Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2177608 пъти)

0 Потребители и 72 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 21, 2013, 22:39:57
Отговор #2360

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Ето нещо,което не се вижда всеки ден.

Миналия петък ходих към Ст.Загора и реших да мина през Шипченския проход и ми се стори, че мернах това на капанчето на разклона за Дряновския манастир, но късно го видях и подминах. В първия момент го взех за Т1 или Т2, но явно е Рафка :)

Април 23, 2013, 20:36:45
Отговор #2361

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Хм, да готина ранна Раф-ка.
А да видим обаче тази седмица дали някой ще има да пусне по интересни ретроколи, снимани в БГ, и то коли в движение и в добър вид, от спрямо моите снимки тук по-долу.  ;D
А след тях ще пусна нещо наистина рядко, снимки на една американка модел отпреди войната, в отн. движение, с редови осмак мотор, която е отскоро е в София.  ;)

Та, в неделя ходих на гости на един приятел ретрофен, който вижте какви чудесни червени 6 цил. возила, модели от началото на 6-те има в гаража и извън него. и двете са напълно в движение и се карат редовно.
Американската е Форд Фаиирлейн 1962 модел мисля.
А англичанката е изкл рядък за в БГ, в този му кабрио боди, и с 6 цил мотор, Триумф модел Витез, произв. през 1965 година.

























Април 24, 2013, 17:40:27
Отговор #2362

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Айде днес от мен още дно мегаударно ретро, и то пак снимано в ЖК Левски, както колата от янгтаймер темата.    ;)
Е тоя Буик Роадмастър, модел от 139 или 1940 год, с редови осмак дето работи, няма никакви ръжди по каросерията, и никога не е имал.
И има наличен салон, според собственика Л. Хаджикостов.
Колата ще се продава за само 7500 евро, или нещо такова, защото май има проблеми с документите, Иначе е внос от Германия преди 2-3 години.
Изумително запазена каросерия има, а да се види тоя дълъг почти 1,50 мотор, наистина е велика гледка.  :)






























Април 24, 2013, 21:12:58
Отговор #2363

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
уооуу наистина добре запазен буик за годините си мисля че преди време се въртеше обява за него в мобилето ...........а какъв е проблема с документите ......двигателя пали ли а брониите има ли ги

Април 24, 2013, 22:25:59
Отговор #2364

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Жестока машина! Ама ако е документално трудна - бая пари за паметник-недвижимост...

Април 24, 2013, 22:37:54
Отговор #2365

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
уооуу наистина добре запазен буик за годините си мисля че преди време се въртеше обява за него в мобилето ...........а какъв е проблема с документите ......двигателя пали ли а брониите има ли ги

А двигателя пали, и Любо вика, че има всички части.
Ами за документите, хехех, без да съм запознат в детайли, мисля че проблема е традиционния като с някои други коли на Любо. ;D
Значи за доста от колите на Любо, купени с негови пари преди 3-4 години, ама с любезното съдействие на оня измамник Истината, документи има, ама не при колите и при Любо.
Тоест, колите са при Любо, ама документите при Сашо, който се прави на луд, измисля си някакви негови въображаеми разходи, доходи, приходи, не знам кво,  O:-) и не ги дава на Любо, е такива киашки работи.  :))

Може и да е възможно и колата да се вземе от Любо, а папирите после от Сашо, и да му се додадат някви отделни пари за тях.
Ама това са само догадки по принцип за разните там други спорни коли, а и не знам дали конкретния случай с Буика е такъв.

Април 25, 2013, 19:01:19
Отговор #2366

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Уникална машина  :D ама тва с документите е кофти язък за класиката ако се превърне в паметник иначе е страхотен, в два цвята би изглеждал убийствено !!!
Classic Cars

Април 26, 2013, 00:45:55
Отговор #2367

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
А ето от преди няколко дена, някои нови ракурси на Мерцедесите на Манджуков.
За мен е много глупаво да се държат така зорлем, особено 2 по 2 броя почти еднакви версии, без изобщо да се карат /е тия 4-те броя под навеса/ ама всеки си знае.   :))

А тая средна хубост Бета купе,  :D също се появи преди няколко дена пред неговия сервиз, не знам на кой е.












Април 27, 2013, 01:13:27
Отговор #2368

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Детска мечта от амеркиаските филми ,прочутия "kidnappers van" или "ван за отвличания" известен на всякъде и мой личен фаворит от американските бусове и макар и рядко но срещан в БГ. Представям  ви двамата красавци,които улових в един ден :Doge Ram






П.С. Червения се продава твърдят ,че е перфектен и е 200 коня и естествено цената варира от 5000 до 7000 според човека?!?! Информация мога да ви дам ,кординати .....Той е бил служебен на магазин за авточасти.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Април 27, 2013, 21:39:35
Отговор #2369

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Лилавичкавия Ван е готин цвят.  :D
Тоя червения е бил на вносителите на части за УСА коли в София, на една пряка на бул. Мария Луиза им е офиса- Вестауто.

А ето от днеска малко снимки от парада в Бусманци.
Имаше няколко много добре запазени и страхотно оригинални коли, като едно бяло Порше 912, и Мерцедесите от 70-те модели- кафявия 450 сл на Владо, и един червен 300 турбодизел, пак УС версия в123.
Имаше и няколко супер оригинално и прецизно реставрирани коли, като един Бенц мече 190, едно Де Сото, и едно страхотно Мини от рядката версия от 70-те год, с правоъгълната решетка.
Ето няколко снимки от днес.

А повече снимки, вкл и на колегата Момчил, както кара 6 цил Фиат 2300,  :) може да видите в тоя албум.

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.3557047938043.144347.1628090318&type=1&uploaded=8