Автор Тема: Интересни Трабанти  (Прочетена 112378 пъти)

0 Потребители и 13 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 13, 2011, 17:56:36
Отговор #20

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18018
  • Йордан Георгиев
това " гестаповското" се нарича "Кюбел", а цивилната версия е "Трамп"- разликата е в оборудването.
Ясно. Имах някакви бледи спомени, че тази кабрио версия без врати е само за гестапо, но явно съм се заблудил.
Ето някои от прототипите на Траби

P50 прототип


601 прототип


прототип '79


прототип '88

Декември 13, 2011, 23:00:04
Отговор #21

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
ако имам късмет и ми бъде доставена необходимата документация се надявам да създам и такъв модел понеже са много скъпи и недостъпни,  а в Бг няма такъв модел.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Декември 14, 2011, 01:39:17
Отговор #22

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
ако имам късмет и ми бъде доставена необходимата документация се надявам да създам и такъв модел понеже са много скъпи и недостъпни,  а в Бг няма такъв модел.
Кой по точно ?

Декември 14, 2011, 07:31:12
Отговор #23

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
Трамп, защото за Кюбела едва ли ще се намери оборудване.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Декември 14, 2011, 09:16:18
Отговор #24

Неактивен Котков

  • Публикации: 662
Не са ли си дали сметка,защото трамп-а е видял и западен свят,че на английски ТРАМП значи уличница. :-X :))
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Декември 14, 2011, 10:34:05
Отговор #25

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18018
  • Йордан Георгиев
ако имам късмет и ми бъде доставена необходимата документация се надявам да създам и такъв модел понеже са много скъпи и недостъпни,  а в Бг няма такъв модел.
В интернет няма ли някаква документация и схеми или пък някакъв официален фен сайт с форум на Траби?? Пожелавам ти да я намериш тази информация и да направиш такава реплика!

Декември 15, 2011, 08:25:39
Отговор #26

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
ако имам късмет и ми бъде доставена необходимата документация се надявам да създам и такъв модел понеже са много скъпи и недостъпни,  а в Бг няма такъв модел.
В интернет няма ли някаква документация и схеми или пък някакъв официален фен сайт с форум на Траби?? Пожелавам ти да я намериш тази информация и да направиш такава реплика!
може и да има, но не съм от знаещите езици, а и съм на години за които обикновено се казва, че съм "изпуснал вече влака". Ако имаш необходимите познания, време и желание за помощ ще съм благодарен за всякаква информация. Обещаната информация е от съфорумец- чужденец и то във вид на подробни снимки, а времето не предразполага към снимане. Разликите са основно в усилването на пода и замяната на задните калници с метални елементи.
Не са ли си дали сметка,защото трамп-а е видял и западен свят,че на английски ТРАМП значи уличница. :-X :))
до сега не знам Тт да е изнасян към Англия, но преди време ми беше подарен оригинален фар, който е маркиран за ляво движещи се автомобили. А може би Трампа наистина е" уличница"- за радост на окото по улиците.  ;):P
« Последна редакция: Декември 15, 2011, 08:36:24 от doctorZizi »
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Декември 15, 2011, 11:37:14
Отговор #27

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18018
  • Йордан Георгиев
Обещавам да потърся някакво инфо ... когато имам време доста се ровя из нета. Иначе можеш да ползваш гугъл преводача за различни статии или електронни книги :) Има доста езици и въпреки, че понякога превежда както циганин говорещ български, пак му се хваща смисъла :)

Декември 15, 2011, 22:45:14
Отговор #28

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
редовно ползвам преводача, но все пак трябва първо да открия какво да преведа. Благодаря за желанието за помощ, не е спешно, понеже сега съм зает с други ангажименти, подготвям един Тт за пролетта.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Декември 16, 2011, 01:40:59
Отговор #29

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18018
  • Йордан Георгиев
Сигурно е глупав въпроса ми, но под Тт, Трабант ли имаш в предвид?  O:-)

Ето един лаконичен сайт, в който се споменават всичките версии и прототипи на Трабант.

http://home.clara.net/peterfrost/trabant.html
 
А малко по-надолу към края на сайта (м/у комбитата) се споменава, че Трабант се е изнасял и за страни извън Източния блок - Белгия, Холандия и Южна Африка ... както и няколко опита за Великобритания през '63-а и малко по-късно около '72-а година.
« Последна редакция: Декември 16, 2011, 01:43:16 от dan4oteto »