Автор Тема: Продавам автомобилни рекламни брошури, и каталози, и списания.  (Прочетена 213854 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 12, 2013, 11:22:07
Отговор #310

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Брей, горните книги заминаха като топъл хляб, колегата Стефан вече чете историята на най-изисканата английска автофирма.  :D

Та като контрапункт на западните издания, ето два броя руски книги.   
Отпечатани са луксозно, с твърди корици, а в случая на ВАЗ 2108 ръководството, е облечена корицата с винил.



Първата- Справочник шофера-любителя, е отпечатана през 1959 година, и е подробно ръководство за по-базови ремонти и обслужване на тогавашните Москвич 402 и 407, М-20 Победа, и М-21 Волга.
На обем е почти 300 страници.

Втората книга е подробно указание за устройство и ремонт на 1-те версии на ВАЗ 2108 Спутник.
Издание е от 1987 година, и на обем е над 220 страници.
На цена всяка една от тях, ще е само по 10 лева на брой.

Ето някои страници от по-старото издание.
 




Ето и страници от Ръководството за Спутник/Самара.





Ноември 13, 2013, 11:39:55
Отговор #311

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Предвид че книгите като цяло се поизчерпаха, да се върнем пак към списанията.  :))
А именно, като контрапункт на постнатите по горе олдтаймер магазини, ето тоя път, една селекция от янгтаймер списания.
Всъщност, след яките покупки на Базара в Бояна, и след някои пращания до колегата Благой,  останаха само ето тези 8 броя от списанието Янгтаймер, и по 1 брой от Янгтаймер Сцене, и луксозния янгтаймер магазин- Абгефарен.
Основно списанията са пълни с подробни тестове, Байърс гидове, както и исторически статии за развитието на попупярни, а също и луксозни и спортни модели коли, от близкото минало.
Инфото и снимките в тях са страхотни, основно статиите разглеждат коли от 70-те и 80-те години, също и някои култови Нютаймери от 90-те.

На цена всяко едно от тях ще е по традиционните 10 лв на брой,с изключение на магазина -Абгефарен.
Той, понеже е по-дебел, луксозно отпечатан и с по-висока листова цена, ще е 15 лв на цена.

Разбира се, ще има и бонуси.
Който купи всичките 8 броя Янгтаймер за цената им общо от 80 лв, ще получи не 1, ами 2 броя списания бонус към тях.  ;D
А именно- списанията Янгтаймер Сцене и Абгефарен, ще са добавка към основния пакет от 8 броя Янгтаймер списания.
И така вместо да са 105 лв, колкото е сумираната им цена, ще са само 80 лв общо, за 10-те броя списания.

Ето снимки на кориците и съдържанията на тези списания за Янг и Нютаймери.





« Последна редакция: Ноември 13, 2013, 11:59:29 от USfan »

Май 28, 2014, 11:15:17
Отговор #312

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Ех, мисля да освежим темата с някои нови работи.  :D
През последната половин-една година, ми се посъбраха пак доста на брой по-актуални ретросписания.
Като много от тях са основно за американски коли, купувани на място или поръчвани по пощата, и са все, издания които не се внасят в БГ.

Та, каквото от тях вече съм прочел и разгледал, ще е за продаване и ще е доста интересно за някои от вас. 
По питане на един колега, почвам с останалите ми броеве на немското списание за УС-олдтаймери: Хром и Фламен.

Ето тези 6 броя от 2013 и 2014 година са ми налични, вкл. и последния за месец май 2014, както и юбилейнотот им по-луксозно и голямоформатно годишно издание- УС карс 2014.
На цена те ще са традиционните 10 лв на брой.
А годишника предвид, че е по-скъп на доставна цена и вече изчерпал се в издателството, ще е 15 лева.

Разбира се, ако се вземат всичките броеве общо, ще има намаление.
Така при обща покупка на тези 7 броя Фламени- 6-те месечни и годишника, цената няма да е 75 лев,а а само 60.
Тоест годишника ще се яви бонус.
При заявка за пращане, разбира се, който първи пише потвърждение тук или на лично, печели предимството.  :)
Нещата в тях са наистина много интересни.
Ето за приблизително инфо, снимки на кориците им и на някои страници от Фламените.





Ето и някои снимки от годишното издание.



А това са снимки на листовете-двойните плакати, които има всеки един брой от тях в средата си.
Даже някои от Фламените като бонус имат и по 2 двойни листа плакатчета, както се вижда.




« Последна редакция: Май 28, 2014, 11:58:23 от USfan »

Май 29, 2014, 10:19:46
Отговор #313

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Айде, време е днеска за втора серия от американските списания.
Този път посветени тематично на Форд Мустанг, по-случай е сега Юбилея от 50 годишнината от пускането на модела.  :D
Ето тези 4 много редки и прилично дебели и луксозни броя Мустанг Инсайд, ще са за продаване на цена от 10 лв на брой.
Уточнявам редки, понеже тези списания са само 4-ри месечници, и излизат само 3 пъти в годината, и се издават само в 650 бройки месечно, от Мустанг Клуб в Германия.
Освен това не се и пускат в свободна продажба, а се дават само на членове на този клуб.

