Автор Тема: Ретро събор Русе - 25 април 2015 г.  (Прочетена 38404 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 28, 2015, 09:38:43
Отговор #110

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Да, "туканка" си пуснал снимка на M-B W136 Roadster, да - има такава модификация, но колата на Ева не е такава

Аз за Евиния не съм повдигал въпроса преди ти да го направиш.

След като ти вкара Евиния в темата ,аз ти казах че Евиния е 540К W29.

А този от парада е W136 Roadster ,както писах в началото ,та затова после качих тази снимка /на червения/.

Април 28, 2015, 13:23:04
Отговор #111

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
За истинската кола на Ева Браун работа е ясна, поне що се отнася до това какъв модел е, има ли свастики на тасовете, златни ли са й огледалата и т. н.
Може би обаче до теб не е стигнала мълвата, че колата на Ева Браун се подвизава по парадите у нас.
А колата от парада за пореден път ще напиша, че не е W136. Шасито може и да има нещо общо с W136, но не и купето. То може и да прилича на W136, но само толкова.
« Последна редакция: Април 28, 2015, 13:29:51 от rsk »

Април 28, 2015, 14:30:11
Отговор #112

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1602
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Аз за Евиния не съм повдигал въпроса преди ти да го направиш.

След като ти вкара Евиния в темата ,аз ти казах че Евиния е 540К W29.

А този от парада е W136 Roadster ,както писах в началото ,та затова после качих тази снимка /на червения/.


колега, уж си бенц-фен, но нещо не ти се получават нещата, или не разбираш какво ти говорят.

колата от парада не е била на Ева Браун, нито пък е w136 - причината е една и съща - колата е реплика......

Април 28, 2015, 14:31:05
Отговор #113

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1602
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
....ако се разтърсиш, ще разбереш и кой точно в България я е правил.

Април 28, 2015, 15:23:02
Отговор #114

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Може би обаче до теб не е стигнала мълвата, че колата на Ева Браун се подвизава по парадите у нас.

Каква кола на Ева е у нас ?

Аз да не съм шаран бе .

540К в България няма.


Шасито може и да има нещо общо с W136, но не и купето. То може и да прилича на W136, но само толкова.

Еми ето ,за това иде дума ,затова дадох пример с червения ,да се види чия е базата.



колега, уж си бенц-фен, но нещо не ти се получават нещата,

И кое не ми се получава ?



колата от парада не е била на Ева Браун...

Ми аз къде съм казал че е ?


Април 28, 2015, 15:59:43
Отговор #115

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1602
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
какви снимки си дал каква база да се види? горе си написал, че колата, снимана на парада, била W136 Roadster. Е, не е.

това, което уж си показал като "базата", както си написал, също не е никаква база, щото реалната кола от парада има съвсем друг индекс на шасито, десетилетия след W136....  та, това не ти се получава - просто не усети, че колата е реплика, и напуска 32476 снимки на модел, който няма общо с колата от парада.  не излизай с това, че си "дал пример" как изглеждала, и ние тука не сме шарани и знаем как изглежда W136... сега разбра ли или да го сбия в едно изречение: ти просто не позна, че колата от снимките е реплика, това е.  както и спори с Росен, че синия сбирщайн бил с купе от Модел А... трябва опресняване на знанията май, да повишиш квалификацията.

за Ева Браун написах изрично, щото както Росен иронично е написал, е само легенда, измислена от един познат в ретро-средите герой... а нейното име се спомена пак от Росен именно с гореспоменатата легенда, родена от човека-собственик на репликата... никой не е казал, че нейната кола е била този модел или тази конкретно. Да не говорим, че вероятно изобщо не е имала такава кола - има инфо, че единия от организаторите на аукциона Барет-Джаксън е стартирал тоя слух преди мнооого години с цел реклама, на което съм склонен да вярвам.... но това е друга тема

и ще те помоля съвсем нормално и любезно да не си на всяка манджа мерудия, щото няма тема да не отворя, в която всеки втори  пост е твой , и този пост да не е написан в някакъв завеян стил, рядко съдържащ нещо смислено.
« Последна редакция: Април 28, 2015, 16:15:30 от Механджията »

Април 28, 2015, 16:35:37
Отговор #116

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
какви снимки си дал каква база да се види? горе си написал, че колата, снимана на парада, била W136 Roadster. Е, не е.

