Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1179989 пъти)

0 Потребители и 29 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 22, 2015, 22:55:21
Отговор #2160

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Ясно, мерси :)
Абе омотващо си е, защото W111 е със задница на предния W110 и фейслифт в предницата ... W108 е наследника на W111 и е с по-нови "конски глави" и изцяло нова задница (без перки) ... W111 coupe/cabriolet, които се водят още и W112 пък са с предница на W111, а задница на по-новия W108 ... и сега тоя катър, дето качих със задница на W111 и предница W108 тотално ме обърка :)

Неее ,не.
W110 си е W110 не е със стоповете ,фаровете и двойните брони на W111/112.
W112 не е със задницата на W108/109.
Тоя дето качи е W111 или 112 но просто с други фарове.

Февруари 22, 2015, 23:19:35
Отговор #2161

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
А Мултипа:)

 :)  Ами... Аз явно съм от малкото, които не я смятат за най - грозната кола в света. Тя е дело на американец. Той явно действа на принципа "една хубава, после една грозна". Така действа във FIAT, а после и в BMW. Но в Multipla има концепция. Може като цяло да изглежда сбъркана, но има някаква идея. Докато показания по - горе Ramler... Е, въпрос на вкус е всичко ;)

Февруари 22, 2015, 23:59:51
Отговор #2162

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
:)  Ами... Аз явно съм от малкото, които не я смятат за най - грозната кола в света. Тя е дело на американец. Той явно действа на принципа "една хубава, после една грозна". Така действа във FIAT, а после и в BMW. Но в Multipla има концепция. Може като цяло да изглежда сбъркана, но има някаква идея. Докато показания по - горе Ramler... Е, въпрос на вкус е всичко ;)
Aaa, не съм казал, че е най-грозната :) дори я намирам доста практична и когато излезе, я показаха у нас в зала Фестивална на поредното автоизложение ( още го нямаше МИЦ ) и ми се стори като от научно фантастичен филм от осемдесетте, но все пак си е грозничка, както и доста модели на фиат през последните 15 години. А на мен Рамлера ми хареса, има една концепция на Волга 21 от 54-55г. на Джон Уилямс със същата задница, както и подобни решение на Загато и Джиа от същия период.

Февруари 23, 2015, 11:56:17
Отговор #2163

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Какъв е тоя Ралмер, сигурно Сънбийма Рейпър обсъждате? Типично по англисйски в него са омешани елементи от различни стилове и епохи, затова изглежда нехармоничен. Докато Мултиплата по-скоро има авангарден, но завършен "био" дизайн, който стил всъщност се развива още от 70-те г. /спомнете си примерно творенията на немския дизайнер с италианско има Колани/, просто не бяхме свикнали да гледаме подобни неща в серийно производство. Не знаех, че всъщност е дело на американец... Наистина в Мултиплата до голяма степен дизайна е подчинен на функцията и първата серия не я намирам грозна, просто странно и различно изглеждаща на масовия фон... виж 2-ра серия вече наистина е ЗЛЕ - по подобие на Сънбийма са й пришили една конвенционална предница, която изглежда като от друга кола, примерно VW.


p.s. функционално й намирам само 2 неудобства: вътрешно - уредите са разположени в средата на таблото и отклоняват вниманието, а външно ширината е по-голяма заради тройните седалки, което затруднява минаването по тесните улички с много паркирани коли.
« Последна редакция: Февруари 23, 2015, 13:07:35 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 23, 2015, 12:49:56
Отговор #2164

Неактивен Daniel

  • Публикации: 302
Относно Мултиплата, шефът ми има такава и то цвят резеда. Изглежда като жаба, но пък е много функционална и удобна. 6 места, големи стъкла и супер видимост и тн. и тн. И двигател бензин 103 кончета.
Rover 400 2.0 SDI '98 & 25 2.0 iTD '03
20T2N = Two litres of pure troublemaker!

Февруари 23, 2015, 14:00:20
Отговор #2165

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Какъв е тоя Ралмер, сигурно Сънбийма Рейпър обсъждате?...

Да, грешката е моя. Sunbeam- а имах предвид. В този си вид обаче мога да го приема донякъде:



... Не знаех, че всъщност е дело на американец... Наистина в Мултиплата до голяма степен дизайна е подчинен на функцията...

Тук съм излъгал доста. Дизайнерът на Multipla всъщност е дело на италианец - Роберто Джиолито. Той се е реванширал после за противоречивата Multipla, като е създал актуалното поколение на FIAT 500.
А кристофър Бенгл, който аз набедих за автор на Multipla е напуснал FIAT през 1992-ра.

И за да се върнем малко на темата - какво е това:


Февруари 23, 2015, 18:27:37
Отговор #2166

Неактивен Kosi4z_HF

  • Публикации: 42
Fiat Eden Roc  8))

А това... нещо. Доста прост и грозноват автомобил, но може би ще затрудни някой...


Февруари 23, 2015, 18:38:19
Отговор #2167

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Мяза ми на Vauxhall .... някакъв ???
retrobs.com

Февруари 23, 2015, 20:03:19
Отговор #2168

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Fiat Eden Roc

Всъщност не знам какво трябва е "Eden Roc", но при търсене резултатът е същият... Иначе според мен по - точното наименование на този прототип на Pininfarina е FIAT Multipla Marine.

А това... нещо. Доста прост и грозноват автомобил, но може би ще затрудни някой...

Hyundai Pony първо поколение.

Февруари 23, 2015, 20:43:15
Отговор #2169

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Някой знае ли каква марка е това  ;D ?


Нека се върнем на неотгатнатата загатка на колегата :)
Интересна ми е, но не мога да я позная.