Така че тези 4-ри броя представляват годишните издания за цялата 2013 година, както и брой първи от 2014 година.
В добавка към тях ще и този чудесен чисто нов и неползван Календар със страхотни снимки на Мустанги, за 2014 година. Той ще на цена от 15 лева.
Разбира се ако някой купи общо 4-те списания, ще има както винаги бонус.
А именно, календара ще е подарък към тях.

Така че 5-те общо неща ако се вземат, ще са не 55, а само 40 лв общо.   :)
Ето малко сканове от списанията и календара.








А ето и снимки от календара.




Юни 02, 2014, 13:02:54
Отговор #314

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Хром и Фламените вече са запазени, утре пътуват.  :)
А в аспекта на американската тематика, за продаване ще са и тези 6 броя страхотни основно за американски мъсълкари немски списания- Трауме Ваген.

Те са нови, издания от 2013 и 2014 година, и в тях освен за американки, има и подробни статии и страхотни снимки и на други легендарни, и основно 8 цилиндрови спортни коли, като Исо Грифо, Бентли Континетал еР, Масерати Гибли, Алфа Монтреал, и други красоти.

На цена също ще са традиционните 10 лв на брой.
А ако се купят общо всичките 6 броя, ще има тоя път не намаление в цената за който ги вземе общо, ами як допълнителен бонус.  O:-)
Та при обща покупка, към 6-те броя слагам допълнително, не 1, не 2,  :)) ами цели 3 броя по-стари издания от същото списание Трауме ваген, още със старото му име- Ауто мобилен.
И в тях също има страхотни статии и исторически данни снимки за американски спортни коли, а и както се вижда от корицата с Дино Фиата, не само за тях.
Един друг от броевете целия например е посветен с много подробно инфо на италианските следвоенни спортни марки.

Така че, цели 9 броя красоти за само 60 лв, направо Фест за истинските ценители.  :D

Ето някои снимки на кориците и съдържанията на списанията.





И снимки и на 3-те броя бонуси списания.




« Последна редакция: Юни 02, 2014, 13:18:00 от USfan »

Юни 23, 2014, 10:29:54
Отговор #315

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Айде, лятото дойде, и е време малко за интересна ваканционна литература.  :)
Та, по тоя повод, е тия 2 страхотни книги, касаещи историята на моделите на тия две знаменити фирми с кончета в емблемите, Порше и Ферари, ще са за продаване.

И двете книги са доста луксозно направени и масивни, с по 400 страници обем е всяка.
Пълни са със страхотни снимки, както и с много инфо, и всяка от тях обхваща почти всички спортни, както и рейсинг ГТ модели на двете фирми, вкл. и редките модели като- 550 Спидер, 904, 959, Карера РС на Порше, и на Ферари- 250 ЛМ, ГТО, 512м, 288, и разбира се- Ф40.
Книгата за Ферари е малко по-широка и от формат А4, а тази на Порше е наистина много луксозно издание, с дебели корици облечени в плат, както и външна гланцирана калъфка върху кориците, а и е прилично по-голямоформатна, както се вижда на снимките, и от книгата за Ферари.

Двете книги са издание на авторитетната немско издателство, специализирано в автомобилни книги- Х. Х. Улман, и са оригинални издания на немски и английски език, и специално в България, точно те вече е невъзможно да бъдат намерени нови в този им вид.

Специално книгата за Ферари е последното издавано от Х.Ф. Улман по-дебело и допълнено издание, както се вижда от етикета на една от снимките на страниците по-долу /иначе сега в в Моловете в БГ се продава сходна книга с историята на Ферари, но тя е преведена и печатана на български, и е съответно с много по-малко текст и инфо и с по-лоши снимки/.
А такъв тип мащабно и масивно издание, както тази книга с историята на Порше /след внасянето на малко бройки от нея, и бързото им изчерпване през миналата година/, предполагам няма да има вероятност скоро да бъде внасяно за продаване от книжарниците, поради така или иначе и високата му доставна цена.

Иначе тези книги съм ги купувал миналата година от книжарниците в Моловете, и си бяха наистина скъпички. Ферарито беше на цена 60 лв, а Порше книгата съм я взимал за 80 лв цена.
За продаване съответно, ще има намаление от тези цени.

Ферари книгата поединично ще е само 50 лева на цена, а Порше книгата, само 70 лева.
Разбира се, ако се вземат двете книги в пакет общо, ваканционния бонус ще е още по-голям.
Тогава двете книги вместо 120 лева, ще струват общо само кръглите 100 лева, за тези страхотни литератури.  :D
На състояние книгите са като нови, само буквално по веднъж са разлиствани от мен.

