Автор Тема: Премахване на корозия от детайли  (Прочетена 135856 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 31, 2012, 01:07:09
Отговор #100

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Пробвах с такъв траф. При мен малко слаб дойде. 24ч стоя почти и не усети много.
После  с по мощен.Ефект имаше.
Поне 5 А ток трябваше при мен. С големият на 10 А за една нощ и на сутринта беше изпадало всичко.
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Май 31, 2012, 09:39:04
Отговор #101

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Малко по темата. Най-после се сдобих с сода каустик срещу 2,40 за половинка от Вулкан Варна.

Понеже стигнах до пода ,има 2 метални тапи ,които са корозирали и реших да опитам тоя метод. Ето малко текущо видео и снимки в момента ври гозбата да видим какъв ще е резутата :)

пп. голяма грешка е ,че го правя в стая и вече почвам да се закашлям  :D

&feature=youtu.be




Да беше го сложил на котлона щеше да има по-голям ефект. вътрешния праг е за смяна. пода с какъв релеф е?

Според мен сте объркали пропорциите...... разтворът не е бил достатъчно наситен най вероятно, затова няма ефект.

Май 31, 2012, 11:29:21
Отговор #102

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ами рано е да се каже дали няма ефект ,това са снимки от преди процедурата,днес ще я завърша и ще видим... ;D

Май 31, 2012, 13:27:07
Отговор #103

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
Сигурно ще можеш дори и да никелираш вкъщи.....
във връзка с тези мой проблеми има и един нов- как да сваля никела, за да започна от началото? За да положа сребърния припой трябва да стигна до основния материал, а при следващото никелиране няма ли опасност за припоя?
пак пиша с надежда, че някой ще отговори- как да сваля никела, за да продължа с обработката?
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Май 31, 2012, 15:24:04
Отговор #104

Неактивен Gregor Samsa

  • Публикации: 124
    • Vintage Goggles
Не съм срещал друг, освен механичния начин за практикуване в домашни условия, въпреки, че със сигурност има някой електрохимичен способ.

Според мен проблемът при механичната обработка идва от там, че след свалянето на слоевете хром-никел-хром-мед, детайлът има нужда от енергоемка обработка, за да бъде полиран качествено и подготвен за новото хромиране.А когато формата му е сложна, задачата става кошмарна.

Подкрепям въпросa от по-горе и го разширявам - при механична подготовка на детайла за хромиране, как най-лесно може да бъде полиран?
На някой попадали ли са му подходящи приставки/накрайници за дрелки/полировачки?

Май 31, 2012, 17:34:23
Отговор #105

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Сигурно ще можеш дори и да никелираш вкъщи.....
във връзка с тези мой проблеми има и един нов- как да сваля никела, за да започна от началото? За да положа сребърния припой трябва да стигна до основния материал, а при следващото никелиране няма ли опасност за припоя?
пак пиша с надежда, че някой ще отговори- как да сваля никела, за да продължа с обработката?

Не знам дали с това ще отговоря на въпроса, но аз съм носил за електрохимично сваляне на галванични покрития в кисела вана, на една фирма на 7-ми км. Струва стотинки.

Май 31, 2012, 21:08:28
Отговор #106

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Сигурно ще можеш дори и да никелираш вкъщи.....
във връзка с тези мой проблеми има и един нов- как да сваля никела, за да започна от началото? За да положа сребърния припой трябва да стигна до основния материал, а при следващото никелиране няма ли опасност за припоя?
пак пиша с надежда, че някой ще отговори- как да сваля никела, за да продължа с обработката?
със шлайф и шкурка- изпробвано и писано във форума

Май 31, 2012, 22:56:01
Отговор #107

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
Сигурно ще можеш дори и да никелираш вкъщи.....
във връзка с тези мой проблеми има и един нов- как да сваля никела, за да започна от началото? За да положа сребърния припой трябва да стигна до основния материал, а при следващото никелиране няма ли опасност за припоя?
пак пиша с надежда, че някой ще отговори- как да сваля никела, за да продължа с обработката?

Не знам дали с това ще отговоря на въпроса, но аз съм носил за електрохимично сваляне на галванични покрития в кисела вана, на една фирма на 7-ми км. Струва стотинки.
а дали няма някакъв по- точен адрес, че този 7- км е много разтегливо понятие.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юни 01, 2012, 09:45:30
Отговор #108

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Разбира сее :) "Алекс -2006" ЕООД, София, Ул. "Цанко Церковски" 70, бул. Цариградско шосе 7-ми км, зад сградата на ИЗОТ

Октомври 01, 2012, 16:29:07
Отговор #109

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Мъча се и аз да свалям ръжди с дискове, телени четки, шкурки и каквото ми дойде на ум но не мога да изчистя ръждата, в язвите остава и я обработвам с ръждопреобразувател което много не ми харесва. Някои детайли нося за поцинковане направо с ръждата, и си ги вземам поцинковани. Там където ръждата е била дебела също е поцинковано и язвите личат, та мисълта ми е как преди да галванизират детайла почистват ръждата, в какви вани се потапят ръждивите детайли и не може ли в домашни условия да си чистим ръждата. Има ли колеги запознати с технологията и ако има им отправям молба да ни светнат.