Автор Тема: Ретро събор Ботевград - 25.04.2015 г.  (Прочетена 15219 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 28, 2015, 22:26:26
Отговор #30

Неактивен venko

  • Публикации: 31
Трагедия драги зрители!
Начи,..... искам да попитам тука така дали има корумпирани нЕкви съдии или членове на жури нЕкво, та да знам на кОго да дам така нЕкой лев из отдолу изпод масата и да си зема наградата дето си ми се полага по принцип?
Щото.... то иначе смисъл аз не вида у целата тая дандания...
 :D :D :D
Даааа....
Уважаема Тъщо, моля не ме учи как да възпитавам децата си! Аз живея с едно от твоите и изобщо не съм доволен от резултата!

Април 28, 2015, 23:33:12
Отговор #31

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Изказването на господина беше наистина неприятно.Това ми беше първото представяне и не знам да ли да се хабя за следващо. Щом не съм член значи нямам място на подобни мероприятия и съм в графа навлек :)  Казано по този начин и в крайна сметка те са организаторите наистина местото на подобни хора като мен и фенове на дадени марки не е за там. Може би трябва алтернативен събор на независимите ентусиясти с компетентно жури и адекватни категории. И може би на Спасов Ден трябва да се паркира на другия паркинг за да се знае кои са повече :)
« Последна редакция: Април 28, 2015, 23:49:51 от 136 »

Април 29, 2015, 00:56:18
Отговор #32

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Клуб може да има и ако постига цели. У нас един клуб няма стойност като институция пред държавата, т. е. може да постигне малко, което поставя сериозен въпрос относно съществуването му и потребността от него...
Кога ли от ЕС, които постоянно за щяло и нещяло, ни дават наклон на... ще ни накарат да си сверим часовника с тях и в тази насока?! Иначе караниците за купите са смехотворни, както и некомпетентността или тенденциозността на някои от журЕтата на парадите... жалкото е, че по този начин труда и ентусиазма на много колеги остава непризнат, а публиката често е заблудена... По тези причини принципно избягвам участията на паради съзнавайки също, че колите ми не са перфектно реставрирани и предпочитам ретро ралитата, където всичко е "борба за метри и секунди" и колите са в екшън на пътя, където им е мястото... макар че и там понякога царуват ниска компетентност и слаба организация. При това положение кога ли ще ги стигнем примерно немците, където хората се радват, ако примерно се класират на 36 място от 100+ участници?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 29, 2015, 10:51:43
Отговор #33

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
Хахаха, Митак , ти пак избухна, но си прав за ралитата.Там е истината.А това за конкурсите за елегантност,парадите и походите ,много отдавна съм си казал мнението.Като видиш отношението на организатора към теб и колата ти , и вече знаеш дали догодина пак си там.Ето сега се организира ретро рали по правила на ФИВА,ще участвам за да видя как е,и ще реша за следващата година какво да правя.И нали ви прави впечатление , че на повечето паради ,конкурси и ралита вече идват само коли от региона, с малки изключения де...а сетете се защо...?
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Април 29, 2015, 13:30:40
Отговор #34

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Да, така е... всъщност участието в Ботевградския парад ми беше просто като за тест на бъговете по шкодата в началото на сезона, но все пак си прекарах много добре и завързах нови интересни познанства. Подразниха ме разбира се както Маргарит /свикнал съм му вече ;)/, така и Ваня която след връчването на купата за Гординито на братя Бабачеви дойде специално да ги предупреди, че ако не се запишат в клуба повече няма да има купи за тях... аз пък я избъзиках, че като съм член на БАК та видял ли съм досега купа от техен парад? :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 30, 2015, 16:22:51
Отговор #35

Неактивен Sancho

  • Публикации: 127
  • Москвич 412, 434
Изобщо не се впечатлявайте от карабуров. На този човечец преди около 3 години му предоставих моят ретро автомобил за един от броевете на великото му списание, даже написах и статия, всичко това напълно безплатно, разбира се. След като излезе броя му поисках ТРИ списания, при което той ми каза че трябва да му дам 18лв за тях.  :D Изводи и сами може да си направите!

Април 30, 2015, 16:31:14
Отговор #36

Неактивен Sancho

  • Публикации: 127
  • Москвич 412, 434
След като видях Голф 4-ката избухнах в жесток смях. Пълен резил!

