Автор Тема: 14-то класик рали "Обиколка на Варна" - 01. ~ 02.12.2012  (Прочетена 37176 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 08, 2012, 09:32:38
Отговор #80

Неактивен svetlozar_sv

  • Публикации: 66
  • [url=http://urls.su/flines][img]http://forum-lines
.Разделението между клубовете, препирните между колегите, негативното отношение, към организаторите са котва която ни дърпа към дъното.Предлагам да се освободим от котвата, и да продължим напред.Поздрави ! 8))
[/quote]

послушайте колегата, ето за това става на въпрос всеки път аз затова не съм член на ретро клуб .

Декември 08, 2012, 13:16:49
Отговор #81

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Аз вече очаквам такива ретро ралита на които да участвам в други градове, но наистина се иска сериозна и стегната организация с единни правила, не може ли за това да се говори с БАК Ретро, да вземат малко по-насериозно нещата, да търсят спонсори и да се състави програма с етапи и тн, ако не могат да направят нещо подобно то поне да поставят задачите на регионално ниво и тн, иска се повече действие на всички заедно в една посока. Дано всички заедно застанат на една маса и обединят усилия, тоя форум е по-голяма институция от каквито и да е клубни страници и форуми, този който иска да се развива трябва тук да влиза и да участва в темите.

Декември 08, 2012, 14:33:57
Отговор #82

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Аз вече очаквам такива ретро ралита на които да участвам в други градове, но наистина се иска сериозна и стегната организация с единни правила, не може ли за това да се говори с БАК Ретро, да вземат малко по-насериозно нещата, да търсят спонсори и да се състави програма с етапи и тн, ако не могат да направят нещо подобно то поне да поставят задачите на регионално ниво и тн, иска се повече действие на всички заедно в една посока. Дано всички заедно застанат на една маса и обединят усилия, тоя форум е по-голяма институция от каквито и да е клубни страници и форуми, този който иска да се развива трябва тук да влиза и да участва в темите.
Mарти , за това говорим , тази за следващата 2014г клубовете трябва да седнат на маса! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 08, 2012, 20:34:02
Отговор #83

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Пичове... За да има обединен шампионат, трябва в основните ретро центрове (ако мога така да нарека местата с най - висока концентрация на ретро автомобили) да има работеща организация. Във всеки един такъв център (град) мероприятието трябва да е проиграно многократно, да е изживяло детските си болести, механизма да е смазан. При това по едни и същи правила навсякъде. Така няма да се създава нов шампионат от нищото, а просто една година няколко "работещи" организации ще направят общ, съгласуван календар на мероприятията си.
Но според мен до този момент има много време още да измине и факторите за това са много. Факт е, че за момента най - масовата форма е ретро парадът, защото става лесно, без сложна организация, без много разходи за участниците и т. н.

Добрата новина за ретро ралитата във Варна е, че за 2013-та Орлин в подготвил нова схема за организация и най - вече за съдийстване, времеизмерване и прочее организационни тежести ;) .

Декември 08, 2012, 20:39:19
Отговор #84

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Пичове... За да има обединен шампионат, трябва в основните ретро центрове (ако мога така да нарека местата с най - висока концентрация на ретро автомобили) да има работеща организация. Във всеки един такъв център (град) мероприятието трябва да е проиграно многократно, да е изживяло детските си болести, механизма да е смазан. При това по едни и същи правила навсякъде. Така няма да се създава нов шампионат от нищото, а просто една година няколко "работещи" организации ще направят общ, съгласуван календар на мероприятията си.
Но според мен до този момент има много време още да измине и факторите за това са много. Факт е, че за момента най - масовата форма е ретро парадът, защото става лесно, без сложна организация, без много разходи за участниците и т. н.

Добрата новина за ретро ралитата във Варна е, че за 2013-та Орлин в подготвил нова схема за организация и най - вече за съдийстване, времеизмерване и прочее организационни тежести ;) .
Роско , то и южните ралита не са от вчера , но трябва да се доработят по стандарт на варненските , тоест на FIVA. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 09, 2012, 18:39:33
Отговор #85

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Навсякъде по клубовете има още много трески за дялкане, но те няма да се изгладят чрез взаимни нападки, а само със сядане на масата и трезво обсъждане на всякакви разумни предложения и възможности. Нужна е и подкрепата на всички ентусиасти, най-малкото с тяхното участие - и това като начало не е малко, понеже не само организацията, а и подготовката на автомобилите за подобни състезания е доста трудна по-скъпа в сравнение с тази за обикновен ретро парад или поход. И освен това трябва да проявяваме повече разбиране и търпимост към грешките и пропуските на организаторите, когато самите те имат желание и намерение да ги преодолеят и подобрят някак нещата...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 09, 2012, 20:41:38
Отговор #86

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Момчета, много хубави идеи и много добра критика! Но като чета постовете ви, не виждам нищо градивно в тях! ...и ето защо:

 - национален шампионат има! За подробности ще ви излъжа, защото не се занимавам с ралита ( с изключение на навигацията ми на Митко, в едно от тези ралита :) ), но шампиона за тази година се казва Христо. В шампионата влизат 5 национални ралита.
 - клубовете седят на "една маса" от 2001-ва година http://classiccars.zonebg.com/Bulgarien/Klubs/bakakam.html, но файдата е много малка. Аз лично съм присъствал на 4-5 такива "маси" и повярвайте ми страшно е! Стоя и се чудя: "Господи, тези какво делят?" Лично аз смятам, че ефект може да има от тези неща едва когато на тази маса са само хора, които правят нещата за идеята.
 - какви спонсори какво чудо?!? Само този който е търсил пари и е организирал такова мероприятие знае колко струва една такава "хамалогия". Как се намират спонсори в тези времена?! Големи играчи като Каменица, Загорка, Община Несебър и Община Созопол трудно дават някакви суми. ...с риск да си навлека гнева на колеги ви давам пример, че едно от добрите ралита миналата година струваше 10 000 лв. - колкото и много да ни изглежда!
 - в четвъртък си говорих с Маринчо за "Обиколката на Варна" и колко им е труднооо ...нещата не стават само с 1-2-3- човека
 
