Автор Тема: Skoda 130 LR - реплика  (Прочетена 214496 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 07, 2015, 22:21:56
Отговор #390

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Аз пък що си мисля, че тя поначало си е била на Митко, а Кирето беше тунинг реализатора ;D

Юли 07, 2015, 22:25:39
Отговор #391

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
Честито и на двамата!
Мите, продължавай темата, че е интересна.
Кире, чакаме нова тема от теб!!!

Юли 08, 2015, 00:27:24
Отговор #392

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
Това е наш съвместен проект, непосилен за който и да е от двама ни самостоятелно... сега дойде моят ред да поема щафетата. Иначе за другите ми Шкоди - 110Р я имам и съм я "реставрирал" още отпреди ерата на форумите у нас, така че просто не съм започвал тема /освен в ретро колите под наем/. За 130 Рапида започнах тема в Шкода форума, но се оказа толкова "каръшка" колата, че в един момент спрях да пиша само за проблеми... а "тайното оръжие" РС е в процес на събиране и почти непосилна за мен реставрация от мнооого години и с големи паузи, та не се знае кога и какъв ще й излезе краят... въпреки това почти всичките ми Шкоди присъстват на снимките от паради, ралита и събори. Но да се върна на темата - ето го "тунинг майстора" като обект на медиен интерес :)

... и зад волана на "зеления звяр" в неравна драг-битка със специално подготвена само за писта реплика на 130 ЛР, втората по сила кола на пистата /след едно съвременно Митсу лансър Ево/, въпреки това поне в първите 50 м я остави зад себе си!
https://youtu.be/_iNtA78OOko

И първата "дреболия", която започнах по проекта - подсветката на допълнителните тунинг уреди VDO 52 мм на таблото /по пътя за Смолян се налагаше да си осветяваме термометъра с фенерче :)/ Споменавам я като може би полезно инфо, понеже има доста търсене и предлагане на такива уреди във форума, а повечето от тях са без фасунги, но дори и да имат такива, те са от първите модели на Голф, Пасат и Ауди 80/100, за които вече доста трудно се намират съответните букси за свързване. Установих, че идеално им пасват фасунгите от таблото на Пежо 205, а предполагам и на другите модели на ПСА от тази епоха са същите. Ценното в случая е, че за разлика от други подобни фасунги, тези имат оголени контакти в задната си част, къдeто могат лесно да се запоят захранващите жички... та ето какво се получи:
« Последна редакция: Юли 08, 2015, 00:46:35 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 08, 2015, 09:52:11
Отговор #393

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
Междувременно в Шкода форума са качили и един онборд клип с моя милост зад волана  8))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 08, 2015, 18:21:20
Отговор #394

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Oooo, много съм доволен от поведението на колата на шосе и писта , по завоите в планината държи 4 та скорост
стабилно , не загрява , включва много навреме перката , свършва бързо работа , та и има една лека тенденция към недозагряване.
Скоростите включват много леко , няма никакво тресене от разшряваните кастъм джанти . :)

Невероятно удовлетворен съм от положения труд и резултат дотук. :D
 
Митко , постави при първа възможност  триелектродните NGK , те са с почти  същото топлинно число и проследи поведението
на колата. Аз не успях да ги поставя , а в комбинация с мощното запалване дават предпоставка за още по хубаво изгаряне на
гориво - въдушната смес.

РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 08, 2015, 23:54:32
Отговор #395

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Междувременно в Шкода форума са качили и един онборд клип с моя милост зад волана  8))

Оборотомера показва някакви странни стойности :D

Юли 09, 2015, 07:45:49
Отговор #396

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Оборотомера показва някакви странни стойности :D
Само BMW ли може да се развърти така? ;D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 09, 2015, 15:30:28
Отговор #397

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Аааа, БМВ-то дотам не може!Само не ми казвай че работи коректно, щото и хондаджийте ще ви завидят с тези 9000+ оборота!
« Последна редакция: Юли 09, 2015, 15:33:14 от michev »

Юли 09, 2015, 16:06:08
Отговор #398

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Аааа, БМВ-то дотам не може!Само не ми казвай че работи коректно, щото и хондаджийте ще ви завидят с тези 9000+ оборота!
Ники , полския Mera lumel работи коректно само на обикновено запалване с чукче , 3 имам , и трите са така.
Няма да е тоя.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 09, 2015, 19:02:53
Отговор #399

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
 А с колко реално лъже, интересно ми е до какви обороти се развърта този двигател?