Ето за представа от съдържанието им, снимки на кориците им, както и някои сканирани страници от книгата на Ферари.
А утре ще напускам снимки и от масивното Порше издание.







« Последна редакция: Юни 23, 2014, 10:39:09 от USfan »

Юни 24, 2014, 17:36:03
Отговор #316

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
А ето за който се интересува и сканове на някои страници от книгата за Порше.
Всъщност доста страници съм изсканирал.  :))
Толкова интересни са снимките и на такива великолепни модели, че нямаше как максимално брой от тия страници да не ги кача тук, за който е фен на марката да си ги разгледа.  :)














Юли 30, 2014, 14:57:43
Отговор #317

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Преди няколко дена, като си рових разни неща за Ретробазара горе в Бояна, и попаднах в архива ми на 4 броя доста интересни автоброшури, дето ги мислех за изгубени някъде.  :D
Специално един колега ме беше питал за тези френските от тях /представляващи пълните гами на Рено и Пежо от началото на 80-те/, но покрай тях си намерих и още 2 броя в същия такъв тесен характерен за 60-те години формат брошури, които са пълните гами на Мерцедес от 1964 година /вкл. и на камионите им и автобусите/, и на цялата гама на Фиат от края на 60-те /вкл. и моделите Дино с Ферари мотори/.

За които има интерес, ще бъдат за продаване, на традиционните само 15 лв/брой.
Това, предвид на приличната до екстремна рядкост на тези брошури /и то не само у нас в БГ/, мисля е направо скромна цена на брой.  ;D

Разбира се, ако някой вземе общо всичките тези 4 броя тесни, но красиви неща, ще има голямо намаление.
Тогава пакетна им цена за 4-те броя ще е само 40 лв. общо.

Всичките брошури са с хубави цветни снимки на моделите от гамите им, а тази на Мерцедес е с рисувани цветни илюстрации на колите, правени от екип художници под ръководството на тогавашния им главен дизайнер Французина Пол Брак.
Рисунките не снимки на коли са били традиционни за Бенц брошурите от 50-те и до средата на 60-те години.

Каталога пък на Пежо, вкл. и редките 504 купе и кабрио модели, е още по-рядък с това, че е печатан на български език, и е бил предназначен за потенциални клиенти на фирмата по време на Пловдивския панаир или пък при закупуване от Кореком.

За който иска да види по-детайлни снимки от тях, да влезе доста по назад в темата тук, снимал съм им на тези 4-те броя всичките страници поотделно.  :D

А ако някой кандидат клиент от София ги хареса, може да си спести пощенските разноски, като дойде утре на сбирката на в ресторанта на картинга Дунев.
При заявка тук ще ги донеса на срещата, също и за разглеждане.  :)









Юли 30, 2014, 20:05:29
Отговор #318

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Към литературата за продаване добавям и този дебел Специален брой /Сондер хефт/, наречен- Класик Тунинг, общо издание на водещите немски ретросписания за коли- Олдтаймер Маркт и Олдтаймер Праксис.
Той касае всички аспекти, техники и начини на преработката на двигатели, скорости, окачване, диференциали, колела и въобще всички промени в ретроавтомобилите, свързани с така наречената-  Реставрационно Модифициране /Ресто Мод/ тенденция.
Изданието е доста обемно, с доста над 100 страници текст и снимки, и е печатано на твърда дебела гланцирана хартия.

На цена ще бъде 20 лв/броя, което си направо далавера,  ;D и е доста по-малко от цената, на която го поръчах и ми излезе като доставка преди 2-3 месеца /понеже е издание от 2013 година, а си го изписах от немското му издателство сега през пролетта на 2014, и като заден брой, към листовата му цена естествено се добавиха и пощенските разноски в Германия и към България/.

Рабира се, на състояние списанието е като ново, само веднъж е разлиствано.
Е, за който би искал да си го поръча ептен чисто ново, ако ще и на двойна на 20 лв цена, :)) това няма мисля вече как да се осъществи, понеже в редакцията на Олдтаймер Маркт повече бройки останали от този Сондер хефт нямат.

Който е кандидат за закупуването от София, може да си спести пощенските разноски /както писах и по-горе за каталозите от 60-те и 80-те години тесните формати  :) /, ако утре дойде на срещата на Картинга на Дунев.
Ако пък някой колега от Варна има мерак да го купи, същата далавера  ::) по спестяването на пощата пак може да се направи.
Да го заяви тук или на лично, и ще го взема с мен и може да го дам някъде по Варна след 1-2 седмици, понеже ще имам ходене натам.

Ето и малко снимки на някои страници от съдържанието.








Юли 31, 2014, 22:23:08
Отговор #319

Неактивен hameleon_x

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
 :) Колега,моля те кажи ми ,че синьото бугати не е продадено все още   ::) ::)