Автор Тема: Премахване на корозия от детайли  (Прочетена 135878 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 01, 2012, 16:39:56
Отговор #110

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
В киселина ги почистват преди поцинковане.

Януари 14, 2013, 17:02:37
Отговор #111

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Докато гледах по дискавъри как правят каски ми хрумна нещо.Показаха,че със водна струя под налягане 3400 бара режат фибростъкло.Има и водоструйни машини,който режат метал,но не това имам предвид.Ако се нагласи налягането да не реже метала,а да го почиства вместо пясъкоструйка например?!Възможно ли е да се направи такова нещо,чрез промяна на налягането на водата да се получава различен ефект-почистване на стара боя,корозия и такива неща.Има ли нещо такова или се заблуждавам?

Януари 14, 2013, 17:28:21
Отговор #112

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
То ще може... ама да чистиш ръжда с вода малко не върви :)  Затова хората са го направили с въздух и инертен материал :)

Януари 14, 2013, 18:06:14
Отговор #113

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Докато гледах по дискавъри как правят каски ми хрумна нещо.Показаха,че със водна струя под налягане 3400 бара режат фибростъкло.Има и водоструйни машини,който режат метал,но не това имам предвид.Ако се нагласи налягането да не реже метала,а да го почиства вместо пясъкоструйка например?!Възможно ли е да се направи такова нещо,чрез промяна на налягането на водата да се получава различен ефект-почистване на стара боя,корозия и такива неща.Има ли нещо такова или се заблуждавам?
В България има машина, която компютъризирано реже стъкло, казват и хидроджет, аз си поръчвам огледала с всякаква форма. А за да сваля ръжда, си мисля, че все пак трябва да и се добави абразив, иначе капката пробива и камъка, ама за стотици хиляди години:)

Януари 14, 2013, 18:40:16
Отговор #114

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Добре за "ръгята" не може да се ползва,а за боя сваляне дали няма да стане

Януари 14, 2013, 18:50:10
Отговор #115

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Струва ми се абсурд! За да успее да атакува ръжда или боя, при липсата на абразивни частици в нея, водата трябва да е с такова налягане, че дори да не пробие ламарината, но поне ще я издуе моментално. Няма ли абразив, не става. Много по-лесно е с един здрав компресор да се пръска пясък.

Януари 14, 2013, 20:11:39
Отговор #116

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Струва ми се абсурд! За да успее да атакува ръжда или боя, при липсата на абразивни частици в нея, водата трябва да е с такова налягане, че дори да не пробие ламарината, но поне ще я издуе моментално. Няма ли абразив, не става. Много по-лесно е с един здрав компресор да се пръска пясък.
Да обаче от пясъка струйника не кара дълго

Януари 15, 2013, 17:49:51
Отговор #117

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
То ще може... ама да чистиш ръжда с вода малко не върви :)  Затова хората са го направили с въздух и инертен материал :)

Може може. Взимаш една водоструйка  и вместо препарат подаваш пресята шлака. После се третира с препарат и детайла е като нов. Обаче ако е много зле ще го изкривиш. Примерно така се почиства боя
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Януари 15, 2013, 19:08:28
Отговор #118

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
То ще може... ама да чистиш ръжда с вода малко не върви :)  Затова хората са го направили с въздух и инертен материал :)

Може може. Взимаш една водоструйка  и вместо препарат подаваш пресята шлака. После се третира с препарат и детайла е като нов. Обаче ако е много зле ще го изкривиш. Примерно така се почиства боя
Я сподели повече за това чудо, с пясък ще работи ли. Аз мислех да купя нов накрайник на водоструйката (продават го по 10-на лв.) и да го преправя с помощта на стругар,  на принципа на пистолетите които продават по магазините и работят на въздух и пясък. Но виж за това не съм се сетил... имаш ли снимки?

Януари 15, 2013, 23:52:26
Отговор #119

Неактивен batmin

  • Публикации: 79
Това с водо/паро струйка ми се струва че надхвърля най-смелите представи на научните фантасти.
    Я споделете да се посмеем.