Колата имитира /репликира точно това.

това, което уж си показал като "базата", както си написал, също не е никаква база,

Да ,базата е ,използвана за да постигне прилика с нея.


щото реалната кола от парада има съвсем друг индекс на шасито, десетилетия след W136....

Аз да не съм бил там за да видя какъв е индекса на шасито. Ти виждал ли си го ?

Не съм експерт-оценител. А може ,например - всичко да е оригинал с външни промени нанесени от самия собственик.

Ти като видиш кола на снимка отдалече - винаги ли си категоричен че е реплика ?

за Ева Браун написах изрично, щото както Росен иронично е написал, е само легенда, измислена от един познат в ретро-средите герой... а нейното име се спомена пак от Росен именно с гореспоменатата легенда, родена от човека-собственик на репликата...

Аз това обаче не го знам - не съм бил там и го чувам за първи път.

и ще те помоля съвсем нормално и любезно да не си на всяка манджа мерудия, щото няма тема да не отворя, в която всеки втори  пост е твой .

Пиша си ,тук говоренето се изписва.

Ама винаги по темата - което не е по темата ,модераторите си знаят.

На който не му се чете - подминава.

Април 28, 2015, 16:46:14
Отговор #117

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3487
Леко,хора,леко.
Ако имате желание ще ви селектирам мненията в отделна тема за тази кола, но ако желаете и вкарате някакви факти или източници.
Двамата очевидно имате познания, дайте да не се изнервяме излишно заради немската кака.
 :)

Април 28, 2015, 17:26:55
Отговор #118

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Леко,хора,леко.
Ако имате желание ще ви селектирам мненията в отделна тема за тази кола, но ако желаете и вкарате някакви факти или източници.
Двамата очевидно имате познания, дайте да не се изнервяме излишно заради немската кака.
 :)

Темата за така дълго обсъжданата от нас кола мисля, че вече е изчерпана, за повече подробности може да минем и на лични съобщения :D.
Иначе аз може и да съм го написал малко омотано, но предполагах, че повечето от нас са наясно, че колите на Ева и оня лошия от Чикаго са във Варна ::). Един чичо пък ми разправяше веднъж, че джипът му, производство 195_, бил всъщност джипът, с който Хитлер се е придвижвал в България по време на ВСВ... Но тези истории не бива въобще да бъдат предмет за отделна тема, нямам против и да се разчисти настоящата.

Април 28, 2015, 17:46:00
Отговор #119

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
И за да се върнем малко към темата, може би е редно да напиша и какви бяха останалите категории и съответно кой ги е спечелил, а не само тези, които бяха сбъркани според мен:
- Купа на кмета - 1930 Ford A - Мото Пфое - резонно;
- Купа на организатора - 1965 Ford Mustang - Константинеску Александру, Букурещ;
- Купа от спонсор ("Montupet") - 1956 Citroen 11CV - Петър Пенчев, Русе - резонно;
- Купа от спонсор (Автосервиз "АБ Кар") - 1970 Opel GT - Олег Георгиев, Русе;
- Най-стар автомобил - 1928 Studebaker Erskine - Мирослав Мирославов, Шумен и съответно обявеният също за 1928-ма и за Mercedes-Benz - Валентин Василев, Русе;
- Най-добре рествриран автомобил - 1931 Ford A - Татарану Ницу, Букурещ;
- Награда на публиката - обявеният за 1932 Mercedes-Benz - Николай Колев, Варна.

За да допълня информацията - незаслужено (според мен) бяха връчени награди в иначе смислените категории "най-автентичен",  "най-елегантен" и "най-добре тунингован автомобил".
« Последна редакция: Април 28, 2015, 17:50:03 от rsk »