Автор Тема: Премахване на корозия от детайли  (Прочетена 135882 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 20, 2013, 20:59:48
Отговор #130

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Колега batmin какво точно намираш за фантастика?Ето ти видео че хората вече са направили такова нещо
само не разбирам какво е това в малката чашка,която сипват.Колеги някой да знае от каде да си купя пясък  за пясъкоструй?Имам стара водоструйка,която къса кожа ако си сложиш пръста и е точно с резервоарче за шампоан или нещо такова.
Ето и нещото http://dustlessblasting.com/db150/ само не видях цената
Аз имам в Самоков пясък за пясъкоструене, ако искаш може да пробваме.... обади се,  там съм събота и неделя  0899936995 Васил
Колеги, пробвахте ли?

Януари 20, 2013, 22:32:00
Отговор #131

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Колега batmin какво точно намираш за фантастика?Ето ти видео че хората вече са направили такова нещо
само не разбирам какво е това в малката чашка,която сипват.Колеги някой да знае от каде да си купя пясък  за пясъкоструй?Имам стара водоструйка,която къса кожа ако си сложиш пръста и е точно с резервоарче за шампоан или нещо такова.
Ето и нещото http://dustlessblasting.com/db150/ само не видях цената
Аз имам в Самоков пясък за пясъкоструене, ако искаш може да пробваме.... обади се,  там съм събота и неделя  0899936995 Васил
Колеги, пробвахте ли?
Не, никой  не се обади....

Януари 21, 2013, 13:06:18
Отговор #132

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Колега batmin какво точно намираш за фантастика?Ето ти видео че хората вече са направили такова нещо
само не разбирам какво е това в малката чашка,която сипват.Колеги някой да знае от каде да си купя пясък  за пясъкоструй?Имам стара водоструйка,която къса кожа ако си сложиш пръста и е точно с резервоарче за шампоан или нещо такова.
Ето и нещото http://dustlessblasting.com/db150/ само не видях цената
Аз имам в Самоков пясък за пясъкоструене, ако искаш може да пробваме.... обади се,  там съм събота и неделя  0899936995 Васил
Колеги, пробвахте ли?
Не, никой  не се обади....
Какво имаш предвид,че никой не се е обадил?Аз търся накрайник за водоструйката.Този на karcher е 500 и нещо лева е още някаква дюза.....аз ако дам тия пари за тая дюза по-добре да си карам колата на сух пясъкоструй.Щом намеря накрайник ще информирам колегите.

Януари 21, 2013, 13:16:53
Отговор #133

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Колега batmin какво точно намираш за фантастика?Ето ти видео че хората вече са направили такова нещо
само не разбирам какво е това в малката чашка,която сипват.Колеги някой да знае от каде да си купя пясък  за пясъкоструй?Имам стара водоструйка,която къса кожа ако си сложиш пръста и е точно с резервоарче за шампоан или нещо такова.
Ето и нещото http://dustlessblasting.com/db150/ само не видях цената
Аз имам в Самоков пясък за пясъкоструене, ако искаш може да пробваме.... обади се,  там съм събота и неделя  0899936995 Васил
Колеги, пробвахте ли?
Не, никой  не се обади....
Какво имаш предвид,че никой не се е обадил?Аз търся накрайник за водоструйката.Този на karcher е 500 и нещо лева е още някаква дюза.....аз ако дам тия пари за тая дюза по-добре да си карам колата на сух пясъкоструй.Щом намеря накрайник ще информирам колегите.
Аз живея на Симеоновско шосе и до нас има магазин на Кершнер, ако искаш кажи ми какво точно да ги питам. Поздрави!

Януари 21, 2013, 14:23:12
Отговор #134

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995

Цитат
Колеги някой да знае от каде да си купя пясък  за пясъкоструй?Имам стара водоструйка,която къса кожа ако си сложиш пръста и е точно с резервоарче за шампоан или нещо такова.

Аз имам в Самоков пясък за пясъкоструене, ако искаш може да пробваме.... обади се,  там съм събота и неделя  0899936995 Васил

Ето за това питаше Стефан, дали сме пробвали... чрез казанчето за препарат както написа колегата по-горе !!!!

Януари 21, 2013, 15:29:59
Отговор #135

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов

Цитат
Колеги някой да знае от каде да си купя пясък  за пясъкоструй?Имам стара водоструйка,която къса кожа ако си сложиш пръста и е точно с резервоарче за шампоан или нещо такова.

Аз имам в Самоков пясък за пясъкоструене, ако искаш може да пробваме.... обади се,  там съм събота и неделя  0899936995 Васил

Ето за това питаше Стефан, дали сме пробвали... чрез казанчето за препарат както написа колегата по-горе !!!!
Аз ти писах лично,че с казанчето ще стане бавно,ако се тръгне да се прави,ако изобщо стане оттам.Защото не знам колко пясък трябва да сложа на водата в казанчето,която не знам колко литра се побира там

Януари 21, 2013, 17:31:37
Отговор #136

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Според мен е грешно да се сипва в казанчето...Предполагам смесването на препарата с водата става още вътре във водоструйката. При замяна на препарата с пясък ми мисля, че бързо ще пробие шланга и ще види сметката на накрайника. Смятам че смесването трябва да стане след спусъка, с някакъв пригоден накрайник за да се запази водоструйката цяла :)

Януари 22, 2013, 17:00:05
Отговор #137

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Според мен е грешно да се сипва в казанчето...Предполагам смесването на препарата с водата става още вътре във водоструйката. При замяна на препарата с пясък ми мисля, че бързо ще пробие шланга и ще види сметката на накрайника. Смятам че смесването трябва да стане след спусъка, с някакъв пригоден накрайник за да се запази водоструйката цяла :)
Тя мойта е на постоянна работа спусъка не работи,но е занимавка през казанчето аз си търся накрайник

Януари 22, 2013, 21:35:09
Отговор #138

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Монтира се дюза както посочиха по-горе. Оригинална е към 500-600лв. Не е проблем да се направи на струг. Изпълнението е ежектор и е доста проста. По-добре е със вода защото сухото убива от бой ламарината и е криви.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Юни 03, 2013, 23:51:16
Отговор #139

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
От много време не сам писал по темата,но мога да отбележа голям напредък със следните слова.Намерихме накрайник от София,някаква фирма,която го използват за тирове или нещо около тях.Та един човек го донесе това нещо и по него си направихме двойник на оригината.Накрайника е У-образен,като върши много добра работа и като го сложихме за нула време изчисти всичко.Ако не забравя тия дни ще снимам накрайника да видите за какво става въпрос.Има обаче една-две подробности.

Използвах около 7-8 кг нещо като ситен пясък,като се смеси с водата става подобно на глина,но на песъчинки.Една кофичка от 5 кг я смукна за няма и 3 минути,което стигна за обработка на един от тасовете на задния мост само от едната страна.Мисля си,че трябва да се направи по малък отвор на самата дюза,за да се намали разхода на пясъка,но с това се увеличава много силата на струята,която и без това си е много силна.Тея дни ми предстой да довърша обработката на тасовете и ще направя снимки.

Другата подробност:след обработка на метала с преработената водостуйка става някаква химична реакция.Не съм сигурен дали не е от това,че беше оставен да съхне на слънце,но след почистването много бързо почва да пожълтява на ивици.Очаквам предложения и коментари.