Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 407210 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 13, 2017, 17:07:59
Отговор #440

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Здравейте!Знам,че правите всичко много прецизно.За такива пукнатини е добре да се ограничат с малки дупки в края.Просто споделям какво знам,не ви критикувам :)


   Направени са! Не са снимани но ги има. Но това си е съвсем правилен коментар, благодаря!

Април 13, 2017, 17:26:50
Отговор #441

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      За шофьорската седалка монтажната точка беше по-счупена. Имаше стара кръпка която махнах и под нея - ,,красота"








       На 5 часа се вижда до къде стига цепката. Точката с фулмастер определя края и мястото за пробиване ( това от предишния пост на колегата ,,selan4eto" ) и самата дупка.
Другите цепки, по-малките, не са разпробивани понеже поставих кръпката от горе с презастъпване и прецених, че натиска ще се разпредели на по-широка площ.












      С тези съм готов!   Минавам на нещо друго.





Април 13, 2017, 19:44:17
Отговор #442

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      И другата лява опора е готова (без онези кабели  :-\ )   Подложката стана много добре. Изолацията ще я изрежа в кръг и ще дойде почти на същата височина.



Април 18, 2017, 13:12:51
Отговор #443

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Днес пристигнаха и последните нитове от поръчката - херметичните. Ето как изглеждат:






Април 20, 2017, 20:50:34
Отговор #444

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Последният път когато заварявах възникна проблем. При по-продължителна работа с медна тел CuSi-3 се акумулираше толкова висока температура, че разширената тел
блокираше в дюзата и в този момент ролките я късаха. Това не се случва със стоманена тел поради факта, че не е толкова кондуктивна и е доста по твърда. Дори и да затегне малко ролките
могат да приплъзнат. В опит да реша проблема пробвах различни неща като увеличено газоподаване, по-дълго обдухване преди и след пускане на спусъка, намаляване натиска на ролките
с надежда да пробуксуват и да не нагъне телта. За съжаление телта е доста мека и тези неща не помогнаха.
    Остана последното за което се сещам - по-широка дюза. Телта е ф. 0,8мм. а дюзата е за тел ф. 1мм. Това изглежда помогна но сега имам 5 парчета скъсана тел всяко по 3 метра дължина
което очевидно прави загуба от 15м. скъпа тел. Реших да пробвам дали не бих могъл да запоя едно за друго тези парчета и да ги използвам. Понеже телта е медна запояването е по-лесно но
дебелината трябва да остане в рамките под 1мм. Първият опит за спойка е успешен но още не знам дали ще мине през машината.
    Предстои да науча  8))

Април 20, 2017, 21:03:47
Отговор #445

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3694
Когато се ползва алуминиева тел за заваряване се подменят ролките,жилото и дюзата със специални .... провери дали и в твоя случай не трябва подобна замяна. ;)
retrobs.com

Април 20, 2017, 22:15:49
Отговор #446

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Да, за алуминиева тел може да се намери информация. Това което аз знам е, че жилото в шланга се заменя с тефлоново. Оригиналното стоманено жило остъргва алуминиевата тел
и по някое време се натрупват доста стружки вътре. Ролките също се сменят и разликата е в профила на каналчето за да не се наранява телта. Медната тел е по-твърда от алуминиевата
и няма достатъчно инфо по въпроса. Говорих с професионалист от фирмата от която купих телта и той ми предложи вариант да заменя бренера (дръжката) с такава за по-мощна машина.
Идеята е да може да абсорбира по-високата температура. Моят апарат е 215А и аз не го натоварвам до толкова. Вероятно с бренер за 250А няма да има проблем но тестовете са доста скъпи.
    На този етап дюза за 1мм. е най-доброто и евтино решение.

Април 22, 2017, 11:07:13
Отговор #447

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Като стана дума за алуминий и понеже съм на вълна ,,тестове"  си набавих една ролка алуминиева тел Ф. 0,8мм. В понеделник отивам до вносителя на Линкълн Електрик
за да видя какви ролки и дюзи имат за тази тел. С аргона съм готов от известно време така, че скоро може да имам още едно ,,оръжие" в арсенала  >:D







Април 22, 2017, 16:39:52
Отговор #448

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Взех си малко работа за ,,домашно" която да свърша в къщи. Това е част от интериора, продължението на багажната кора. Двете части стоят над задните ботуши и не знам
как се казват  :-\   Първата задача е основно почистване








     Тапицерията се оказа разлепена и ще има нужда и от залепване




     После забелязах и няколко отчупени места










     Ще пробвам да ги изградя. Болтовете не са много зле само един има ръжда. Ще го пусна в киселината  >:D


Април 22, 2017, 18:19:03
Отговор #449

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Прането беше лесно. Използвах течен сапун за ръце и омекотител. За да не се разбрида текстила не съм използвал четка а опакото на гребен с който да изтисквам. Стана чудесно  O0