отвсякъде ,така че такива скорости са и в кръвта. Пък и е хубаво да се продухва от време на време  :D  Много се надявам някой ден да се повозя  O:-)

Октомври 12, 2012, 02:47:26
Отговор #218

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Хм. Тя може да развие 180 километра в час. Може и повече, вероятно.  В същност, ще развие повече.  Дизайнът на каросерията го позволява, дори с такъв двигател.  Ама, такива скорости за мен са издевателство. Не, че с моите бангии не съм се натискал с повече, но не е редно.  Не бива да се дава такъв пример.   

Та, за кръвта.   Всеки гледа вървене, ама никой не се запитва, как се спира древна кола от такива скорости до нула.  Някой от Вас пробвал ли е да спре от 140-150 ? В завой ? Ще Ви бъде много интересно да узнаете някои изненадващи факти за собствените Ви автомобили.  :-\   И колкото по-скоро разберете - толкова по-добре ще е за Вас в бъдеще, главно за Ваша безопасност.  Те, тия дъртите бангий с яките мотори, вървят. Ама, като спреш 3 пъти екстремно и вече почти не спират.    Виж, по-големите модификации на същите купета, с 6 и повече цилиндри, имат много хубави спирачни уредби. С много модерни за времето си апарати, големи вентилирани дискове, много ефективни спирачки.   Те спират адекватно. 


Все си мисля, съдейки по картинката. Почти всички европейски автомобилни производители с тяхните коли до 2000 кубика (70-те години предимно), някак си........не спират достатъчно.   Не може на кола среден клас с моторче 1600 (80 к.с.) да е с едни спирачки и върху същата тази каросерия да градиш луксозна лимузина със 180-200 коня двигател. Със спирачна уребда, еднаква с тази на 1,6 или 2,4/2,3 Д. Е, явно са решили, че са достатъчно добре за да не ги променят.   Ама, все пак съм си на мнение, че такива хали вървят повече от колкото могат да спират.


Октомври 12, 2012, 09:02:42
Отговор #219

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Живков, такава Алфета с 1.8 мотор има клипче с над 220 по километраж, но с малко по-дълги скорости.
Иначе си е издевателство да я напъвам повече защото мотора даже не знам дали е ремонтиран някога.
Правена е ревизия на главата през 1996та в Италия и толкова знам аз :)

Иначе тези автомобили спират завидно добре, понеже са с 4 дискови спирачки и явно са ги изчислили италианците.
Моята не е от тях защото предните ми апарати са за смяна на гумички и ревизия, която съм планирал за тази зима.
Задните ми апарати спират чудесно и равномерно.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"