Автор Тема: Skoda 130 LR - реплика  (Прочетена 214237 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 13, 2015, 20:11:23
Отговор #310

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
Остави място за чешко знаменце или трицветно кръгче.
Според мен не е нужно - бялото и зеленото в момента са запазените фирмени цветове на марката :) Ако толкова държиш може да си лепнеш някъде на страничните стъкла малки трицветни кръгчета като на чешките ВВС, ама само да не е в/у зеленото, че ще стане мазало... :))

п.п. най-добре ще е някъде дискретно в ъгълчето на таблото, според мен ;)
« Последна редакция: Януари 13, 2015, 20:18:18 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 13, 2015, 22:45:13
Отговор #311

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Аз не мога да ви помогна, обаче ще си кажа мнението. Надявам се то да не ви пречи.
Проблемът на тази кола е, че е зелена. В темата в Шкода форум съм си казал какво мисля за цвета на тогавашния й собственик Фишерман мисля беше ника. Още не я беше боядисал. Много грозни и невъзможни цветосъчетания се получават при преобладаващ зелен цвят. Основния цвят на тази кола трябва да е бял. Неутрал. Па тогава й сложете зелен и червен кант, като не искате син и червен.
 И жълтото предложение на Ванката е хиляди пъти по-добро от зеленото.

Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 13, 2015, 22:57:55
Отговор #312

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
С това съм напълно съгласен, но както се спомена вече всяко минаване през КАТ с тази кола /примерно за смяна на основен цвят/ си е цяло приключение, свързано с нужда от връзки и рушвети... може би за закърпване на положението наистина най-подходящ и стилен ще е черния допълнителен цвят, предложен от rsk.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 13, 2015, 23:01:58
Отговор #313

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Да, Митак, знам че колата щем-нещем трябва да остане в този цвят.
Не я зачервайте, търсете някакво освежаване в по-светли тонове.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 13, 2015, 23:12:33
Отговор #314

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Аз не мога да ви помогна, обаче ще си кажа мнението. Надявам се то да не ви пречи.
Проблемът на тази кола е, че е зелена. В темата в Шкода форум съм си казал какво мисля за цвета на тогавашния й собственик Фишерман мисля беше ника. Още не я беше боядисал. Много грозни и невъзможни цветосъчетания се получават при преобладаващ зелен цвят. Основния цвят на тази кола трябва да е бял. Неутрал. Па тогава й сложете зелен и червен кант, като не искате син и червен.
 И жълтото предложение на Ванката е хиляди пъти по-добро от зеленото.
Жоро , следващия проект живот и здраве  ще бъде жълт. :)
Твоето предложение е най- обективно и българско , само че го дели една хубава трицифрена сума , ама и това по реда си.Засега
с фолиото и камуфлажа.

Колеги давайте , всички идеи на линия! 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 14, 2015, 10:27:51
Отговор #315

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
Трицифрена!? Абе явно много народни цени оферират вашите бояджии в сравнение със софийските примерно... в такъв случай смело може да се върне цвета към оригинала, остава накрая само борбЪтЪ с "шапкарите" C:-)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 14, 2015, 13:18:58
Отговор #316

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Трицифрена!? Абе явно много народни цени оферират вашите бояджии в сравнение със софийските примерно... в такъв случай смело може да се върне цвета към оригинала, остава накрая само борбЪтЪ с "шапкарите" C:-)
До 999 лева , рабира се. ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 14, 2015, 14:56:05
Отговор #317

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1603
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
според мен най-безболезнено и без разправии ще е да се смени цвета с нещо такова:




има и фабричен по-тъмен шкодов

защото пак е светлозелено, но позволява много повече пипване и не седи като подарено..


а за временно може да се направи нещо семпло в цветовете на джантите - като странични линии с лека чупка. Ако се добавят един ралиджийски калобрани в червено да речем, стикерите/шарките могат да са червено и златисто като джантите, на зеленото ще стои интересно

Януари 14, 2015, 17:21:48
Отговор #318

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
Доста неподходящ нюанс за спортна кола според мен, макар че на първите 2 снимки са с претенции точно за такива... но все пак модели от 60-те г, когато на мода са били точно пастелните тонове. Според мен сегашният цвят хич не лош за модел от 80-те, дори имаше подобен в гамата на Вартбург. Ако беше поне качествено боядисана щеше да ми харесва, просто сме свикнали да робуваме на стереотипи и обикновено възприемаме добре моделите само в цветове от оригиналната заводска гама. При състезателните коли обаче най-често определящ цветът на националния отбор /което се опитвах да постигна в проектите/ или ако отборът е частен - фирмения цвят на основния спонсор. Така, че Кире търси рекламодател, съответстващ на този цвят... последното е в рамките на шегата, но ако се яви желаещ спонсор предполагам едва ли ще го отпратиш ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 14, 2015, 19:02:04
Отговор #319

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Утре да коригираме грозната фуга на шофьорската врата. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987