Април 30, 2015, 22:32:08
Отговор #37

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 944
krankenstein за мен колите ти са супер.............
 

Май 01, 2015, 08:27:59
Отговор #38

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Ех, хора, аз не разбирам, вие там за едната тенекия ли отивате!? Нали въпросът е човек да посети интересното събиране, да  покаже колата пред другите колекционери и пред публиката, да си направи гъдела, да прекара забавно в приятна обстановка и сред приятели... Всичко това е напълно достъпно и никой по никакъв начин не го забранява и не дели хората. Доколкото разбирам, слагат чертата единствено по отношение на почетните ключодържатели и позлатените еднократни чаши... пардон, на медалите и купите  :) И това не е безцелно, или пък целта не е жестооооките отличия, без които не можем, да бъдат поделени между членовете на клубовете. Това е просто един много малък морков, един много малък стимул, който да напомни, че е нормално и нужно човек да се запише в БАК или друг клуб. Защото парадите и срещите не падат от небето, купите и медалите също. Хубаво е някой да отиде някъде, да си прекара прекрасно, всички да се възхитят на колата му, даже да получи трофеи.... А не е ли редно и той да е дал нещо насреща!? Защото зад цялата работа стои организация, ходене по мъките, губене на време, не на последно място - разходи - всичко струва пари, за съжаление. И то тези бутафорни купи и мероприятията са най-малкото! Важните ретро-въпроси са още по-тежки за решаване - искате лесна регистрация, данъчни облекчения, малки застраховки, освобождаване от данъци и винетки.... И кой трябва да го направи това? Не членувате в клуб А или клуб Б, защото не ви предлагат тези неща насреща. А как се очаква да го предложат, като клубовете в момента са фантоми!? За постигане на нещо трябва силна организация, членска маса, голямо ръководство, което да се събира и да действа в синхрон, поне няколко души да движат нещата пред институциите, а не да се очаква един човек сам да оправи всичко. Как да стане това, като например БАК колко члена има в момента? Ако има над 40, ще съм безкрайно изненадан! Този клуб и подобните организации нищо не могат да направят, защото вегетират. Смешно е да се очаква, един човек да се бори за законодателни промени, да обикаля сам институциите и да представлява пред тях интересите на.... 20 души. За да се направи нещо, трябва всеки да даде нещо - някакъв членски внос, някакво участие. Какво се очаква от организации, които нямат нито членове, нито приходи, нито лице пред обществото - поне една стаичка с маса и компютър, колкото да има адрес за пред света и институциите. Защото регистрации по моментното местожителство на моментните председатели е напълно несериозно. А ако сте имали някакви контакти по света, сигурно ще знаете хората какви клубове имат, какво правят.
    Та, това е цялата работа. Който отива за кеф, за прекрасно преживяване, за показване на колата си пред приятелите и пред публиката - да заповяда, отворено е за всички. Но според мен напълно правилно затварят дребната ниша на награждаването - щом човек иска да получи И още нещо, освен безплатното прекрасно изживяване, нека да е дал и той нещо от себе си насреща. Не карам никого да е съгласен с мен, тук само представяме личните си възгледи по въпроса  :)
« Последна редакция: Май 01, 2015, 08:31:32 от Teodor »

Май 01, 2015, 08:48:29
Отговор #39

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
...

И с това мнение съм много съгласен!

По разните прояви трябва да се ходи за идеята, за срещата с други фенове на стари коли, за срещата с други стари коли.
А резултатът от дейността на клубовете наистина зависи до голяма степен от членовете на клубовете. Лошото е, че повечето сме свикнали само да искаме и само да ни се дава. Но нали монетата има две страни. Много често членуващите в клуб искат разни неща, готови са да съдействат за реализирането им, но треската се оказва ръководството на съответния клуб и - греда... После си казваш: "Абе кво се занимавам с хххххх, имам си кола, имам си приятели със стари коли, за кво ми е клуб. Да, но нормалният човек обича клубна дейност, минава известно време, сеща се за някои хубави моменти, та се върне пак в клуба, а там същите... работи. И се ядосваш. И пак си казваш - никакви клубове, не ми трябват, ама пък без клубове къде ще членуваме, кой ще организира ретро събития и така. Циклим си на едно място...