Автор Тема: Skoda 130 LR - реплика  (Прочетена 214234 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 18, 2014, 19:34:22
Отговор #280

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ееех Киро,
бавно , но сигурно изгрява звездата на твоята Шкода  :)
Боре , и двамата обичаме приказки за принцеси. O:-)
Ванко , роклята задължително ще бъде бяла с червени и сини брилянти!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 20, 2014, 23:17:46
Отговор #281

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
Плаче си за бяла боя със синъо-червения контур ... >:D

И черно ще свърши работа. И без друго вече има други черни елементи ;)

Декември 21, 2014, 00:00:32
Отговор #282

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
Роска, нещо не разбрах идеята за черното... би ли я онагледил с някоя снимка на реален прототип, ако съществува де? Стана ми интересно, понеже синьо-бяло-червеното десенче макар оригинално, е доста изтъркано, дори у нас вече има такава реплика на Никови.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 21, 2014, 16:53:52
Отговор #283

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
... синьо-бяло-червеното десенче макар оригинално, е доста изтъркано...

И аз така мисля. А относно черното - имах предвид, че може да реализираш някаква твоя идея за скин, но с черно. Може да имитираш точно синьо - червените райета на оригиналната схема, но с черно и сиво.
Сега се сещам и за една жълта LR-ка - тя има черни стикери на вратите, задния калник (добра идея - на нивото на отвора), тавана и черен сенник на стъклото. Сега не се сещам къде съм й гледал снимките, но тук може да се види добре -
. При жълтата стикерите на вратите може да са малко по - изпипани, или да продължават към калниците, че дори и върху част от броните, с такъв "насечен" елемент, като на калника.
Тази схема на мен лично ми допада доста - http://www.flickr.com/photos/theadventurouseye/13746023843/in/photostream/ . Може да се направи нещо подобно с тъмно и светло зелено или с черно и сиво, като се пооправи разбира се началото и края на хоризонталните ленти, а в случая пък, да се съобрази някак с раздувките на калниците.
Та с две думи - представях си някаква шарка, реализирана само с черно или черно и сиво - би паснало добре с черния въздухозаборник над задното стъкло, рамките на вратите, огледалата, предната решетка. Колата си е достатъчно атрактивна с раздутите калници и джанти, шарено не й трябва (според мен) ;)

Декември 22, 2014, 12:30:38
Отговор #284

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
Жълто-черната схема и на мен ми харесва - имам си афинитет към този цвят за спортни коли, но все пак това е някаква съвременна тунинг интерпретация без прототип от онази епоха. Имай предвид, че и самото минаване през КАТ за смяна на цвета би било малко приключение и иска дори връзки - предния собственик май се беше оплакал, че са се заяждали и са го връщали... затова, ако не се търси оригиналност по-добър вариант е да се остане на база зеленото - нещо инспирирано от съвременната окраска на рали-шкодите, примерно:

Ако ми остане време по празниците и ми дойде музата може да се заиграя малко с Фотошопа на тази тема :)
Друго подходящо според мен е класическата схема, но без лентичките, с които става прекалено натруфена според мен и привлекателна за скучаещи пътни патрули :) Те при желание винаги могат да бъдат добавени допълнително, ако в някакъв момент се гони автентичност


Ето и още една изчистена и класически изглеждаща схема:
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 22, 2014, 13:52:41
Отговор #285

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
На мен дизайна не ми е силната страна , но имам виждане и синьо бялата класическа схема с актуализации ми допада най много. Следва
щия ми проект е с жълта база , и живот и здраве ще е жълт с черни детайли. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 22, 2014, 19:37:00
Отговор #286

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Тони го връщаха заради ЛР боди кита, искаха му сертификат от лицензирано студио за тунинг.

Декември 22, 2014, 19:57:48
Отговор #287

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
Точно това вероятно би било проблем и при следващо минаване през КАТ без значение от причините за него... помня, че се беше оплакал и от заяждане за джантите, поне този проблем вече отпада за щастие:)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 22, 2014, 20:25:59
Отговор #288

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
... Имай предвид, че и самото минаване през КАТ за смяна на цвета би било малко приключение...

Аз никъде не съм споменал за смяна на цвета - имах предвид на сегашното зелено да се направят черни стикери, подобни на тези на жълтата. Или по подобие на синята - стикери от два нюанса зелено, различни от основното. Или пък стикери от черно и сиво, но без смяна на основния цвят ;) .

... Та с две думи - представях си някаква шарка, реализирана само с черно или черно и сиво...

Трябва да се внимава и колко големи ще са въпросните стикери, че имаше ограничение за това кога един цвят се води допълнителен и трябва да се впише като такъв в талона.

Декември 22, 2014, 23:50:17
Отговор #289

Неактивен Skoda 130LR/h

  • Публикации: 119
« Последна редакция: Декември 22, 2014, 23:54:42 от Skoda 130LR/h »