Автор Тема: Проблем с палене при загрят двигател  (Прочетена 12837 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 03, 2015, 18:39:58
Отговор #10

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Освен горивната смес провери и бобината .... ако е стара или на място където може да "прегрее" работи на по-малко от 50%.
Дерзай!
retrobs.com

Октомври 04, 2015, 00:09:50
Отговор #11

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
добре. ще ти направя разбор на поста.

"Няколко могат да са - приключило платно на ускорителна помпа на карба , остарели свещи , приключило платно на бензиновата помпа , износена гърбица
на чукчето и снижено разстояние м/у него и наковалнята. За 6 так мотор се настройва 0, 35 - 0,4 мм. "

1. Без ускорителна помпа студен двигател трудно ще запалиш.
2. Свещи.....също
3. Платно на бензинова помпа - ще има проблеми, не само при палене. Най-вече при натоварване. Или изобщо няма да качва
4. Гърбица на помпата или задвижването й......също. И недостиг на гориво, поради намален ход
5. Чукче. При намалено/снижено/ разстояние искрата е по-слаба. Също проблем при студено палене.
Eйй Жоро , през главата и ръцете ми е минало.Всичките симптоми на това заболяване ги споделям безрезервно.  ;)
Да припомним за клапаните - Юри , този фордов V - образен мотор не понася пропан - бутан. И с безоловен бензин му е трудно.  Иначе
с оловен етилизиран изкарва милион пробег. Също причина , на топло се разширяват и не притварят  , Румбата я е посочил резонно.

Румба , бобина с  пробив събаря изведнъж. Иначе и при нея при пробив има проблем топло - студено. :)
« Последна редакция: Октомври 04, 2015, 00:12:08 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 04, 2015, 00:55:56
Отговор #12

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Кире, и през мен е минало. Не си мисли, че пиша наизуст. А и тези неща са на принципи. Като знаеш как действат, всичко ти е ясно.
Подкрепям възможен вариант с бобина. Имал съм такъв случай, но не се сетих да го напиша.
Кире, може да питаш Петьо, който беше в съдийския екип на рали "Родопи".  ;)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Октомври 05, 2015, 15:27:39
Отговор #13

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
ОК и аз ще обобщя,че доста възможности се насъбраха

1.Клапаните са регулирани преди 3 години,което си е около 4000км от тогава.Колата я карам от март месец до ноември някъде,не знам дали това има значение.Двигателят     работи тихо,без чукане,така че не би трябвало да са клапани.

2.Форда никога не е каран на газ,а от известно време ползвам тази добавка:http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/en_1010.html?Opendocument&land=DEНе се усеща разлика във вървежа и работата на двигателя,но се надявам че все пак по-дългосрочно ще има някакъв ефект.

3.Бобината съм и вдигнал мерника отдавна - оригиналната заводска е от преди 40г.,никога нее сваляна.По принцип е далече от двигателя и не би трябвало да се загрява допълнително.Как да я тествам?Да замеря съпротивлението ли,или има и друг начин?

 

Октомври 05, 2015, 21:49:19
Отговор #14

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
3.Бобината съм и вдигнал мерника отдавна - оригиналната заводска е от преди 40г.,никога не е сваляна.По принцип е далече от двигателя и не би трябвало да се загрява допълнително.Как да я тествам?

Къде е монтирана в случая няма значение. Просто й е дошло времето. Най-лесно се тества, като пробваш с друга бобина.
По-квалитетно мнение с електро-измервателните уреди и как се мери съпротивление на бобина, когато й дойде момента да не пали, може да даде Кирето.

Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Октомври 05, 2015, 21:58:13
Отговор #15

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
1.Клапаните са регулирани преди 3 години,което си е около 4000км от тогава.Колата я карам от март месец до ноември някъде,не знам дали това има значение.Двигателят     работи тихо,без чукане,така че не би трябвало да са клапани.

Това е чудесно. За 4000км. наистина няма какво да им стане. Но, не бива да те успокоява това, че не ги чуваш. Защото може да са натегнати! което е по-лошия вариант от това да ги чуваш. А най-добрия вариант е да не ги чуваш, защото са правилно регулирани.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Октомври 06, 2015, 09:16:27
Отговор #16

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
Като гледам симптомите, аз лично бих се насочил към смесообразуващия агрегат....а гледайки ремонтната книга, главният заподозрян е - автоматичния смукач.

Октомври 06, 2015, 12:35:27
Отговор #17

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Като гледам симптомите, аз лично бих се насочил към смесообразуващия агрегат....а гледайки ремонтната книга, главният заподозрян е - автоматичния смукач.
Заседнал в затворено положение, т.е. неработещ изобщо.Направо се дави от преобогатена смес.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 06, 2015, 21:40:25
Отговор #18

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
това със смукача ще бърка работата на празен ход при загрял мотор. Изобщо влияе на работата на двигателя при всички режими. да не говоря пък какви черни пушилки ще излизат от ауспуха.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Октомври 06, 2015, 21:57:24
Отговор #19

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
това със смукача ще бърка работата на празен ход при загрял мотор. Изобщо влияе на работата на двигателя при всички режими. да не говоря пък какви черни пушилки ще излизат от ауспуха.
Черни пушилки едва ли , но ще си намирисва на суров бензин и сериозно завишeн разход. ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987