 Повярвайте ми много малко са хората, които правят нещо за ИДЕЯТА безвъзмезно! Колко от вас биха отделили една седмица в годината за да се занимават с ретро дела?! НО не да си правите вашата кола! Някой да е изкърпил чужда колата без пари?! Или да я е боядисал на 1/2 от цената ...или съдийска бригада да свири без пари?! Предполагам и Митака иска да прави "списанието" за 2-3 000 лв., колкото примерно се плаща за другите автомобилни издания, но прави го момчето за колкото толкова. Когато през 2009-та имахме уникалния шанс да тръгне ретро автомобилно предаване, за заснемането на пилотния епизод дойдоха двама колеги от СИА, които цяла седмица снимаха без да им се плати и стотинка. Намерихме телевизия която ни предостави техника за цяла седмица, чиито наем за за ден беше 600 лв. - отново безвъзмезно! Една седмица се монтира след това благодарение на Технически университет, които предоставиха студиото си - еее нямахме късмет да тръгне, но зарежете човешкото време, вижте само сумата под чертата!
 
 И за сравнение с Балканите: Най-престижното сръбско мероприятие го организират 10-ина човека, процеса продължава около 2 месеца. През 2012 г. имаха 24 спонсора (и според тях нещата бяха зле!), като: Мерцедес, Бош, Община Белград, Haer, корабособственици и т.н.

НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ: 1. никой не е длъжен да ни плаща масрафа! 2. който плаща той поръчва музиката!

Живот и здраве идва 2013 година. Направете си следния експеримент:
 - водете си дневник! Примерно: днес опаковах фланелки за писта Хасково.; реших да помагна на Ваня за Спасов ден и да търся спонсори, ходих до Арис Карго - загубих си половин ден, не ми дадоха пари.; този weekend ходих да пробягвам маршрут за рали Родопи.; правих плакат за рали Стари столици, вече 3 ден работя по него.; ...и т.н. и т.н. ...така догодина на 9 декември, ще можем да сравним дневниците на всички и да разберем дали нещо може да се подобри или нещо ново да се случи!

Надявам се с горните редове да не съм засегнал никой!

Декември 09, 2012, 21:08:54
Отговор #87

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Хех, айде голямо честито на Марти и Благой.  :)
Трябва да се поддържа традицията на задните предавания в тютюнево-златни 70-ски металици.  ;)

Декември 09, 2012, 22:00:53
Отговор #88

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Мерси Люси,


Ники адски си прав и много жалко че наистина нещата стоят така, а не както ни се иска на всички. Никой нищо не прави, а всеки тръгнал с претенциите си. НО наистина нещата за да са перфектни трябват хора и пари и естествено такива като нас с класики :)

Декември 09, 2012, 22:14:52
Отговор #89

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
Ники, и защо не виждаш нищо градивно...???
Ще започна малко по отдалеч, още от времето когато Кристян беше Председател на БАК Ретро.Та има нужда от организация, да се прави ретро рали Рилски манастир...10-ина човека си предлагаме помощта,естествено безвъзмездно.Просто ни отрязаха, за да не се бъркаме в организацията, и ми светна лампата.Минало заминало минаха години.От няколко години помагаме в организацията на Спасовден -абсолютно безвъзмездно, правим го от кеф и за идеята.Помагаме и за други мероприятия.Но парадокса е когато решим да организираме дадено мероприятие и искама да има участници, каним ги,опитваме се да им угодим на претенцийте и капризите веднага се започва...колко ще ни платите, ще ни покриете ли горивото, а спането, гала-вечерията...става нагло и смешно, а се прави за идеята, за нас си, и всеки да си плати това което пожелае, не аз да им плащам 50 годишното Джони, щот са баровци, и нямат два лева за едно уиски.Обаче идва и другия момент, не ги награждаваш, щот не са се класирали по една или друга причина....и тогава става една...абе ти знаеш ли аз кой-съм, какво съм направил, колко съм печен, а нямам награда...???? Вероятно ги знаеш тези неща, но аз като се сблъсках с тях и направо се втрещих....Що за човек трябва да си , за да ми мрънкяш за една купа дето не си заслужил...??? От три години организирам състезание за ретро и класически автомобили, на Калояново, исках да го включа в шампионата догодина, но май няма да стане, просто ми се губи желанието, всичко е комерсиално, всеки те врънка за пари, а никой нищо не предлага, всички чакат на екипа.Няма как да стане.Пак ви казвам, едно е да се прави ретро парад, едно е ретро поход, съвсем друго е ретро рали.И не на последно място искам да отбележа защо с всяка изминала година ще има по малко участници....ами много хора се умориха от шуробаджанащината, и пренебрегването на труда на хората .Това е .Колкото и желание да имаме да направим нещо , ако нямаме подкрепата на колегите , поне в София , нищо не можем да направим, а имаме желание.Евала на Варненци за ентусиазма, труда и резултатите от постигнатото.Поздрави,Успех и Наздравец ! 8))
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !