Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2177893 пъти)

0 Потребители и 44 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 27, 2014, 10:14:42
Отговор #3070

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
еее, жалко, че съм изтървал - не знаех, че има срещи на лада-клуб. иначе това той ли е, сниман пред чайката пред рапонги?

трябва да се запозная с тоя човек просто! :) 

Май 27, 2014, 19:06:19
Отговор #3071

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Днес на автомагистрала тракия



Човека има доста ретро автомобили както и мотоциклети в отлично състояние :)


Люси и аз го снимах тоя Ягуар ;)


Classic Cars

Май 27, 2014, 21:12:41
Отговор #3072

Неактивен speed1981

  • Публикации: 25
Българина все има какво да каже,пък било то и не на място,много обича да гледа в чуждата паница и да намира косури ;-)...а като се замисли малко човек каква инвестиция са 150 автомобила и още толкова мотори,от там нататък какъв труд,нерви и ПАРИ е пълната реставрация(до последното болтче)на въпросните возила тогава може да си даде сметка какво уважение заслужава колекционер от този ранг,никого не искам да обидя но съм до автомобилите на въпросния колекционер от самото начало и знам какво му коства колекцията,не се искат само финанси но и много любов към соц.автомобилите!!!
Какви автомобили правеха навремето......

Май 27, 2014, 21:30:21
Отговор #3073

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
именно поради това искам да му стисна ръката!  такива хора заслужават уважение заради натурата си, отделно заради постигнатото :)

и аз обичам соц-возилата, имал съм два москвича и някой ден се надявам пак да имам...

Май 27, 2014, 22:45:09
Отговор #3074

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 944
Люси не познаш Цецо и незнаеш за кака колекция от нат сто и кусур коли става дума и не само соц. - в събота ще те запозная с него.
 

Май 28, 2014, 00:31:04
Отговор #3075

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Българина все има какво да каже,пък било то и не на място,много обича да гледа в чуждата паница и да намира косури ;-)...а като се замисли малко човек каква инвестиция са 150 автомобила и още толкова мотори,от там нататък какъв труд,нерви и ПАРИ е пълната реставрация(до последното болтче)на въпросните возила тогава може да си даде сметка какво уважение заслужава колекционер от този ранг,никого не искам да обидя но съм до автомобилите на въпросния колекционер от самото начало и знам какво му коства колекцията,не се искат само финанси но и много любов към соц.автомобилите!!!

Евала за ентусиазма и отделените средстава и любов за това! Средностатистическият млад българин с подобни финансови възможности би си взел последни модели немски премиум марки ...

А има ли някакъв шанс този човек или ти като приближен към него да направите тема с тази колекция и периодично да се качват подробни снимкови материали на отделните модели?

Май 28, 2014, 19:12:11
Отговор #3076

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Не зная лично аз,обещал ми е да ми покаже какво притежава като се прибера в БГ ,но не мисля да снимам.Ако той прецени с удоволствие.Наистина е много различен като човек от останалите колекционери в бг ,а и от хората с такива възможности.Много приятно съм впечатлен от него като човек първо и после като колекционер. Лесно е да купиш наготово реставрирани коли ,но той гради от нищото и ги възкресява.Това не е бизнес а любов към хобито.

пп.Иначе колегата ако има възможност и разрешение нека снима ,ще е интересно :))
« Последна редакция: Май 28, 2014, 19:14:27 от didotooo »

Май 28, 2014, 22:13:18
Отговор #3077

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Не зная лично аз,обещал ми е да ми покаже какво притежава като се прибера в БГ ,но не мисля да снимам.Ако той прецени с удоволствие.Наистина е много различен като човек от останалите колекционери в бг ,а и от хората с такива възможности.Много приятно съм впечатлен от него като човек първо и после като колекционер. Лесно е да купиш наготово реставрирани коли ,но той гради от нищото и ги възкресява.Това не е бизнес а любов към хобито.

пп.Иначе колегата ако има възможност и разрешение нека снима ,ще е интересно :))

Аз съм водел разговори с него за снимки, но е отказвал категорично, поне доскоро. А относно реставрацията - има и реставрирани от първоначално лошо състояние, но повечето са правени от уникално запазени коли на по 5, 10 и 15 000км., въпреки това влизат в сервиза и излизат в заводско, че и по-добро състояние.

Май 28, 2014, 22:35:43
Отговор #3078

Неактивен speed1981

  • Публикации: 25
Относно снимки,положението е табу,имайте търпение колекцията да се заформи в малко по цялостен вид,тогава ще имате възможност да я разгледате отблизо ;-)гарантирам че ще има какво да ви зарадва!!!
Какви автомобили правеха навремето......

Май 30, 2014, 10:16:19
Отговор #3079

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Люси не познаш Цецо и незнаеш за как колекция от нат сто и кусур коли става дума и не само соц. - в събота ще те запозная с него.

Eее, аз се пошегувах за ЗИЛ-вете, както и уточних.

И това го писах, просто защото съжалявам от ентусиастка гледна точка, че и 2-те бройки 114-117, както и един още по-рядък 110 кабрио, дето имаше в УБО за продаване по търгове в началото на 90-те, ги изнесоха и нито един не остана в БГ в частни ръце.
А иначе, с него мисля се запознахме с него горе на базара на Бояна сега наскоро.

Разбира се, че всяка сбирка поддържана целево и гаражирана добре заслужава голямо уважение. 
На мен ще ми е интересно в събота какво би докарал от Варна за парада на Спасовден.

Интересно ми е и дали има някоя Лада 1500 еС или 07-ца в модерните в началото на 80-те по-тъмно млечно син цвят.
Много ми любим тоя цвят за Лади, както и един боза отенък, дето тогава излезе нов за 05 и 07, през 1981-82 година.  :)
« Последна редакция: Май 30, 2014, 10:24:21 от USfan »