Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 404917 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 14, 2017, 10:02:51
Отговор #490

Неактивен S15

  • Публикации: 843
    Един от възможните варианти е 3М.  Фирмата има широка гама професионални продукти и търговски представител в БГ.  За цена трябва да се провери но имай в предвид,
че тези лепила изискват и специален апликатор - смесител (пистолет) с който се нанасят. Това малко вдига цената.
    Съществуват и еднокомпонентни полиуретанови лепила като това за предни прозорци. В ,,Кобра" стъкла например предлагат за десетина лева такова лепило, но подобни
има по магазините и то на доста производители.
    Ето и някои насоки за полагане на лепилата на 3М.  Разбира се това важи и за останалите марки.


Май 14, 2017, 15:47:30
Отговор #491

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Днес направих промени по формата на прага. Ето как се получава:




      Използвам заводската снадка за да ляга после добре уплътнението на вратата.



      Ето и с поставена пластмасовата част:



      Снадката ще бъде запълнена с уплътнител за фуги:



      ... и цялата средна част:



      А така изглежда при предно дясно колело:

« Последна редакция: Май 14, 2017, 15:49:46 от S15 »

Май 14, 2017, 15:59:39
Отговор #492

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Накрайниците за полиуретановият фугиращ уплътнител:


Май 14, 2017, 18:07:23
Отговор #493

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Сменям рязко посоката и се захващам с нещо интересно - обезопасителният колан. Последните години ми късаше нервите като блокираше непрекъснато докато се опитвах
да го изтегля. С новите по-големи глоби не е лошо да работи  O:-)   
      Ето как изглежда демонтиран:





      Планката има ръжда, механизма отново не ще да извади колана и определено има нужда от пране.
Лошото е, че на него пише ,,да не се разглобява". Това обаче не може да ме спре да открия проблема и изготвих план.
      Открих друг колан от същият модел кола и го разглобих за да разбера как става и по-важното - дали ще успея да го сглобя отново. Ето какво има вътре:





      Колата от която е коланът е претърпяла катастрофа (малка) и изглежда силата е разрушила зелената макара вътре. Но пък моята е здрава  >:D
А това пък е детайла от който зависи изваждането и блокирането:



      След като се уверя, че мога да събера успешно механизма ще разглобя и моя за оценка и ремонт.

Май 15, 2017, 10:44:24
Отговор #494

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Дойде времето и на моя колан. След разглобяването стана ясно, че механизма отговорен за блокирането работи вяло и за това колана не излиза. Намотаването обратно на
позиция също е затруднено. Старата смазка ,,прилепва" пружината и тя не навива с необходимата сила.

     Ремъкът е закотвен с щифт:





     Зелената макара е здрава:



     ... а това е разликата между новата част на ремъкът която е била вътре в макарата и изложената на УВ - външна част:



       Гледайки последната снимка не вярвам с каквото и да е пране това да се оправи.  Така възниква идеята да обърна и презашия колана така, че новата част да стане външна.
Това ще изисква сериозна машина и подходящи конци. Вече дори имам жокер по темата  >:D

Май 15, 2017, 16:15:47
Отговор #495

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Както предположих след изпирането няма голяма разлика. Избеляването е видно дори от страни.


 

      Още части след почистване:








      Следващата част е много интересна. Това е механичен G сензор - активатор на заключването на колана. Металното ,,буренце" стои в нестабилно равновесно
положение. При отрицателно ускорение се накланя и избутва лостчето, което от своя страна задейства блокиращият механизъм. Освен това ,,буренцето" работи и
при спрял автомобил. Ако колата се наклони повече или се преобърне, коланът ще се заключи отново.
      Ето го в нормално и наклонено положение:






Май 15, 2017, 21:12:23
Отговор #496

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
Аз колани не ти ли дадох? Ако не съм, ще ги потърся и ще ти ги донеса - поне за части да ги ползваш.
Само дето моите май бяха светло сиви (спомен смътен)

Май 15, 2017, 21:18:05
Отговор #497

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Да, сиви са, при мен са  :D :D

п.п. механиката на задните е различна.

Май 16, 2017, 08:20:39
Отговор #498

Неактивен selan4eto

  • Публикации: 97
Може би е възможно да се боядисат:)Ако са от полиамид,а те най-вероятно са,става дори в домашни условия.

Май 16, 2017, 09:45:40
Отговор #499

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Какъв тип боя смяташ, че би свършила работа?   Докато го прах запазената част от колана дори не се мокреше. Е намокри се но водата се оттичаше като от пластмаса.
Затова пък захабената половина попи водата веднага. Според човек с който говорих във връзка с шиенето, по-добре е да купя нова лента, която да се зашие.
Старите колани след 30 години са с компрометирана здравина. Имало българско производство на нова лента но не съм търсил в нета. Остава и проблема с шарката на
плетката. Има варианти.
     В крайна сметка не мога да отделя безкрайно много време за това докато купето още не е готово дори. Колана може да се донаправи и след като колата излезе от боя.
А това не изглежда да е скоро. :'(