Автор Тема: Волга М 21 - поредният ентусиаст  (Прочетена 59537 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 06, 2014, 16:31:02
Отговор #110

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Много отдавна съм мераклия за нещо такова, даже Момчил ме поправи преди време, че не се казва "хот род", а "лийд след", което е верно, ама ние в БГ така сме си му свикнали. Първо обаче ще си направя оригинала, да мога да си го карам и уикендите, и по мероприятия, пък тогава ще е "модифицирания", който като проект ще е бездънна яма, прекалено " къстамайзнат", демек много трудно продаваем и най-същественото - невъзможно за узаконяване у нас.


Февруари 06, 2014, 18:07:51
Отговор #112

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
В последния линк малко са се поуляли - 21-ца кабрио добре, ама ламбо дорс е малко прекалено :-\

Февруари 06, 2014, 21:06:52
Отговор #113

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
... и най-същественото - невъзможно за узаконяване у нас.

А мислил ли си да я приведеш в някакъв вид колкото да мине в КАТ за номера и регистрационен талон и тогава да се прави каквото се прави.Не че после можеш спокойно и законно да я караш но ...................
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 06, 2014, 22:17:21
Отговор #114

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Изгледал съм всички перверзии на тема М21, и черното кабрио от М6 БМВ, и черната разширявана върху 850 БМВ, и бялата върху Кайена и много други, кои сполучливи, кои кичозни и си мисля, че рашаните ем са луди, ем с пари :) У нас няма как да я постегна колко зад пред КАТ, щото ако е след 60-та година подлежи на годишен преглед и там сменения двигател ще лъсне, водих разговори с Декра, ще ми позволят двигател максимум 90-95к.с., после колко и да го разпилвам и надувам, ще го докарам до 130к.с., което за тежката Волга е недостатъчно. Иначе идеята ми беше да се сложи 3литров дизел от БМВ + цялата техника, окачване, спирачки, климатик и т.н. или някакъв V8 хамерикански. Страшно ме сърби за такъв уникален проект, но засега желанието изпреварва чувствително финансовите възможности и законовата рамка :)

Февруари 06, 2014, 22:20:48
Отговор #115

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
.И също така ще се радвам ако и Администрацията си затвори леко очите за една такава тема.Защото все Ми се струва че ще излезе нещо доста стилно и качествено.

Адаш, тя администрацията насърчава към интересни ретро проекти.
Работата е да не играе илиянци тунинг.. Тогава ще трябва да трием.


Стефчо, поздрави за поредната Волга на поредния ентусиаст!  :))
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 07, 2014, 00:26:05
Отговор #116

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Адаш, тя администрацията насърчава към интересни ретро проекти.
Работата е да не играе илиянци тунинг.. Тогава ще трябва да трием.


Стефчо, поздрави за поредната Волга на поредния ентусиаст!  :))

То тоя тюзинг или както братушките казват колхоз и Аз го силно мразя.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 07, 2014, 09:58:32
Отговор #117

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Изгледал съм всички перверзии на тема М21, и черното кабрио от М6 БМВ, и черната разширявана върху 850 БМВ, и бялата върху Кайена и много други, кои сполучливи, кои кичозни и си мисля, че рашаните ем са луди, ем с пари :) У нас няма как да я постегна колко зад пред КАТ, щото ако е след 60-та година подлежи на годишен преглед и там сменения двигател ще лъсне, водих разговори с Декра, ще ми позволят двигател максимум 90-95к.с., после колко и да го разпилвам и надувам, ще го докарам до 130к.с., което за тежката Волга е недостатъчно. Иначе идеята ми беше да се сложи 3литров дизел от БМВ + цялата техника, окачване, спирачки, климатик и т.н. или някакъв V8 хамерикански. Страшно ме сърби за такъв уникален проект, но засега желанието изпреварва чувствително финансовите възможности и законовата рамка :)
имаш няколко варианта в които ще те насочна:
в КАТ софия обл. е доста по лесно , там нямат канали, нямат никакви възможности за провеждане на технически прегледи...
постягаш я визуално - всичко да си е по нея, мяташ един оригинален двигател /а ти вече имаш много/ с цифрите записани в талона, минаваш КАТ, и след това си правиш каквото си поискаш с колата, е естественно в рамките на разумното.

Март 11, 2014, 22:31:47
Отговор #118

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Колеги, имам един въпрос. Вчера се сдобих с тази табела:



та се чудя, къде точно се е слагала тази табела....ако е на задния капак, означава ли, че трябва да си дупча капака?  Или на предната решетка ли е била? Колегите с първа цифра 5 или 6 в ЕГНето да помагат:)

Март 11, 2014, 22:50:22
Отговор #119

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ами аз съм "висока" 6-ца :D, ама спомени нямам :-[