Автор Тема: Skoda 130 LR - реплика  (Прочетена 214417 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 01, 2015, 17:03:59
Отговор #410

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
Не се и съмнявам, нали гоУфът е най-бързата кола във вселената :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 01, 2015, 20:10:32
Отговор #411

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
От класик рали ,, Варненски автомобилен събор '' 2015:

Еййй - хуу е било ...  8))

Когаз е било туй саабитие ?   ::)

Септември 01, 2015, 20:15:50
Отговор #412

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Не се и съмнявам, нали гоУфът е най-бързата кола във вселената :))

С РК на номера е по-по-най ...  :winktongue:

Септември 02, 2015, 09:56:10
Отговор #413

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
Е, изпуснахме номера поне да завършва на серия РК, ама поне се добрах до ТХ, което ако попиташ "шивачите" в алтернативния Шкода форум даже качва още повече коне за тая марка ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 06, 2015, 23:44:20
Отговор #414

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
,, Летене '' и ,,накъсване" по автомагистрала Тракия:






РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 06, 2015, 23:55:50
Отговор #415

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Чак пък "летене" със 120 ;D

Септември 07, 2015, 09:42:08
Отговор #416

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Какъв е настоящия сетъп на колата - двигател, съединител, кутия, главно предаване и размер на колелата?
Каква е основната концепция - кола с ускорение за писта или пък магистрално изпълнение, което да върви бързо при сравнително по-ниски обороти? Аз примерно Жигулата съм я направил точно за каране по магистрала без да ми се налага да нося шлемофон. Закрепвам 140 и си карам комфортно, дори може и да слушам музика или да водя разговор:)
Не съм я мерил колко тежи, но в завода празна е с 30 килограма по-тежка от 120Л (855кг спрямо 825кг - и двете коли са празни без гориво, инструмент и течности).
Мерили ли сте Шкодата колко килограма е в момента - с целия обвес и т.н.?
Мерили ли сте с GPS максимална скорост?
Как се държи с тия раздувки при 140 и нагоре - предницата не олеква ли много?
Шкода 120Л по принцип е градска кола и не става за магистрала заради маломощния двигател. Нашата чисто нова навремето с много мъки правеше 140-150 по скоростомер, в абсолютно заводския си вид с високите Барум ОР34. Това с двама души (аз и майка ми като килограми общо правехме един стандартен). Пълна едвам катереше Витиня със 70-80 на 3-та.. Но от 52к.с. не може да се иска повече.
Ще ми е интересно някой път да я покарам - наистина ми се иска да усетя разликите спрямо добре познатия ми стандартен вариант.

Септември 07, 2015, 12:47:53
Отговор #417

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
Чак пък "летене" със 120 ;D
Обаче доускорението от 120 до 160 дори на газ е под 10 сек  ;)

Какъв е настоящия сетъп на колата - двигател, съединител, кутия, главно предаване и размер на колелата?
...

Двигателят е Фаворит 136 с остър вал 280/268 градуса в компект по-твърди пружини на клапаните + смъкната на шлайф глава /Кирил да каже с колко, че аз не помня/, с качествена гарнитура Виктор Рейнц, масло полусинтетик 15W50 за по-силно натоварени мотори. След ралито обаче моторът започна да се държи странно, прави майонеза под капачката при честа промяна в темепературния режим /смесен ритъм на каране/, а по магистралата при постоянно високи обороти я чисти напълно  :o Така че май му предстои нова ревизия, явно моторът не е свикнал на подобни натоварвания на каквито я подложихме на Калояново и Варненското рали. Не е мерен на дино, понеже проектът е недовършен, но предполагам в момента е около 80-85 кс. /от стандартни 62-67/ т.е като при Шкода 130 LA с тенденция да достигне 100 с двойните хоризонтални карбове.
Купето би трябвало да е олекотено, с калници и заден капак от фибростъкло, единствено АГУ-то дава допълнителна маса, но само 25 л е бутилката. Не сме я мерили на кантар, не знам къде има подходящ - може би в Надин? На магистралата на газ не съм вдигал повече от 160 по скоростомер, GPS-a показва 93 км/ч при 100 на скоростомера, като до 120-30 се запазва почти същия % грешка. Гумите отзад са доста големи и тежки 205/60, отпред 185/60 13-ки. Диференциалът е стандартен за 105/120Л - 4.2, но е с 5 скорости, стандартен съединител от Фаворит/Фелиция. Не гоним по-висока макс скорост, тя се ограничава при всички случаи от предавателните числа, по-важно е ускорението и доускорението, което е учудващо добро и над 120-130 км/ч дори при леко изкачване. Стабилността при восока скорост също е добра поради широките гуми, леко скъсените предни пружини и аеродинамичния пакет.

п.п. що не се обади да те взема вчера до Радомир, по пътя можеше да я пробваш на спокойствие... но в замяна искам и аз да пробвам баба ти Лада в сравнение със стандартната как бяга :)
« Последна редакция: Септември 07, 2015, 13:03:26 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 07, 2015, 13:22:37
Отговор #418

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Долнището ( ризи , бутала, сегменти ) бе в сравнително добро състояние и при сглобяването на напънатия мотор се отчете
компресия 13 атмосфери. Мотора се развърта с лекота , но при състезателно каране лапа половин литър масло на 1000км , което е знак
за потеглили маслен сегмент / сегменти .Лично съжалявам , че не препипах поне сегментите ( комплект Колбеншмид са 90 лв) , при това положение не пипа грам масло . Чешките сегменти са меки и не много скъпи , но и приключват бързо. :)

Иначе с два сетъпа по магистралата нацелих оптималната горивовъздушна смес  и вървежа си каза думата , ноооо газта е
транспортно гориво и разхода никак не е резонен за този малък сгъстен мотор. Истината остава OMV 100 Max Moution + Bardall. >:D

Много важен критерий - аванса не чука на високооктанов бензин и газ заради близките октанови числа на двете горива (около 100)
.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 12, 2015, 13:29:48
Отговор #419

Неактивен Skoda 130LR/h

  • Публикации: 119
Митко сега със кой карб си ? Weber 32/32 DGAS ли , който е със синхронно отваряне на дроселите ?